BREAKING NEWS

Ilir Meta ordered several sensational murders, this is how he cooperated with criminal groups to destroy his enemies, Idajet Beqiri reveals the hard details and reveals the serious incident in which Monika Kryemadhi was also implicated

Ilir Meta ordered several sensational murders, this is how he cooperated with
x
BREAKING NEWS

Trondit Frrok Çupi: Here are the joint plans between Sali Berisha and Izet Haxhi, from the murder of Azem Hajdar, the order to eliminate a minister, to refuge in Turkey

Trondit Frrok Çupi: Here are the joint plans between Sali Berisha and
x
BREAKING NEWS

How the Albanian agent was massacred in Himare by the Greek services, the details from the file that hides the politicians who served the Security and the failure of the Yugoslav plan to eliminate Ramiz Ali, here is the last "bombastic" confession of B...

How the Albanian agent was massacred in Himare by the Greek services, the
x
BREAKING NEWS

The British ambassador and judges at the door of SPAK, London alliance with Duman to hit high officials, tracing dirty money, bank accounts and seizure of assets, this is how the British will fill with additional materials the scorching files that will...

The British ambassador and judges at the door of SPAK, London alliance with
x
BREAKING NEWS

Commission for Justice at the Crossroads, this is what Edi Rama's project in collaboration with Sali Berisha against SPAK and independent institutions contains

Commission for Justice at the Crossroads, this is what Edi Rama's project
x
BREAKING NEWS

A fight breaks out in Re-establishment, Bardhi's group clashes with the supporters of Sali Berisha, Shehu, Noka and Sula against the commission of Edi Rama

A fight breaks out in Re-establishment, Bardhi's group clashes with the
x
BREAKING NEWS

Very good news for the administration, in June the new salary increase comes into force, the working hours will be 09:00 to 15:30, there will also be bonuses, here are the categories that benefit

Very good news for the administration, in June the new salary increase comes
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani is threatened by sms, the democratic deputy whitewashes the Rama-Berisha bargains with the criminal amnesty, this is how the corrupt were released and the "coup" that was done to SPAK

Altin Dumani is threatened by sms, the democratic deputy whitewashes the
x

Gossip

In the relationship before entering BBV3, who is the VIP girl that Meriton abandoned for Ilnisa, and how did she receive him

In the relationship before entering BBV3, who is the VIP girl that Meriton

Since entering the "Big Brother" house, Meriton Mjekiqi asked to have beautiful girls in the game. Of course, with his playboy nature, the connections would be predictable. As one of the most popular bachelors, his private life has often been in the center of attention before he became part of the "Big Brother" house, and of course the interest would be higher when you see him 24 hours in the game.

But it didn't take long and Meriton, as expected, found love. He and Ilnisa ??have been a couple for almost 2 months and from what they say they are more than in love with each other. Meriton Mjekiqi experienced badly the moment when his partner, Ilnisa ??Agolli, appeared in a confrontation in the nomination with the journalist Lediona Xheladinaj.

After she left for the BBV studio, where the televoting decision would be communicated to her, the moderator swore that if Ilnisa ??did not return home, she would leave the race. He also promised the journalist that they would continue their lives together and would go to his son, Loari in Austria.

"I promise, if you don't come, I will come. I promise. Don't come to meet me because we'll be nominated head to head. If you don't come, I'll come to you, we'll go to Austria, we'll meet Loari and we'll continue our lives, go," said the moderator.

When asked by the moderator of the show, Ledion Liço, about the decision, he said: "We have had difficult days, it has been tense, it has also experienced my part where I told my story. I promised him and I will wait for him here, I believe he will come".

Meriton Mjekiqi sat alone in the corridor, waiting for the public's decision as to who would be the resident who would leave BBV. However, Ilnisa ??survived the televoting and returned to the "Big Brother Vip" house, while Lediona Xheladinaj was eliminated. It was this moment, when in public it appeared that this relationship was getting stronger and stronger, becoming love, not a passing flirtation.

However, what was not known about the moderator from Kosovo until today is precisely the relationship that he left suspended. As close friends talk, when he became part of the "Big Brother" house, there was a soapy report outside. The girl in question is a well-known name on social networks, which we have often seen on screens. The girl in question and Meriton have been together for some time, but long enough for close friends to recognize them as a couple.

However, Meriton himself has not said anything about this story, choosing not to speak. On the other hand, he has not told any history that he had, except for the one with the mother of his son.

Ndonëse shpesh i pyetur nga banorët, reperi nuk ka pranuar të përgjigjet nëse është “single” apo në një lidhje. Të paktën deri në momentin që u lidh me Ilnisën, pasi më pas, historitë e lëna jashtë për të tashmë kanë përfunduar njëherë e mirë.

