BREAKING NEWS

Altin Dumani is threatened by sms, the democratic deputy whitewashes the Rama-Berisha bargains with the criminal amnesty, this is how the corrupt were released and the "coup" that was done to SPAK

Altin Dumani is threatened by sms, the democratic deputy whitewashes the
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha's press is expected to return to the Parliament, from the removal of the salary and any financial benefits, to the burning of the mandate, this is how "non-women" will be taken out of politics

Sali Berisha's press is expected to return to the Parliament, from the
x
BREAKING NEWS

Ervin Karamuço gives the details of the sensational project of London to sink the corrupt high officials, here is who collected the evidence for the British who declared Sali Berisha "non-women", on the "black list" of politicians from the right and fr...

Ervin Karamuço gives the details of the sensational project of London to
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela reveals the shocking details, the killers who got rid of Azem Hajdar had set out to eliminate Sali Berisha, who has the evidence that will open the "Pandora's Box" for the file of the "century"

Spartak Ngjela reveals the shocking details, the killers who got rid of Azem
x
BREAKING NEWS

The scheme that Edi Rama is following to "seize" SPAK is revealed, constitutionalists and analysts raise the alarm, strong clashes within "Reestablishment"

The scheme that Edi Rama is following to "seize" SPAK is revealed,
x
BREAKING NEWS

He was raped in the middle of the former Block, new details of the attack on Sokol Mêngjesi are revealed, it is suspected that the cause was...

He was raped in the middle of the former Block, new details of the attack on
x
BREAKING NEWS

London activates the secret plan to reveal the connections of Albanian politicians with criminals, Lord Dingeman is coming to Tirana today, training SPAK prosecutors for money laundering and seizing property, here are the "VIP" names at risk, the Briti...

London activates the secret plan to reveal the connections of Albanian
x
BREAKING NEWS

Here's who gave the order to kill Servet Pëllumbi and how the state gangs led by General Agim Shehu ambushed us at Ura e Dajlani, Spartak Braho remembers the violence of '96 and reveals the conversation inside the car with the high official of the SP

Here's who gave the order to kill Servet Pëllumbi and how the state
x

Gossip

"Pregnancy" puts Kiara Tito in a fight with her friends, what happened to the moderator

"Pregnancy" puts Kiara Tito in a fight with her friends, what happened

Even after the end of "Big Brother VIP", Kiara and Luiz continue to be in the center of attention. Fans have closely followed their every step, turning them into the most beloved duo for the public.

And as often happens, there is also great interest in their friends and close circle, wanting to discover something more of the couple's details. It was the moderator's friends who informed the media about Kiara's possible pregnancy in the last few days.

The news spread immediately on the network, stating that friends have discovered that she is only 5 weeks pregnant, and the news is being kept a secret by all her relatives. However, it seems that the news of pregnancy has disturbed the couple quite a bit. From what we have been able to learn, the fact that this rumor came from Kiara's friends has annoyed the moderator quite a bit, who had to find the "spy" among the friends who informs the news portals about her private life.

With the release of many details from her personal life, Kiara has become more discreet with her friends, preferring to share news about her relationship with Luizi only with her close circle. Thus, the news about her pregnancy has caused the moderator to lose some friends, with whom she previously collaborated on television.

None of the close people who are close to her have confirmed this news, saying that even if she is expecting sweetly, hardly anyone from the society and her associates can know this early. However, this is not the first time that Kiara has been rumored for a possible pregnancy. A few weeks ago, this news was published on the network.

The couple celebrated the 30th wedding anniversary of Kiara's parents a while ago, and from the videos and photos published, hints were added that the couple will become parents. This is because Kiara appears with a rounded belly, which is immediately noticeable even from the dress of the moderator. Immediately, comments on the network began to hint that the moderator is actually pregnant.

And in fact, as it appeared in the video, Kiara appeared with a slightly rounder belly than usual, but the sewing of the dress may have been the reason for this.

