BREAKING NEWS

"Every move is controlled by the FBI and CIA", Spartak Ngjela predicts 'bomb' developments, reveals what awaits Sali Berisha and the move that the US will make before September: It will be very fast

"Every move is controlled by the FBI and CIA", Spartak Ngjela predicts
x
BREAKING NEWS

The official decision is taken by the Hague Tribunal / Haradinaj is sentenced to prison, this is how many years he will suffer

The official decision is taken by the Hague Tribunal / Haradinaj is sentenced to
x
BREAKING NEWS

The meeting for the election of the new President starts with debates, Taulant Balla reveals the decision of the Socialist Party for the proposal of Alibeaj: We do not ... (VIDEO-LIVE)

The meeting for the election of the new President starts with debates, Taulant
x
BREAKING NEWS

OFFICIAL / GJKKO makes the decision for Lefter Koka

OFFICIAL / GJKKO makes the decision for Lefter Koka
x
BREAKING NEWS

KPC 'burns' Enkelejda Kapedani, the decision is given for the judge of "Tik-Tok"

KPC 'burns' Enkelejda Kapedani, the decision is given for the judge of
x
BREAKING NEWS

"Historic step" / Jens Stoltenberg gives the fantastic news

"Historic step" / Jens Stoltenberg gives the fantastic news
x
BREAKING NEWS

"They could have been killed!" Forget neither Berisha nor Meta will ... ", Frrok Çupi bursts the 'bomb' statement, shows who is protecting the 'big fish' in Albania: Like nowhere in the world

"They could have been killed!" Forget neither Berisha nor Meta will
x
BREAKING NEWS

"Run away from home because they are just passing over my shame, I will ...", Kreshnik Spahiu publishes the photo that is being distributed quickly and makes a strong statement about these 4 Albanian politicians

"Run away from home because they are just passing over my shame, I will
x

Politike

The debate ends, here is how the EU / OSCE report in '95 and the 'New York Times' described Sali Berisha's involvement in breaking the oil embargo on Serbia

The debate ends, here is how the EU / OSCE report in '95 and the 'New

The debate between the Socialist Party and the "Foltore" led by former Prime Minister Sali Berisha on the draft resolution, which seeks condemnation of the Srebrenica massacre, brought to attention the breaking of the oil embargo with Serbia, at the time when the main speaker was president. This Thursday, former Prime Minister Berisha was accused by the head of the SP parliamentary group, Taulant Balla and Prime Minister Edi that at that time as president of Albania he allowed the supply of oil to the Yugoslav army during the massacre in Srebrenica, Bosnia and Herzegovina. The statement of the socialist MP also mentioned an article of the prestigious American "New York Times", on the fuel that was sent to the Serbs from Albania, the truth that openly tarnishes Berisha and overthrows the cause of the Albanian patriot.

But what exactly was written in the 1995 New York Times article?

"Sot" newspaper has provided the full article published 17 years ago by the prestigious "New York Times", as it is said that the warring parties in Bosnia are preparing for their expected spring offensive, large quantities of high quality fuel, and which is used in tanks and fighter jets, are being smuggled openly across the lake to Yugoslavia, in violation of a United Nations embargo. Aircraft fuel leaks from this small country in Yugoslavia exploded several months ago and are believed to be destined for a "Serbian war machine," as one Western diplomat put it. In addition, millions of liters of regular gasoline and diesel have moved in recent months from Albania to its northern neighbor. The United States of America (USA) has repeatedly expressed its concerns to the Albanian Government about trade, which sanctions monitors in Europe say has reached nearly one million gallons a day ever. The Clinton administration is considering an official diplomatic note, as this country in the Adriatic has turned into the fuel freeway for its treacherous neighbor. In a 20-mile stretch of bad road that runs along the lake, there are at least 20 gas stations, whose underground reservoirs can hold about 450,000 gallons, and more stations are being built. "As fuel is arriving in Serbia via other routes, especially along the Danube, Albania is supplying more than any other country combined," said Antonio Napolitano, co-ordinator of sanctions for the European Union and the Organization for Security and Co-operation in Europe. whose office is in Brussels. Napolitano, an Italian diplomat, advised the Albanian government and foreign diplomats on this when he was here in February. The Albanian government denies that it is allowing violations of sanctions. In an interview, President Sali Berisha said that the statements of Ambassador Napolitano and the US Embassy about the high level of fuel passing from Albania to Yugoslavia are "absolutely unjustified". He said that while there was smuggling, it was not much. "His government is doing the best it can to control smuggling," Berisha said, "given the lack of resources and police training." United Nations sanctions ban the shipment of all but a few categories of goods, such as medical supplies and food, to Serbia and Montenegro, the constituent states of present-day Yugoslavia.