Duket se nga vajza që Meritoni ka lënë jashtë, nuk e ka pritur aspak mirë këtë sjellje të partnerit, ku që në javët e para të lojës, e ka larguar nga “Instagram”-i, duke mbyllur kështu këtë raport të nisur muajt e fundit.

Ndërkaq vitet e fundit, një raport të tensionuar, moderatori ka patur edhe me nënën e djalit të tij. Meriton Mjekiqi e ka përmendur shumë herë djalin e tij, Loarin, në shtëpinë e “Big Brother Vip” ku shprehet se i biri është gjëja më e rëndësishme për të. Madje, ka deklaruar se nëse do të bënte një tatuazh do kishte lidhje me imazhin e djalit.

Por, ish-partnerja e tij në një reagim në rrjetet sociale shkruan se Meritoni nuk ekziston në jetën e të birit. Ajo ka deklaruar se kujdestaria e Loarit i takon vetëm asaj, duke hedhur poshtë pretendimet e moderatorit.

“Për të gjitha portalet, gazetat, dhe ‘tv shows’, gjithë gazetarët në Shqipëri dhe Kosovë! Dje pashë prapë një tjetër foto virale të djalit tim dhe do të doja t’ju kërkoja të përmbaheni nga postimi i fotove të fëmijës tim nën 18 vjeç. Ai nuk ekziston në jetën e tij. Vetëm mua me përket kujdestaria, e drejta dhe vendimet për Loarin. Fytyra duhet të fshihet/ censurohet, përndryshe do të marr masa ligjore! Është diçka për t’u marrë parasysh, se bëhet fjalë për një fëmijë të mitur dhe nuk duhet të abuzohet me fytyrën e tij për raportime të tilla degraduese. Nuk është as moralisht as ligjërisht e justifikueshme dhe ju ndaloj të abuzoni me fëmijën tim për histori publike dhe është absurde me përdor për ‘show’”, shkroi Egesta.

Pak ditë më parë, moderatori Meriton Mjekiqi foli për marrëdhënien me djalin e tij me ish-partneren, Egesta, teksa u shpreh se e ka marrë malli për të birin. Gjatë një bisede me gazetaren Ledjona Xheladinaj në BBV, ai u shpreh se i biri jeton në distancë, teksa shtoi se “çdo prind është i lidhur me fëmijën shumë”.

Kujtojmë që ndarja e moderatorit me ishpartneren e tij nuk ka qenë paqësore, pasi Egesta disa vite më parë hodhi akuza se Meritoni ishte vetëm babai biologjik i fëmijës dhe se nuk e kishte takuar asnjëherë të birin. Madje, Meritoni pranoi t’i jepte atësinë djalit, vetëm pasi i bëri dhe testet përkatëse, duke e çuar këtë konflikt edhe më tej. Historia e Meriton Mjekiqit vite me parë me ish-partneren, Egestën, ishte historia që përsëritej në “showbizz”-in e Kosovës.

At that time, only 23 years old, Meriton Mjekiqi, who became known to the Albanian public during the show "Dance with me" as Rovena Stefa's partner, broke up with his pregnant girlfriend, only a month after presenting it to his followers on "Instagram" . He posted on social networks a photo of his partner in the last months of pregnancy, receiving many congratulations in one day, both for the secret love story, but also for the fact that he would become a father for the first time at the age of 21. However, the separation of Meriton from his partner, Egesta, was not unclear as the pair clashed publicly, where they also threw accusations at each other.

Egesta said a few years ago that Meriton was only the "biological father" of Loari, since he had never met him, and had not even given him a birthday present. Her statement was made in 2021, after an interview of the moderator on the "NIN" show, where he talked about his personal life, his relationship with his ex-partner and their son.

"I am not interested in contacting my ex-partner, I have closed the conversations, she said it herself. She is an ex-partner, I respect her as the mother of my son, my blood. I try and have always tried to have good reports!", said the moderator.

Among other things, he stated that he contacted their son, but the reactions from his ex-partner were strong, while he said that he tried his best not to make mistakes, that in the future their son could crucify him as a father. But, regarding this confession, Meriton's ex-partner reacted to tell her version of the situation. On Tuesday evening, Meriton's ex-girlfriend, Egesta, revealed that the truth is that he was not at all interested in the boy.

"First of all, I wanted to make a clarification about the case regarding Meriton Mjekiqin, at the same time the father of our son, whom I can call the 'biological' father. I use this term, since Meriton has never met his son 'live'. Meanwhile, Loar, our son, only uses social networks to raise his own image. While he threatens me as a mother and my family all the time. Shame! I want to see my son happy and have a peaceful life. As a mother, I feel responsible to protect my child in all circumstances and to protect him from all evil, to raise him with honor and on the right path and not to follow in the footsteps of his father, degenerate and unrestrained life, who thinks only his fame and life, his personal needs above that of the child-child. That's why I decided to separate from him and raise the child myself, as I have done for almost three years" , she wrote.