BREAKING NEWS

Head of State, Bajram Begaj, meeting 'head to head' with American President Joe Biden in the USA, what was discussed

Head of State, Bajram Begaj, meeting 'head to head' with American
x
BREAKING NEWS

The Americans kicked her out of politics, Lindita Nikolla put Sali Berisha through the window through the bait Bardhi, the anti-US "kamikaze" Speaker of the Assembly of the "Bermuda Triangle" and the Zeni partnership

The Americans kicked her out of politics, Lindita Nikolla put Sali Berisha
x
BREAKING NEWS

SPAK in the court of "non women", this is how the USA has sewn up the file of the "Berisha" family, in the scanner the assets of the children, the son-in-law, the "Partizani", "CEZ-DIA" and "Gërdeci" affairs, the American cables are revealed

SPAK in the court of "non women", this is how the USA has sewn up the
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela warns of "bombastic" news: This is why Sali Berisha is attacking the "iron" prosecutor Enkeleda Millonai who is investigating her son-in-law for money laundering and the scheme that Ilir Meta is following to escape from the clutches of SPAK

Spartak Ngjela warns of "bombastic" news: This is why Sali Berisha is
x
BREAKING NEWS

Here are all the gifts of Prime Minister Rama to the oligarch Samir Manen, how he put the whole state at the service of his businesses, from the forgiveness of private and state lands, tenders, to the helicopter runway and hangar for private aircraft

Here are all the gifts of Prime Minister Rama to the oligarch Samir Manen, how
x
BREAKING NEWS

The American Congress deepens the investigation into the "Rama-McGonigal" affair, this is how the scandal can cause earthquakes in Tirana and Washington, Robert Pope reveals the latest news

The American Congress deepens the investigation into the
x
BREAKING NEWS

Clashes for the head of the DP group, the American Embassy makes it clear to Berisha: We do not change our position on "non-women", we encourage the actors to carefully examine their commitments in the party

Clashes for the head of the DP group, the American Embassy makes it clear to
x
BREAKING NEWS

The increase in pensions is approved, 767 thousand people benefit from indexation by 8.6 percent from October 1, the Ministry of Finance and the Institute of Social Insurance clarify the details

The increase in pensions is approved, 767 thousand people benefit from
x

Gossip

Quarrel between Luiz and Kiara, because of the meeting with Jurgena, what happened to the couple and the ex-girlfriend

Quarrel between Luiz and Kiara, because of the meeting with Jurgena, what

Luiz Ajli and Kiara Tito are the couple of the moment. Since the days when they were part of "Big Brother", this duo gripped the public, living this love story like a soap opera. And now that the game is over, the attention for them has only increased. Every detail of them constitutes news, understanding how the relationship between this pair is going. After the posts full of love, the network started to talk about a possible separation between them.

However, Luiz went "live" on his "Instagram" to refute this news. While having dinner with his wife, Kiara Tito, the winner of "Big Brother VIP" entered "live" to show everyone that they are together. Fans even asked him to kiss Kiara to clear up any doubts they had. At that moment, the singer told his partner to get away from the table and go outside, as there were children there. As they moved, Louis made a condition to his followers. He told them that if 100 thousand fans who were watching "live" went, then he would kiss Kiara.

And in a few minutes on "live", the winners of BB VIP reached 103 thousand followers. And for this reason, Luiz kept his word and kissed his partner, rejecting all hints that they have separated. A few days after these rumors, the pair are once again rumored to have broken this relationship. Close friends and associates, near "Top Media", discovered that the pair had a difficult time last week, where Jurgena, Luiz's ex-girlfriend, was the cause of a conflict between them. The winner of "Big Brother" also spoke about the relationship he already has with Jurgena, his former partner who managed his "Instagram".

He even said that he met Jurgena's father and felt bad for the boredom and problems he had caused, being commented on by different portals. "I have met her father, the gentleman came and told me that my family did not deserve this kind of bitterness and made me feel very bad. Fame is not everything, I am becoming the cause of destroying a family", said Luizi.

