BREAKING NEWS

The new structure of the Reestablishment is revealed, here are the drastic changes that will take place from the vice presidents to the appointments of supporters who are in the position of members of the Presidency

The new structure of the Reestablishment is revealed, here are the drastic
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: I show you the orders that Rama and Zelensky received from NATO, the summit for Ukraine was not an advertisement for the prime minister, here is the American plan that is being woven in complete secrecy for Albania

Kreshnik Spahiu: I show you the orders that Rama and Zelensky received from
x
BREAKING NEWS

Daut Gumeni reveals the reason why Ilir Meta abandoned the Re-establishment protest and confesses the unsaid of February 20, 1991: Here are the tricks of Sali Berisha, the bust of Enver Hoxha was prepared by the dictatorship to overthrow him

Daut Gumeni reveals the reason why Ilir Meta abandoned the Re-establishment
x
BREAKING NEWS

SPAK interrogates Damian Gjiknur for 7 hours, in the scanner his assets, travels, houses and suspicions about hidden bank accounts in Malta, here are the affairs that could sink the deputy, from the abuses in the Tirana-Elbasan road project, to the fil...

SPAK interrogates Damian Gjiknur for 7 hours, in the scanner his assets,
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta seals the "divorce" with Sali Berisha after isolation at home, "comes down" to the field and seeks to take the head of the opposition

Ilir Meta seals the "divorce" with Sali Berisha after isolation at
x
BREAKING NEWS

Here are the secret bargains between Rama, Berisha, Meta and Gazment Bardhi, their mafia codes to threaten each other, the connections with the oligarchs, the behind the scenes allegations of wiping the servers on "January 21" and the details of the bi...

Here are the secret bargains between Rama, Berisha, Meta and Gazment Bardhi,
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Here is the 'Achilles' heel' in justice that can save Sali Berisha from 'house arrest' and the only case when his mandate as a deputy can be burned, why the former prime minister can give him peace if the file is investigated of 'Januar...

Spartak Ngjela: Here is the 'Achilles' heel' in justice that can
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Here are all of Berisha's attempts to cover up the crime of January 21, 2011, the scheme to bill the murders to the opposition, the fabrication of close-up wounds and the reward that was given to the guards, we are ready to take to SPAK ...

Idajet Beqiri: Here are all of Berisha's attempts to cover up the crime of
x

Gossip

"Karma"/ Entered the life of Robert Berisha by separating him from Nora Istrefi, the model ends the relationship with the singer. Betrayed four months after they did…

"Karma"/ Entered the life of Robert Berisha by separating him from

Robert Berisha and model Laureta Maqedonci have ended their romance. The first doubts started when it was noticed that the singer had deleted all the posts with the model.

He has only left photos where he appears alone or with his daughter Renee, or posts of concerts and shows. And Laureta, on the other hand, has disappeared from social networks, closing her "Instagram" address.

"Karma"/ Entered the life of Robert Berisha by separating him from

Now, sources have confirmed the split while also revealing the real reason that led to the end of the relationship.

"For about a month, it seemed that their report was not working as it should. It was the pressure created by the public exposure, the great attention in the media that caused the couple to have their first disagreements. Laureta has not experienced the attention well, and therefore, after the separation, she has decided to take a complete break, avoiding the public eye as much as possible", said the sources close to the couple.

Kujtojmë se pak më parë, Roberti zbuloi në një intervistë se ka nisur një lidhje të re pas një kohe të gjatë nga divorci i tij me këngëtaren e mirënjohur, Nora Istrefi, me të cilën ka dhe një vajzë të quajtur Renee.

“Pas një pauze shumë të gjatë, 4 vite ku i kam kushtuar shumë kohë gocës, Reneesë, dhe me angazhimet e mia, po ‘robi plaket kur do vetë”, tha ai kur zbuloi marrëdhënien me Lauretën.

Çifti dukej se po jetonte ditë të arta dhe shfaqeshin gjithandej së bashku. Për miqtë dhe rrethin e njohur të Prishtinës, Laureta ishte bërë tashmë një emër i njohur, pasi e shoqëronte kudo Robertin, që prej kohësh gëzon famën e një prej beqarëve më të mikluar nga femrat.

Mirëpo, një detaji interesant rreth lidhjes së tyre që mori vëmendje ishte diferenca e madhe në moshë: plot 18 vjet diferencë. Robert Berisha ka lindur më 1978 dhe është 44 vjeç, ndërsa Laureta ka lindur më 1996 dhe është 26 vjeç.

Roberti rrëfeu se ndihej i plotësuar dhe madje zbuloi se kjo lidhje e bëri të besonte për herë të parë dhe në horoskop për faktin se ata janë tipa të njëjtë. Sipas tij, ata janë të bërë totalisht për njëri-tjetrin.

“Gjithmonë në lidhje kam qenë i plotësuar dhe nuk bën të lidhesh më dikë që nuk ndihesh i plotësuar por kam pasur fatin sepse kam rënë me një tip të njëjtë. Kurrë nuk kam besuar në horoskop por kemi qëlluar dy ditë, ajo është me 26 janar unë me 28 janar. Tani po i besoj jemi tipa të njëjtë, muhabeti po na shkon mirë. Jemi bërë për njëri tjetrin definitivisht”, u shpreh ai aso kohe.

