BREAKING NEWS

Mbi 500 të infektuar dhe asnjë humbje jete, MSH tregon si paraqitet situata me COVID në Shqipëri

Mbi 500 të infektuar dhe asnjë humbje jete, MSH tregon si paraqitet
x
BREAKING NEWS

Të shtëna me armë në Tiranë, ka të plagosur

Të shtëna me armë në Tiranë, ka të plagosur
x
BREAKING NEWS

“Prezenca e DEA-s në Shqipëri ka shqetësuar shumë njerëz”, eksperti Ervin Karamuço nxjerr prapaskenat dhe paralajmëron arrestime të bujshme: Do të ketë...

“Prezenca e DEA-s në Shqipëri ka shqetësuar shumë
x
BREAKING NEWS

“Dumani, Dumani”/ Klodiana Lala del me deklaratën e fortë: Po bëjnë namin...

“Dumani, Dumani”/ Klodiana Lala del me deklaratën e
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara paralajmëron kaos në Shqipëri: Ja se çfarë e ka fundosur Sali Berishën në SHBA dhe plani që po përgatit ‘Foltorja’ për zgjedhjet e ardhshme, ish-kryeministri s’ka lidhje me konservatorizmin

Romeo Kara paralajmëron kaos në Shqipëri: Ja se çfarë
x
BREAKING NEWS

Atentati ndaj drejtoreshës në Shkodër/ Eksperti Karamuço zbërthen prapaskenat dhe plas deklaratën e papritur: Pse u penduan? Ja kush e parandaloi

Atentati ndaj drejtoreshës në Shkodër/ Eksperti Karamuço
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha zbardh detaje të forta nga ekzekutimi i Xhuvanit dhe dëshmia e Dumanit, tregon 2 kategoritë që porosisin vrasjet në Shqipëri dhe paralajmëron arrestime “VIP”

Artan Hoxha zbardh detaje të forta nga ekzekutimi i Xhuvanit dhe
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari nuk i ndahet Belind Këlliçit, akuzon deputetin demokrat se po lobon në media kundër saj dhe paralajmëron se mund ta pësojë si Musine Kokalari

Evi Kokalari nuk i ndahet Belind Këlliçit, akuzon deputetin demokrat
x

Guzhinë

Pulë me qull, receta nga Renato Mekolli që do t’iu bëjë të lëpini gishtat

Pulë me qull, receta nga Renato Mekolli që do t’iu

Receta e mishit të pulës me qull është një recetë e veçantë shqiptare, e cila përgatitet në çdo kohë dhe shumë shpejt. Përgatitja kërkon përbërës shumë të thjeshtë dhe krijon një vakt të bollshëm. Provoni ta gatuani sipas hapave që na sugjeron Renato Mekolli dhe shijoni aromën dhe kombinimin e mishit me qull dhe erëza.

Përbërësit

500 gr mish pule

50 gr gjalpë

3 lugë gjelle miell

5 thelpinj hudhre

2 lugë çaji limon

Krip

Piper

Pak majdanoz

Udhëzimet

Hapi 1/ Lajmë dhe pastrojmë mishin e pulës. Në një tenxhere vendosim pak gjalpë dhe e vendosim në zjarr. Shtojmë mishin e pulës dhe e përziejmë.

Hapi 2/ Shtojmë ujë në tenxhere, aq sa mishi i pulës të mbulohet.

Hapi 3/ Në një tenxhere të dytë vendosim miellin dhe pak gjalpë. I përziejmë deri në momentin që mielli merr ngjyrë të verdhë. Shtojmë në tenxhere pak nga lëngu i mishit të pulës, që u përgatit në tenxheren e parë.

Hapi 4/ Përziejmë me kujdes miellin me lëngun e mishit dhe gjalpin, derisa masa të mos mbetet e kokrrizuar, por të marrë formën e një salce të plotë.

Hapi 5/ Pasi qulli të jetë formuar në masë të njëtrajtshme, e vendosim në tenxheren e parë ku po ziejmë mishin.

Hapi 6/ Shtojmë kripë, piper dhe hudhra, dhe e lëmë në zjarr të ulët.

Hapi 7/ Kur shohim që mishi është zbutur dhe është gatuar, e heqim nga zjarri. Shtojmë pak limon dhe shumë pak majdanoz të grirë imët.