Si shkonte karburanti në Shqipëri?

Karburanti vjen në Shqipëri nga kompani italiane dhe greke dhe hyn në Jugosllavi përmes Malit të Zi, thuhet në artikullin e Neë York Times të siguruar nga gazeta “SOT”. Kufiri midis Shqipërisë dhe Malit të Zi kalon përmes liqenit. Nuk dihet saktësisht se çfarë do të ndodhë me karburantin pas kësaj. Por diplomatët këtu thonë se besojnë se pjesa më e madhe e saj nuk mbetet në Malin e Zi, i cili sipas tyre ka një kufi me zonat e kontrolluara nga Serbia të Bosnjës, si dhe me Serbinë. Ekipi ndërkombëtar i monitorimit të sanksioneve në Shqipëri, i cili përfshin amerikanë të huazuar nga agjencia doganore si dhe italianë, belgë dhe zviceranë, merr vlerësime nga diplomatët amerikanë dhe evropianë për punën e tij. Por ajo nuk ka mandat të ndalojë tregtinë, vetëm të monitorojë dhe raportojë për të. Dhe për ta bërë këtë pengohet edhe nga mungesa e bashkëpunimit nga autoritetet shqiptare, thuhet në një raport të zyrës së zotit Napolitano. Presidenti Berisha përmendi hapat që qeveria e tij kishte marrë për të frenuar rrjedhën e karburantit në Jugosllavi. Këto përfshijnë kërkesën për licencimin e stacioneve të karburantit dhe ndalimin e tregtisë së produkteve të naftës brenda tre milje nga liqeni. Sipas një ligji tjetër të ri, zyrtarët shqiptarë duhet të verifikojnë nëse një dërgesë është menduar për një përdorues legjitim dhe më pas të njoftojnë zyrtarët në vendin e transportit detar përpara se anija të lejohet të largohet nga porti i saj i origjinës. Këto masa funksionuan për një kohë për të reduktuar tregtinë, por ajo ka ardhur përsëri në rritje, thonë monitoruesit dhe diplomatët e sanksioneve këtu. Një vizitë në këtë qytet bën të qartë se masat nuk po zbatohen. Të paktën nëntë nga stacionet e karburantit që duhet të ishin mbyllur për shkak të kufirit prej tre miljesh janë ende duke pompuar gaz; shumica e stacioneve të tjera shtrihen jo më shumë se disa qindra metra jashtë kufirit. Gjatë dy javëve të para të shkurtit, në Shqipëri u importuan afro 3.5 milionë litra karburant, përfshirë 1.3 milionë gallon Jet Fuel-1, tregojnë dokumentet doganore shqiptare. Policia shqiptare ka llogaritur se gjatë 10 ditëve të fundit të shkurtit, 100 mijë galona në ditë janë futur në veri të Shqipërisë me kamion. Diplomatët perëndimorë thonë se shifra është një nënvlerësim bruto. Shqipëria e Veriut ka vetëm 1583 automjete të regjistruara me motor, sipas Institutit të Statistikave të Shqipërisë. Tregtia e naftës është një burim kryesor i të ardhurave të ligjshme për vendin, i cili po përpiqet të modernizohet. Autoritetet kombëtare mbledhin taksa doganore për produktet e karburantit, që variojnë nga 70 për qind në 100 për qind të vlerës së deklaruar të tyre. Këtu në këtë rajon të varfër, qeveria vendore mblodhi 22 milionë dollarë taksa në vitin 1994, pothuajse të gjitha si rezultat i tregtisë së karburanteve, raportoi në shkurt një gazetë shqiptare, Zëri i Popullit. Kjo ishte nga 8 milionë dollarë në 1993, tha gazeta. Në fillim, tregtia e naftës me Jugosllavinë ishte një operacion i zakonshëm, por tani është marrë përsipër nga më shumë organizata kriminale të organizuara, thanë diplomatët e huaj këtu.

Ja si funksiononte kontrabanda?

