BREAKING NEWS

Kush janë 10 kandidatët që mbeten në garë për fitimin e “Topit të Artë” (Lista)

Kush janë 10 kandidatët që mbeten në garë për
x
BREAKING NEWS

U qëllua me plumb pas shpine, ndërron jetë ish-deputeti, Pashko Ujka

U qëllua me plumb pas shpine, ndërron jetë ish-deputeti, Pashko
x
BREAKING NEWS

Pashko Ujka në gjendje të rëndë, familjarët e tij kërkojnë gjak

Pashko Ujka në gjendje të rëndë, familjarët e tij
x
BREAKING NEWS

Plas arma në Shkodër, plagoset ish-kryetari i Komunës së Velipojës

Plas arma në Shkodër, plagoset ish-kryetari i Komunës së
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela flet me emra, paralajmëron arrestime “bombë” në nivele shumë të larta të politikës shqiptare: Goditja që do të marrë Sali Berisha së shpejti...

Spartak Ngjela flet me emra, paralajmëron arrestime
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi: Meta po ndjek lojën e Berishës për shkak të pazareve, nuk kanë çfarë humbin dhe duan kreun e opozitës, pas 11 dhjetorit rrezikohet përplasje

Fatos Klosi: Meta po ndjek lojën e Berishës për shkak të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu publikon foton e Lulzim Bashës dhe bën komentin e papritur: Në varreza me...

Kreshnik Spahiu publikon foton e Lulzim Bashës dhe bën komentin e
x
BREAKING NEWS

Fatos Tarifa plas “bombën”: Korrupsionin e futi Ilir Meta, 40 për qind e buxhetit shkonte në xhepin e tij, paratë i transportonte me çanta

Fatos Tarifa plas “bombën”: Korrupsionin e futi Ilir Meta, 40
x

Gossip

Fifi humbi ndjenjat në mes të spektaklit, psikologia ngre alarmin dhe flet për çrregullimin nga i cili vuan këngëtarja

Fifi humbi ndjenjat në mes të spektaklit, psikologia ngre alarmin dhe

Ish-banorja e ‘Big Brother VIP’, Sheila Haxhiraj u shpreh dje në emisionin e pasdites ‘Ftesë në 5’ se mendon që Fifi duhet të dalë për të mirën e vet. Ajo u shpreh se banorët e tjerë janë të penalizuar dhe të kushtëzuar nga prania e Fifit.

“Ajo vet është ndjerë pikërisht kështu. Unë e dua Fifin tha ajo, nuk bëhet fjalë për lojë e karrierë por për shëndetin e saj.”

Mendimi i një regjisoreje mes të ftuarve, ishte se vendimi u përket prindërve të Fifit duke u shprehur se ata duhet të vendosin nëse Fifi duhet të rrijë apo të dalë. Janë të vetmit që mund të vlerësojnë situatën, tha ajo.

Mendimi i Elton Saraseli, opinionist ishte se “Fifi ka marrë vëmendjen e banorëve të tjerë duke i kufizuar. Mua më lind e drejta të dyshoj se luajti teatër”

Kur erdhi momenti i Mand Pezës, ai u shpreh: “Të gjithë kemi fajet tona. Të rrijë apo të dalë i takon Fifit. Çdo krijues nuk hyn te njerëzit normalë, është më i prekshëm nga emocionet.” Me pak fjalë ai tha se artisti është më i ndjeshëm se njerëzit normalë dhe banorët e tjerë po përfitojnë nga Fifi. “Fifi eshtë një artiste në karrierë dhe duhet mbështetur në emocionet e veta.”

Në lidhje me skype, foli edhe Kreshnik Ibrahimi, shok fëmijërie i Fifit. Ai tha se i ështe kerkuar edhe nga familjarët e Fifit të fliste si shok i ngushtë i saj. Ata janë të mërzitur tha ai, edhe nga gjendja e Fifit edhe nga opinionet nëpër rrjete sociale.

“Familja e saj nuk po kalon një situatë të mirë. Fifi është ashtu, nuk po luan. Artistët ta mbështesin mos të hedhin gurë mbi Fifin. Në rast se psikologët mendojnë se duhet të dali, le të dali.”

Debati vazhdoi i gjatë por me shumë interes ishte mendimi i psikologes së ftuar në studio: “Ajo po dëmton veten. Ajo vuan nga një çrregullim për të cilin nuk dua të flas në këtë studio. Duhet të mjekohet. I duhet një konsulte, një psikolog, neurolog. Duhet ndihmuar si njeri, si individ dhe jo si Fifi artistja.

Fifi humbi ndjenjat në mes të spektaklit, psikologia ngre alarmin dhe