BREAKING NEWS

Deputeti i PD plas 'bombën': Është trishtuese. Ja çfarë bën për Sali Berishën njeriu i Tom Doshit (VIDEO)

Deputeti i PD plas 'bombën': Është trishtuese. Ja
x
BREAKING NEWS

“Denar Biba në krye të Autoritetit të Konkurencës”/ Erion Braçe bën opozitarin dhe shpërthen hapur kundër kandidaturës: Kam rezerva për integritetin e zotërisë, kur të jem ballë për ballë...

“Denar Biba në krye të Autoritetit të
x
BREAKING NEWS

Padia e Grida Dumës për Erion Veliajn, SPAK merr vendimin përfundimtarë. Zbardhet çfarë u vendos

Padia e Grida Dumës për Erion Veliajn, SPAK merr vendimin
x
BREAKING NEWS

“Ky është skenari i Berishës”, Roland Bejko plas deklaratën e fortë dhe parashikon se çfarë do të ndodhë në 11 Dhjetor: Mbreti del lakuriq!

“Ky është skenari i Berishës”, Roland Bejko plas
x
BREAKING NEWS

"Cikloni i fuqizuar prej 24 orësh"/ Lajda Porja tregon ndryshimin drastik të motit: Vendi jonë do goditet nga i ftohti polar. Ja ç'pritet të ndodhë nesër dhe sa do të shkojnë temperaturat

"Cikloni i fuqizuar prej 24 orësh"/ Lajda Porja tregon ndryshimin
x
BREAKING NEWS

Amerikanët vihen në lëvizje për të bllokuar skenarët destabilizues të Berishës, i dërguar i DASH vizitë në Tiranë 2 ditë para Kuvendit të 11 dhjetorit

Amerikanët vihen në lëvizje për të bllokuar
x
BREAKING NEWS

Berisha pranon dështimin, vetëm 2100 delegatë konfirmojnë firmat për 11 dhjetorin, degët akuza për falsifikime me formularët

Berisha pranon dështimin, vetëm 2100 delegatë konfirmojnë
x
BREAKING NEWS

Foltorja me shqiptarët e SHBA, Berishës i shkon vetëm një përfaqësues i Vatrës, sulmon Yuri Kim dhe kërcënon me protesta

Foltorja me shqiptarët e SHBA, Berishës i shkon vetëm një
x

Gossip

“E urrej që njerëzit të më shohin si të dobët”/ Semi i rrëqeth të gjithë me historinë e jetës së saj, tregon vështirësitë që ka kaluar në fëmijëri: Dje i kam lënë ilaçet! Vetëm Donaldi e dinte!

“E urrej që njerëzit të më shohin si të

Këngëtarja Semi Jaupaj teksa po bisedonte sot me Antonelën i ka prekur të gjithë me historinë e saj të jetës. Semi ka treguar të gjitha vështirësitë ekonomike me të cilat familja e saj është përballuar kur ishte fëmijë.

Ajo ka treguar se ishte e ëma ajo që e ka mbështetur për të ndjekur pasionin e saj për muzikë, ndonëse nuk kishin të ardhura ekonomike.

Kur ajo ishte një fëmijë, dëshironte të bëhej pjesë e ‘Festivalit të Shkodrës” dhe ndonëse nuk ksihin para e ëma e kishte dërguar atje.

Ndër të tjera Semi është shprehur se kurrë nuk ka folur në publikur lidhur më këtë situtë që ka kaluar pasi nuk dëshirontë të dukej e dobët para të tjerëve.

“Mamit tim i është dashur të punojë shumë e vetme. Kur ajo e pa që unë kisha talent për muzikë, nuk ma prishte për asgjë. Pa kokërr leku në shtëpi dhe kur vinte puna për të ik në ndonjë koncert… Mbaj mend që kemi ikur në festivalin e Shkodrës, pa lekë fare…

Kur flas për 65 mijë lekë në atë kohë, kanë qenë tmerr. 65 mijë lekë fustani, 45 mijë lekë këpucët. Njeri që s’donte të ndaheshim ne nga shoqet. Është njeri shumë sakrifikues. ‘S’ka nevojë të dijë që ne nuk kemi, hallet tona, se nuk ka për të ardh njeri me na dhënë’, thonte.

E urrej që njerëzve t’u vijë keq, që të më shohin si të dobët, prandaj nuk doja ta tregoja atë gjënë këtu. Nëse kam një gjë, iki qaj dhe kthehem prapë. S’dua të ndikohen. Prandaj thash dje kam lënë ilaçet, se nuk dua që njerëzit të ndikohen. Unë kam qenë keq, s’e ka kuptuar njeri, pavarësisht që mund ta kenë ditur ata jashtë.

Vetëm Donaldi e dinte. Prandaj rrinim afër. Prandaj njerëzit thonin pse rrinë afër këta. Nëse kisha për të thënë diçka, ua thoja dy apo tre njerëzve në shtëpi, jo të gjithëve. Prandaj më vjen inat kur thuhet aleanca, lojë. Mbase perceptohet ashtu jashtë, por realisht është ndryshe fare edhe duhet me e kuptu kur e kam shpjegu një miliard herë”,- tha Semi.

Më të lexuarat