Sipas artikullit të “New York Times”, kompanitë e naftës e dërgojnë karburantin në portet shqiptare të Durrësit dhe Vlorës në detin Adriatik, ku kompanitë e regjistruara në Shqipëri marrin kontrollin e saj. Kamionët cisternë më pas bëjnë një udhëtim të gjatë dhe të mundimshëm në veri, duke u zvarritur përgjatë një rruge të keqe ndoshta me 20 milje në orë. Pasi në Shkodër, gazi pompohet në rezervuarët e një prej pikave të karburantit, shumica e të cilave janë pak më shumë se dy pompa dhe një kasolle ku ulet një burrë. Ai pompohet shpejt në kamionë të tjerë — stacionet funksionojnë gjatë gjithë orarit, por janë më të ngarkuarit gjatë natës, thonë banorët — dhe u largua në një distancë të shkurtër deri në brigjet e liqenit të Shkodrës. Kontrabandistët janë aq të sigurt sa nuk do të shqetësohen, saqë shpesh veprojnë në mes të ditës. Rreth mesditës së sotme, një kamion doli nga rruga me sipërfaqe të fortë dhe u nis drejt perëndimit mbi një rrugë të dheut disa milje nga liqeni. Kaloi një postë kufitare, ku ushtarët shqiptarë që mbanin automatikë ishin në detyrë me uniformat e tyre të zbehta dhe të rënda. Kamioni ndiqej nga një Ford dhe një Mercedes, secili me katër burra, një pamje e pazakontë në këtë tokë djerrë. Në liqen, më pak se gjysmë milje nga posta kufitare, karburanti u transferua në kazanët 50 gallon në dy varka të gjata metalike të rënda. Një milje ose më shumë lart në breg, sistemi është më efikas. Me anë të një tubi plastik të zi të gjatë, karburanti transferohet drejtpërdrejt nga kamionët në maune të vogla. Sot, pasi ngarkesa e një kamioni u zbraz në një maune me majë të sheshtë që operatori tha se kishte një kapacitet prej 6,500 gallonash dhe kamioni u tërhoq, një kamion tjetër u zhvendos në vend dhe procesi vazhdoi. Pastaj maune, me një motor jashtë 25 kuaj fuqi, u tërhoq në liqen, duke u nisur për në Jugosllavi”, thuhet ndër të tjera në artikullin e “New York Times”.

Raporti i BE-OSBE “shuplakë” Berishës

Megjithatë, edhe një raport i vitit 1995 i Misionit për Asistencë të Sanksioneve që operonte në Shqipëri, pasi Organizata e Kombeve të Bashkuara i kishte vendosur embargo Jugosllavisë, nxjerr në pah kontrabandimin e naftës që bëhej asokohe nga Shqipëria për në Mal të Zi, duke i mundësuar kështu Sllobodan Millosheviçit vazhdimin e luftës në Bosnje dhe furnizimin e makinerisë ushtarake me naftë. Raporti është risjellë në vëmendje nga gazeta “SOT”, pas debatit parlamentar të së enjtes në Shqipëri, ku Sali Berisha ishte një nga deputetët që i propozoi Parlamentit shqiptar të votojë një rezolutë që dënon gjenocidin serb në Srebrenicë. Bëhet fjalë për një raport të trupës që njihej si SAM – Misioni i Asistencë për Sanksione, një trupë e përbashkët e Bashkimit Evropian dhe OSBE-së. Raporti mban datën 26 tetor të vitit 1995 dhe flet për “periudhën nga 7 shtatori deri më 23 tetor 1995”. Titulli i raportit është “Sanksionet e Kombeve të Bashkuara kundër Republikës Federale të Jugosllavisë (Serbisë dhe Malit të Zi)”. Në raport, qysh në përmbledhje thuhet se “kontrabanda me naftë në Mal të Zi nga veriu i Shqipërisë po vazhdon, përkundër përpjekjeve për ta ndalur”, prandaj ekipit të “SAM Shqipëri u duhet më shumë staf”. Në një vend tjetër insistohet se “SAM Shqipëri ka nevojë urgjente për më shumë staf”. Në sektorët e mëposhtëm të raportit flitet për gjendjen në terren. “Kontrabanda flagrante me derivate po vazhdon, sidomos natën nëpërmjet liqenit në Shkodër dhe lumit Buna. SAM Shqipëri ka raportuar se janë formuar rrjetet kontrabanduesish dhe janë vënë në funksion. Raportohet se kontrabanduesit kanë thënë se nafta e kontrabanduar nuk është vetëm naftë që vjen nga jashtë, por edhe naftë e prodhuar në Shqipëri”. Më poshtë, në sektorin me titull “raporti i përjavshëm”, udhëheqësi i ekipit të SAM Shqipëri, raporton: “Të shtunën e kam vizituar personalisht pjesën e Shkodrës. Kam parë lëvizje të mëdha të kamionëve cisternë dhe kamionëve të kamufluar në rrugën mes Lezhës dhe Shkodrës”.

Most read