BREAKING NEWS

Ishte në intubim, vjen lajmi i mirë për kompozitorin Limoz Dizdari

Ishte në intubim, vjen lajmi i mirë për kompozitorin Limoz
x
BREAKING NEWS

Arrihet marrëveshja e parë/ Zgjedhja e Presidentit të ri, mazhoranca bie dakord me propozimin e Alibeajt, ja çfarë u vendos

Arrihet marrëveshja e parë/ Zgjedhja e Presidentit të ri,
x
BREAKING NEWS

“Të jep fjalën Taulant Balla, ata e kanë ndarë mendjen”/ Agron Duka jep zgjidhjen e tij për presidentin e ri dhe shkakton të qeshura: Nëse doni 84 vota, 8 veta ua gjej unë, sa i bie 76+8, se mos bëj gabime në matematikë

“Të jep fjalën Taulant Balla, ata e kanë ndarë
x
BREAKING NEWS

“Çdo lëvizje është e kontrolluar nga FBI dhe CIA”, Spartak Ngjela parashikon zhvillime ‘bombë’, zbulon çfarë e pret Sali Berishën dhe lëvizjen që do bëjë SHBA para shtatorit: Do jetë shumë e shpejtë

“Çdo lëvizje është e kontrolluar nga FBI dhe
x
BREAKING NEWS

Merret vendimi zyrtar nga Gjykata e Hagës/ Haradinaj dënohet me burg, ja sa vite do vuaj

Merret vendimi zyrtar nga Gjykata e Hagës/ Haradinaj dënohet me burg,
x
BREAKING NEWS

Nis me debate mbledhja për zgjedhjen e Presidentit të ri, Taulant Balla zbulon vendimin e PS-së për propozimin e Alibeajt: Ne nuk...(VIDEO-LIVE)

Nis me debate mbledhja për zgjedhjen e Presidentit të ri, Taulant
x
BREAKING NEWS

ZYRTARE/ GJKKO merr vendimin për Lefter Kokën

ZYRTARE/ GJKKO merr vendimin për Lefter Kokën
x
BREAKING NEWS

KPK ‘djeg’ Enkelejda Kapedanin, jepet vendimi për gjyqtaren e “Tik-Tok-ut” (FOTO)

KPK ‘djeg’ Enkelejda Kapedanin, jepet vendimi për gjyqtaren e
x

Gossip

“Faleminderit që më nxore debile”/ Kriset miqësia mes Arjola Demirit dhe Monika Lubonjës, aktoret debatojnë ashpër me njëra-tjetrën: Nuk dëgjon por vetëm hidhesh! (VIDEO)

“Faleminderit që më nxore debile”/ Kriset miqësia mes

Në shtëpinë e 'Big Brother Vip' loja që iu ka dhënë 'Vëllai i Madh' ka hapur shumë debate të ashpra mes bonorëve. Loja “qytet, shtet” ka shkaktuar edhe një debat mes dy mikeshave, Monika Lubonjës dhe Arjola Demirit.

Çdo gjë ka nisur nga fjala “thi” (derr) që Dj Dagz ka përdorur gjatë lojës për shkronjën “th”. Kjo nuk i ka pëlqyer Monikës, e cila është shprehur se është dialektore.

Nga ana tjetër, Arjola i ka dalë në mbrojtje Arbërit, duke thënë se po është dialektore, por që ata ashtu e kanë përdorur gjithmonë.

Pjesë nga debati mes Monikës dhe Arjolës:

Arjola: Duhet të më dëgjosh

Monika: Ma the njëherë

Arjola: Ti gjithmonë e ke këtë, nuk dëgjon dhe hidhesh. Më lër të flas edhe ato idjotsitë që do ti flas, më lër ti flas. Nëse unë kam folur 19 vjet në dialektikë dhe kam lexuar në gjuhë letrare, vetëm me lexuar në gjuhë letrare në shkollë, po kurrë nuk kam folur në gjuhë letrare. Kam ardhur në Tiranë kam folur në gjuhë letrare. Por nëse do i referohem nëse është rregull apo nuk është në rregull “thi” është dialektore, e thashë edhe aty. Nuk shkruhet as në abetare, as në gjuhë letrare.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Big Brother Alb VIP Edition (@bigbrotheralb_vip)

Arjola: Po aty e shkruajnë mish thiu, nuk e shkruajnë mish derri

Monika: Bëre atë sqarim që bëra unë

Arjola: Po përderisa e pranojmë që kemi dialekte dhe ka shumë dialekte, pse mos të pranojmë edhe këto që thonë në dialekt

Monika: Po unë këtë thashë, nuk futem për të mos u bërë injorante dhe për të mos bërë një gabim, nuk dua të fus Dagz-in dhe Egzonën. Por Arjola e di që derri

Arjola: Faleminderit Monika që më nderove aty brenda, më nxore debile në fund

Monika: Po nuk të nxora debile moj

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Big Brother Alb VIP Edition (@bigbrotheralb_vip)

Më të lexuarat