BREAKING NEWS

Cila PD regjistrohet në zgjedhjet vendore? Kreu i KQZ habit me përgjigjen

Cila PD regjistrohet në zgjedhjet vendore? Kreu i KQZ habit me
x
BREAKING NEWS

Skandali McGonigal, thirrja e fortë e Rudina Hajdarit: Rama do të hetohet nga FBI, SPAK të bashkëpunojë me amerikanët

Skandali McGonigal, thirrja e fortë e Rudina Hajdarit: Rama do të
x
BREAKING NEWS

Ndihmës Sekretarja amerikane e shtetit vizitë në Tiranë, ja çfarë pritet të diskutohet

Ndihmës Sekretarja amerikane e shtetit vizitë në Tiranë, ja
x
BREAKING NEWS

Regjistrimi në KQZ/ Celibashi zbulon çfarë pritet të ndodhë me PD-në

Regjistrimi në KQZ/ Celibashi zbulon çfarë pritet të
x
BREAKING NEWS

"Berisha sheh ëndrra me sy hapur", Bejko ironizon hapur ish kryeministrin: Me miellin e amerikanëve s'bëhet shaka

"Berisha sheh ëndrra me sy hapur", Bejko ironizon hapur ish
x
BREAKING NEWS

"Rama takon anëtarët e FBI-së se jemi partnerët strategjikë", deputeti socialist për çështjen "McGonigla": Dezinformim, s'ka hetim për kryeministrin

"Rama takon anëtarët e FBI-së se jemi partnerët
x
BREAKING NEWS

Revoltohet Ylli Manjani, shpërthen keq në emision, grushton tavolinën: Nuk paska shteti para për pajisjet e zgjedhjeve?!

Revoltohet Ylli Manjani, shpërthen keq në emision, grushton
x
BREAKING NEWS

Çështja e McGonigal, Blushi del me reagimin: Rama korruptoi zyrtarin e FBI-së

Çështja e McGonigal, Blushi del me reagimin: Rama korruptoi zyrtarin
x

Gossip

E gjeni dot? Zbuloni si e thërret Princi Harry Kate Middleton

E gjeni dot? Zbuloni si e thërret Princi Harry Kate Middleton

Princ Harry ka pasur një marrëdhënie shumë të veçantë me Kate Middleton dhe kjo është komentuar shumë në mediat e huaja. Por gjithçka ndryshoi kur ai u martua me Meghan Markle dhe vendosi që të linte pas jetën e Pallatit, duke u zhvendosur me familjen në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Ne e kuptojmë, megjithatë, se kjo marrëdhënie u testua pas lëvizjes dhe zbulimeve të bëra nga Duka dhe Dukesha e Sussex në intervistën me Oprah Winfrey. Megjithatë, ne ende i kujtojmë marrëdhënien e tyre të butë.

Në veçanti, Duka i Sussex-it kishte një eufemizëm të veçantë, me të cilin e quajti Kate Middleton, dhe natyrisht nuk ishte ashtu siç e quanin mediat. Më konkretisht, kur Princesha e Uellsit u martua me Princin William, për të marrë titullin dukeshë, ajo duhej të përdorte zyrtarisht emrin e saj “pagëzimi”, Catherine. Kështu, Princi Harry duke i kombinuar të dyja, kishte krijuar emrin e tij për të.

Sipas një interviste të vjetër të Harry-t, u zbulua se ai e quan atë Cath, duke i shkruar emrin e saj zyrtar. Në fakt, rreth 5 vjet më parë, kur Princesha e Uellsit ishte e ftuar në BBC Radio 1, ajo u pyet nga prezantuesi Scott Mills për këtë pseudonim.

“Kate, nëse nuk të shqetëson të pyesim. Kam dëgjuar në një podcast me Harry së fundmi se ai ju drejtohet si William dhe Cath, gjë që na ngatërroi,” iu drejtuan asaj.

“Të gjithë të tjerët të quajnë Kate, dhe po ashtu edhe shtypi, kështu që është një çështje familjare”, shtoi prezantuesja, ndërsa Middleton u përgjigj se ajo shkon me shumicën e emrave, duke qeshur me eufemizmin e Princit Harry për të.