BREAKING NEWS

The number of new cases decreases, 9 victims in Albania

The number of new cases decreases, 9 victims in Albania
x
BREAKING NEWS

The decision for Berisha? Lulzim Basha makes a sensational statement: I do not intend to leave the post of DP leader

The decision for Berisha? Lulzim Basha makes a sensational statement: I do not
x
BREAKING NEWS

Meeting of the Commission of Inquiry for April 25, 2 representatives are elected for the regulation (Names)

Meeting of the Commission of Inquiry for April 25, 2 representatives are elected
x
BREAKING NEWS

Lekë in exchange for the vote on April 25, SPAK closes investigations for Denis Xholin and Abjon Çeku

Lekë in exchange for the vote on April 25, SPAK closes investigations for
x
BREAKING NEWS

Gathered the parliamentary group today, the movement that Lulzim Basha is preparing is revealed, here is what will happen on Wednesday

Gathered the parliamentary group today, the movement that Lulzim Basha is
x
BREAKING NEWS

Politics in black / COVID-19 takes the life of former US Secretary of State (NAME + PHOTO)

Politics in black / COVID-19 takes the life of former US Secretary of State
x
BREAKING NEWS

Bitter news! Fatos Lubonja in mourning, loses his dear family man

Bitter news! Fatos Lubonja in mourning, loses his dear family man
x
BREAKING NEWS

"Storm" in the State Police / The movements of Gledis Nano, who are the new police directors throughout the country, are revealed (NAMES)

"Storm" in the State Police / The movements of Gledis Nano, who are
x

Lifestyle

From love, work, money and flirting / Weekly horoscope by Paolo Fox for October 11-17, 2021

From love, work, money and flirting / Weekly horoscope by Paolo Fox for October

The weekly horoscope by Paolo Fox brings you the predictions and ranking of the zodiac signs for the week from 11 to 17 October 2021.

The second week of October is coming: we have said goodbye to summer, warm temperatures and it is expected that the cold will arrive soon.

Are you ready for this change?

Are you curious to know how these next 7 days will go? Will someone be lucky in love between you? And will any of you be going to get any good job offers?

Enough with the questions, here you are in the right place: we just need to find out everything with the predictions of Paolo Fox that meganews.al brings you below for all 12 signs of the zodiac.

Because here is the most anticipated meeting of the week, the weekly horoscope of Paolo Fox the most beloved astrologer in Italy, who will reveal what the stars predict for the next 7 days. So let’s see what awaits us from October 11 to 17, 2021

Dashi

Three stars for Aries. Not bad this week for love: feelings wake up and the climax will be reached on Sunday. Try to do what you can, let yourself go even if it will be just a casual meeting. At work, you do not have to be distracted: you are a little anxious, you are waiting for results that fail and this worries you. Some decisions made over the summer now may not matter, so let’s move on and start over!

Demi

Five stars for Taurus. Venus is no longer in the opposite direction to your zodiac sign and in love now is the time to smile.

Favor new meetings, you will soon experience some good emotions (especially pay attention on Tuesday).

There is a great harmony with old and new acquaintances, it is only up to you to figure out which way to go. Paolo Fox: I recommend you be careful on Thursday.

At work, there are a lot of costs and since you always want to keep the brakes on controlling the situation, do it again. But do not be afraid: in a few months there will be no more embarrassment and you can start again with new projects!

Gemini

Four stars for Gemini. Venus is against, you are experiencing a somewhat vague love story: you may think you have given too much and received too little.

Try to avoid discussions on Sunday because the Moon will be in the opposite direction and not at all favorable for you.

But do not worry: from next week everything will be back to normal and it is up to you to decide what you want to do.

At work, you will be able to put things on the line and over the next weekend there are good opportunities to reap the fruits of toil by resting excessively.

You have good ideas, you are very creative and Mercury, especially in the middle of the week, will be on your side. What more could you ask for in life?

Crab

Four stars for the sign of Crab.

In love, recently born stories are immersed in a crossroads, you are putting them to the test (even to some where they are just friendly relationships).

You are trying to understand someone, to grasp their goals and it is still not clear how you will succeed.

You have the strength of argument especially on Tuesday when you will be convincing, while on Thursday you will be more relaxed and things seem to be going better.

