BREAKING NEWS

The Ministry of Health publishes the case figures with Covid in the last 24 hours in Albania

The Ministry of Health publishes the case figures with Covid in the last 24
x
BREAKING NEWS

"Gerdec is a mass murder" / GJKKO closed the investigation for Fatmir Mediu, Erion Brace explodes in revolt and leaves nothing unsaid: Do not dare anyone to ... (VIDEO)

"Gerdec is a mass murder" / GJKKO closed the investigation for Fatmir
x
BREAKING NEWS

GJKKO closed the investigation for the former Minister Fatmir Mediu, SPAK does not waste time and makes urgent move, goes against the Special Court against Crime and Corruption and warns

GJKKO closed the investigation for the former Minister Fatmir Mediu, SPAK does
x
BREAKING NEWS

Will Fatmir Mediu be investigated? GJKKO gives the decision for the former minister

Will Fatmir Mediu be investigated? GJKKO gives the decision for the former
x
BREAKING NEWS

Arben Pëllumbi makes the important announcement, the Socialist Party is expected to appear in an urgent conference

Arben Pëllumbi makes the important announcement, the Socialist Party is
x
BREAKING NEWS

Strong blow comes for Lulzim Basha / Mass resignation in PD, the secretary of PD leaves and 13 members of the Presidency in this city of the country: Basha is turning him into a clientelist party (Letter is published)

Strong blow comes for Lulzim Basha / Mass resignation in PD, the secretary of
x
BREAKING NEWS

Visit to the US, Kreshnik Spahiu: Meta is trying to avoid his "funeral", even the goldsmiths do not work anymore, they closed every door in Washington

Visit to the US, Kreshnik Spahiu: Meta is trying to avoid his
x
BREAKING NEWS

DASH report, here are the ministers endangered by the concessions and are the Americans sending a message to SPAK to open the PPP files?

DASH report, here are the ministers endangered by the concessions and are the
x

Lifestyle

Try to take things in stride, because ...! There will be surprises. Learn what each horoscope sign will face today

Try to take things in stride, because ...! There will be surprises. Learn what

Aries

Born on: March 21 - April 19

You are calmer than in the past, you are not bothered by the choices you have made so far. Of course, there is always a goal to pursue, a challenge to launch, but on the other hand you are led by Mars, you are a pioneer and without struggling to challenge your limits you cannot stay. Every job you do is a challenge, every love you start is an exciting adventure. And in the coming weeks there will be strong emotions and new opportunities that will make you the protagonist of the scene.

Taurus

Born on: April 20 - May 20

The first part of July was quite complex, but for Thursday's horoscope, Venus will be active again and couples in crisis will slowly return to regain greater understanding. If there have been minor conflicts, it will be easier to find a compromise. Solutions also come to work, even if at the moment you should be satisfied, but there is news that will come soon and help you find new momentum and optimism.

Gemini

Born on: May 21 - June 20

Hard Horoscope: you are sunk because of the Moon. But even fatigue at some point takes precedence! In this last part of the month, try to relax a little more, not to be too demanding even in love. Persistent and unresolved conflicts can lead to problems over time. Instead, try to take things in stride and try not focus too much on the problem.

Crab

Born on: June 21 - July 22

Eshtë një qiell shumë i rëndësishëm, i cili ju fton të shikoni në të ardhmen dhe të harroni një të kaluar të vështirë. Nuk ka pasur mungesë të konflikteve në dy vitet e fundit, kryesisht për shkak të njerëzve që ju kanë zhgënjyer shumë. Por tani duhet të lëvizni përpara dhe t’i përkushtoheni gjërave të reja. Dhe mbase tashmë keni filluar të bëni gjëra të ndryshme nga e kaluara dhe mbase ka njerëz që nuk i pranojnë këto ndryshime tuajat. Fundi i muajit do të jetë më i mirë për ndjenjat.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik - 22 Gusht

Duhet të bëni diçka të re, duhet të sfidoni kufijtë tuaj dhe për këtë jeni shumë të motivuar. Ndoshta jeni duke u ndeshur me planifikimin e një projekti të ri, i cili duhet të kapërcejë atë që keni bërë deri më tani. Ose jeni thirrur të zëvendësoni dikë dhe të keni frikë nga gjykimi i të tjerëve. Ndiheni nën presion, por mos jini shumë kërkues ndaj vetes. Në të vërtetë, përpiquni të gjeni qetësi falë dashurisë që mund t’ju japë momente paqësore.