Mikja e Luiz Ejllit, Jurgena është bërë sërish “e gjallë” në rrjetet sociale. Nëpërmjet një adrese në Instagram që pretendon se është vajza në fjalë, ajo i ka hedhur sërish benzinë zjarrit. Një nga ndjekësit e kishte pyetur nëse ishte së bashku me Luizin në Gjakovë dhe përgjigjja e saj do t’ju befasojë. Jurgena konfirmon se ka qenë në Gjakovë së bashku me familjen e saj ditën që Luizi pati koncertin ndërkohë që edhe janë takuar së bashku. “Në Gjakovë isha me familjen dhe vendosëm që të takoheshim me Luizin.Të sqaronim disa gjëra rreth ‘Instagram’-it të tij që ka pasur”, shkruan Jurgena.

I ftuar në “Më lër të flas” me vëllezërit Veshaj, Luizi tha se e ka njohur shumë pak kohë para nisjes së “Big Brother” dhe ka dalë disa herë me të. “Me Jurgenën jemi njohur, diku një muaj para se të hyja në ‘Big’. Kemi dalë dy tre herë (qesh). Ajo ma hodhi si ide më tha mua, kur të hysh brenda të duhet një ‘Instagram’. Ç’më duhet mua i thashë do jem brenda, duhet tha ta kesh kështu, ta mbaj unë. Mirë hape i thash se unë s’di dhe ajo e ka hapur”, tha Luizi. Tashmë që lidhja me Jurgenën përfundoi, raporti mes tyre duket se ka mbetur i mirë, duke ruajtur respekt për njëri-tjetrin.

Por duket se dalja sërish në skenë e Jurgenës, ka sjellë probleme në marrëdhënien e tij me Kiarën. Për disa ditë me radhë, dyshja ka debatuar në lidhje me këtë takim, duke dashur që Jurgena mos të jetë më pjesë e tyre, as në të përditshmen dhe as në deklaratat publike. Por, kur gjithçka dukej si një krisje mes tyre, dyshja e gjeti shpejt gjuhën e ribashkimit.

Në kulmin e thashethemeve për një ndarje të mundshme, Luizi u shfaq në krah të Kiarës, në dasmën e vajzës së Tom Doshit, ku dhe të dy ishin të ftuar. Ishte Kiara ajo që fillimisht hodhi një foto të çiftit ku shkruante “Lum Luizi”. E menjëherë më pas, edhe vetë këngëtari publikoi një foto me bashkëshorten e tij, ku shkruante “Lum Kiara”. Pas disa ditëve të tensionuara, çifti ia ka dal që ta rikuperojë marrëdhënien e tyre, pa shkuar në ndarje. Nga ana tjetër, tashmë raporti miqësor me Jurgënën ka përfunduar për Luizin, duke zgjedhur që të mbajë të palëkundur raportin me bashkëshorten e tij.

Por kjo nuk është hera e parë që Luizi dhe Kiara kanë një krisje të raportit. Edhe pak ditë më parë, në rrjet u përfol se dyshja i kishte dhënë fund. Megjithatë, ishte vetë fituesi i “Big Brother”, që hodhi poshtë këto zëra me një dedikim romantik për moderatoren. Teksa ishte i ftuar për të kënduar në Gjakovë, Luizi mori edhe Kiarën në skenë. Ndërkohë edhe kur Kiara mungon në koncerte, Luizi përpiqet ta bëjë pjesë, duke i dedikuar këngë dhe video “live” nga koncerti.

“Për 3-4 ditë, nuk do të thonë që janë ndarë”. Kështu ka shkruar Luiz Ejlli bashkëngjitur me videon ku përshëndeste bashkëshorten e tij, Kiara Tito, nga një koncert në Gjakovë. Teksa po bëhej gati të këndonte këngën “Me ty” që ia ka dedikuar Kiarës me rastin e Shën Valentinit, Luizi merr telefonin për të filmuar veten dhe të pranishmit. “Kiara, tanë Gjakova më ka thënë se të do ty”, dëgjohet të thotë fituesi i “Big Brother VIP 2”.

Meanwhile, Tito's reaction did not fail. The latter commented on Luiz's post and wrote: "Always with you". While the pair continues to enjoy success and the kindness of the public, Jurgena occasionally takes to social networks to give more details about the short history she had with Luiz. But it seems that these statements of hers and meetings, although in the company of the family, have become a problem for Kiara, who has asked that her husband give up once and for all his friendship with her and dedicate himself to his career and relationship with her .