Although a few weeks ago, when the couple was on vacation in Turkey through a "live" video on "Instagram", they clarified for the public the rumors about a possible pregnancy of Kiara, the last images show the opposite, raising hints again.

"We don't have a pregnancy test here, but she didn't show any signs, like vomiting and stuff, Kiara is not pregnant," said Luizi in the "live" video. During his stay in the "Big Brother" house, Luiz Ejlli has expressed that he wants to have as many children as possible with Kiara.

Ai madje ma shaka ka thënë që gjatë muajit të mjaltit dëshironte që të ikin dy dhe të kthehen tre(duke shpresuar për një shtatzani të Kiarës). Ndërkohë që, muaji mjaltit ka përfunduar, Luizi ka ngacmuar fansat me një postim të bërë në profilin e tij të Instagramit, mbrëmjen e kaluar. Këngëtari ka publikuar një fotografi, ku shihet së bashku me Kiarën, teksa mban një foshnje në krahë.

“Sa shpejt kalojnë vitet. Më duket sikur kaluan katër muaj nga ‘Big Brother’ dhe ja ku jemi sot. Po bëj prova për ‘story’ që do bëjmë pas disa kohësh”, shkruan artisti bashkëngjitur postimit. Kaq është dashur që komentuesit të shpërthejnë në urime për çiftin, ku madje dikush shkruan: “Zemra vendit po më del”.

Si ta kuptojmë ne këtë? Edhe pak ditë më parë, Luizi sërish ka bërë zhurmë me foton e publikuar në Instagramin e tij. Këngëtari qëndronte pranë një barku të rrumbullakosur, duke shkruar “Rrahjet më të bukura në botë”.

Por, rrjedhimisht barku aq i madh nuk kishte sesi të ishte i Kiarës. Megjithatë, sinjali ka qenë i qartë për ndjekësit. Thashethemet për një shtatëzani të mundshme të Kiarës, kanë nisur që në nisje të verës. Prezantuesja publikoi një foto në rrjetet sociale, ku shfaqej me barkun e rrumbullakosur. Në atë kohë, ishte Luizi që zgjodhi ta përgënjeshtronte lajmin, duke thënë se ende nuk janë në pritje të një fëmije. Nga ana tjetër, Kiara ka zgjedhur që të heshtë për të gjitha këto zëra.

Madje, në rrjetin e saj social të shumtë janë pyetjet e fansave, nëse ajo është në pritje të një fëmije, por gjithnjë ajo ka zgjedhur që mos të përgjigjet. Në rrjetet e saj sociale, Kiara vijon të postojë foto të bashkëpunimeve, duke u shfaqur në top formë, larg linjave të një gruaje shtatëzane.

Së fundmi Kiara ka publikuar një foto ku shfaqet plot stil. Mirëpo një detaj që vihet re në veshjen e saj është minifundi i cili lejon të duket edhe një pjesë e të brendshmeve të moderatores .Dhe nuk kishte si të mos mungonte dhe komenti epik i Luizit i cili në formë shakaje shprehet se Kiara është dobësuar dhe prandaj i ka rënë pak minifundi.

“Ështe dobësuar, prandaj i ka rënë pak minifundi. Faleminderit për mirekuptimin”, shkruan teksa nuk kanë munguar dhe reagimet e fansave ndaj komentit të tij. Familjes së tyre tashmë i është bashkangjitur edhe nëna e këngëtarit. Nga ajo çfarë kemi mundur të mësojmë nga miqtë e afër të çiftit, Luizi ka kërkuar që nëna e tij mos të largohet më nga Shqipëria, por të nisë jetesën së bashku me ta.

We do not know if his mother has accepted her son's invitation, thus finally leaving the USA and the girl's family where she lives, to finally move to Tirana, where she will be with Kiara and Luiz. But, from what we see, his mother is still in Tirana, although she arrived months ago.

Perhaps, this is a sign that in fact she has accepted the invitation and is now close to her son and daughter-in-law, perhaps even as an added help in the plans they have for expanding their family.