 

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht - 22 Shtator

Venusi hyn në shenjë dhe ky është tashmë një tregues i parë i forcës për marrëdhëniet, për ndjenjat. Shpesh të lindurit e shenjës nuk u pëlqen të shprehin emocionet e tyre, por ky qëndrim mund të ndryshojë në ditët në vijim. Por mos i ndiqni njerëzit që janë shumë të ndryshëm nga ju, thjesht sepse nuk mund të jetoni më lirshëm dhe më lehtë. Kini kujdes që të mos rrethoheni me njerëz që nuk i vlerësojnë përpjekjet tuaja për t’u përmirësuar dhe që në të vërtetë përdorin energjinë tuaj.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator - 22 Tetor

Një vështirësi mund të bëjë që ju të reagoni me tepri, por a ia vlen të reagoni keq? Në realitet, shpesh humori juaj i keq përcaktohet nga ata që ju rrethojnë, nga njerëz që nuk janë në gjendje të ekuilibrohen si ju. Atëherë kur mendoni se keni të drejtë në një situatë të caktuar, është e pashmangshme që mund të lindin diskutime, sepse nuk i duroni padrejtësitë. Por përpiquni të qëndroni të qetë sepse dikush mund të reagojë në një mënyrë të pazakontë, ose mund të lindin pasoja të bezdisshme.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor - 21 Nëntor

Në ditët e ardhshme ju mund të shikoni në të ardhmen në një mënyrë interesante. Pjesa e parë e korrikut ju ka vënë në provë, por Afërdita ka filluar të bëjë gjithçka më të lehtë dhe më të këndshme, është një periudhë shërimi në të cilën edhe zemrat e vetmuara dhe të ndara mund të gjenin besim në të ardhmen. Por mos merrni asgjë si të mirëqenë: në mënyrë që gjërat të funksionojnë, ju duhet të jeni të parët që të angazhoheni dhe të përfshiheni.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor - 21 Dhjetor

Duhet të rishikoni disa çështje në lidhje me dashurinë dhe paratë. Nëse keni qenë shumë të nxituar, mbase është koha të bëni një pushim. Eshtë një periudhë që ju fton të gjeni zgjidhje për dyshimet dhe pengesat që ndikojnë në jetën tuaj të dashurisë. Gjysma e dytë e gushtit do të jetë më e mirë, veçanërisht për beqarët. Venusi nga e enjtja do të jetë i shkëlqyer, por puna vazhdon në lëvizje të ngadaltë.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor - 19 Janar

Jeni lodhur duke u lënë në hije, sidomos kur bëhet fjalë për punën. Dhe shumë në këtë kohë mund të jenë duke mbajtur një qëndrim më të ngurtë dhe të ashpër. Keni shumë qëllime të rëndësishme, por mos mendoni se mund të bëni gjithçka vetëm: duhet të mendoni për punën, familjen dhe shumë situata të ndryshme. Mundohuni të relaksoheni dhe delegojani disa përgjegjësi edhe të tjerëve. Pakënaqësia ju rëndon, kujdesuni për dietën dhe pushimin e drekës.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar - 18 Shkurt

Fillon një periudhë më e mirë, me këtë Venus që hyn në shenjën miqësore të Virgjëreshës. Fundi i korrikut gjithashtu sjell një harmoni më të madhe në jetën tuaj të dashurisë dhe për këtë arsye do të jeni më pak kritikë në ndjenjat tuaja dhe më të hapur për takime të reja.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt - 20 Mars

Always saying what you think on certain occasions can be unproductive. If there is no clarity in love and family, then in the coming hours you will have to discuss. There is only recovery next month, understanding is improving and there will be better luck in the meetings in the second half of August. Between the end of July and August there will be a review in love.