Por, duket se historia mes të dyve nuk paska qenë edhe kaq e lehtë sa e raportojnë mediat kosovare. Ashtu si para disa muajsh kemi bërë me dije, Laureta është vajza me të cilën Roberti tradhtoi Norën vite më parë.

Dhe duket se lidhja me të është shkëputur pikërisht prej tradhtisë. Çifti ka pasur debate të shumta, pikërisht prej tradhtisë së artistit. Këtë herë ka qenë Laureta ajo që e ka lënë Robertin, ndonëse historia mes tyre po shkonte më së miri para tradhtisë së bërë.

Modelja prej vitesh është ndër emrat më të njohur në Kosovë, ku vite më parë u përfol se ajo ishte shkaku i ndarjes së Norës dhe Robertit. 4 vite më parë, rrethi i ngushtë i miqve të Norës dhe Robertit flisnin për Lauretën, si shkaku që çoi në divorc dy personazhet e famshme.

Megjithatë, ishte vetë modelja që e përgënjeshtroi këtë lajm, duke u shprehur se mediat po tregohen të pamëshirshme.

“Sapo pashë sa të pamëshirshme janë mediat për lajmet e pavërteta, duke përdorur çfarë të munden. Po ndihem keq për të gjithë ju, që gjithë jetën keni besuar në gënjeshtra”, shkruante modelja duke e mbyllur me kaq reagimin e saj, si e treta në martesën e Norës dhe Robertit.

Por tashmë që kanë kaluar gati 4 vite, ishte vetë Roberti ai që pranoi se është në një lidhje me të. E në mes këtyre 4 viteve, shumë gjëra kanë ndodhur për të dy protagonistët e kësaj historie. Për të dy kjo është hera e dytë që ndahen, pasi lidhja nuk shkoi ashtu si duhet, sipas panorama plus.

Pas divorcit, Roberti dhe Laureta nuk patën një rrugëtim të gjatë, duke e lënë në mes raportin, të ndikuar edhe nga zhurma e madhe mediatike që ndarja me Norën pati. Teksa Roberti u përfshi në disa histori dashurie, për Lauretën pak dihej.

Vite më parë ajo ka pasur një lidhje me Kreshnik Çoçajn, ish-partnerin e Dafina Zeqirit dhe partnerin aktual të Luana Vjollcës. Kur Roberti përmendi emrin e saj në emision, sytë dhe vëmendja e të gjithëve, u kthye edhe njëherë te një nga historitë më të trazuara në “showbizz”-in tonë, që nisi pikërisht me një tradhti.

Pasi mediat filluan të hulumtonin pak për këtë histori, vetë modelja seksi, nisi të plotësonte “puzzle”. Në një ndër postimet e fundit të Lauretës në “Instastory”, binte në sy se pas gotës me alkool që kishte publikuar qëndronte krahu i një mashkulli, që është po e njëjta bluzë me atë të këngëtarit dhe i njëjti tatuazh.

Por, biondja seksi nuk ka ndaluar me kaq. Ajo postoi një video të Robertit ku për mbishkrim i ka vendosur një zemër të bardhë. Kështu ajo i ka dhënë fund zërave, nëse është ajo apo jo, Laureta që i ka fituar zemrën këngëtarit.

Laureta kërkoi me çdo kusht që të bëhej publike historia e saj me Robertin, duke dashur të vulosë një dashuri të ndaluar me të. Ajo e shoqëronte kudo Robertin, duke nisur rrugëtimin e saj në “showbizz”. Ndonëse vetë këngëtari shprehej, nuk është në planet e tij martesa.

Teksa në pyetjen nëse do të ketë një dasmë në të ardhmen, 44-vjeçari shtoi se nuk ia vlen duke thënë se me ato para mund t’i bëjë dy muaj pushime.

“Jo, dasmë nuk do ketë. Është një harxhim që nuk ia vlen. Me ato lekë i kisha bërë dy muaj pushime. Nëse ajo (partnerja) më beson që me ato lekë do kalojë më bukur se në dasmë”, ka thënë më tej ai.

I pyetur sesi është njohur me Lauretën, Roberti u shpreh se qyteti i Prishtinës është i vogël dhe njerëzit njihen me njëritjetrin. Këngëtari shtoi se pas katër viteve e meritoi të kishte një vajzë të bukur pranë vetes.

“Prishtina është shumë e vogël dhe të gjithë njihemi, është një vajzë e Prishtinës shumë e bukur dhe ndoshta pas katër viteve e meritova dhe unë të gjej një vajzë të bukur dhe për kam takuar shumë goca të bukura, por kshu deshti fati. Kam goditur siç më goditi kamioneta”, zbuloi Berisha.

Fshirja e fotove të përbashkëta në “Instagram”-in e moderatorit zgjoi dyshimet se dyshja mund të jenë në një krizë ose i kanë dhënë fund lidhjes së tyre. Një situatë të tillë përpos çiftit, një sy ka qenë edhe tek ish-partnerja e Robertit, Nora Istrefi. Në pritje të një reagimi nga ana e saj, më në fund e kemi.

Nora ka ndarë në “Instastory” një video ku në plan të parë është dekolteja e saj. Këngëtarja nuk thotë asnjë fjalë, vetëm bën disa mimika fytyre.

We can't say for sure that it's a pin for her daughter's father, but one thing is for sure that Nora looks as hot as ever. It remains to be seen how the soap opera centered on the three well-known "showbizz" characters will continue.

Most read