Në punë, javët e fundit kanë qenë të vështira, por gjysma e dytë e tetorit do të jetë një periudhë e gjitha në anën tuaj.

Kujdes nga debatet: shumë njerëz nuk e kuptojnë mënyrën tuaj të të folurit, por përpiquni të mos ktheheni gjithmonë në të kaluarën kur flisni me njerëz për të tashmen. Thjesht nuk ju ndihmon!

Luani

Katër yje për Luanin.

Venusi është në anën tuaj dhe e diela 17 do të jetë një ditë e veçantë për të takuar njerëz të rinj.

Historitë që kanë përfunduar keq nuk mund të rikuperohen, por qielli është premtues dhe juve ju mbetet vetëm që të përfshiheni. Emocione të reja po vijnë.

Në punë, Saturni është në disavantazh ndaj jush dhe sjell ndryshime. Megjithatë ju jeni një person i guximshëm, dini si të silleni me të rejat që përballeni. Kujdes sepse e hëna do të jetë një ditë e ngarkuar!

Virgjëresha

Tre yje për shenjën e Virgjëreshës.

Në dashuri mund të përjetoni shumë tensione, në këtë pikë ju volit që më mirë të mos merreni me të kaluarën.

Nëse jetoni një histori, duhet ta pranoni ashtu siç është: lëreni veten të udhëhiqet nga instinkti, edhe nëse është e vështirë për ju, sepse jeni shumë racional dhe gjithmonë dëshironi të mendoheni mirë para se të ndërmerrni çdo hap.

Në punë, fillimi i javës do të jetë i rëndë, bëni më mirë atë që është e nevojshme në rutinën e përditshme të punës që merreni.

Do të ndaloni së reflektuari dhe do të përpiqeni të zhvilloni strategjitë më të mira për të ardhmen!

Peshorja

Pesë yje për shenjën e Peshores.

Në dashuri nuk është koha për të ndaluar së kërkuari, përkundrazi. Venusi është në anën tuaj, Dielli është në shenjën tuaj: çfarë mund të kërkoni më shumë?

Nuk ju mungon sharmi dhe mund të keni takime vërtet të veçanta: periudha është e mrekullueshme për ata që duan të lidhen me dikë. Por mjaft më me ndrojtje!

Në punë, yjet ndihmojnë njerëzit kreativë dhe ata që punojnë në kontakt me publikun.

Një ide e mirë mund të lindë të hënën ose të enjten, por të martën mund të ketë një rënie që duhet adresuar. Pa merak se gjithçka zgjidhet!

Akrepi

Katër yje për shenjën e Akrepit.

Lëreni veten të shkoni pas gjërave që rrjedhin dhe bashkohuni pa shumë frikë me miqtë e lindur në javët e fundit.

Saturni është disonant dhe nuk do t’ju lërë të braktisni veten: shpesh keni takuar një person të këndshëm, por keni pasur frikë të përfshiheni shumë për të krijuar lidhje me ta.

Në punë, mund të jeni duke bërë gjëra të ndryshme nga ato që jeni marrë në të kaluarën: keni kërkuar ndryshimin, por tani duhet kohë për t’u përshtatur.

Kujdes për çështjet ligjore, deri në dhjetor është më mirë të mos bëni ndonjë gabim!

Shigjetari

Pesë yje për shenjën e Shigjetarit.

Lajm i mirë për dashurinë: Venusi është në shenjën tuaj dhe qielli jep një sinjal të mirë për ata që kërkojnë një histori të re.

Edhe një aventurë mund t’ju japë emocione të bukura: të Dielën 17, Hëna dhe Venusi do të jenë në shenjën e Shigjetarit, por edhe të enjten yjet janë në anën tuaj. Me pak fjalë, çfarë mund të kërkoni më shumë?

Në punë, kërkoni një shpagim. Sepse ju, (ndoshta) në diçka keni shkuar shumë larg.

Ata që kanë pasur vështirësi financiare ose ligjore tani mund të marrin zgjidhje duke kontaktuar një ekspert.

Yjet janë pozitivë, ju mund të bëni kërkesa tamam sikur t’ju ftojnë: Më thuaj një dëshirë!

Bricjapi

Katër yje për ata që kanë lindur nën shenjën e Bricjapit.

Nëse jeni beqarë, filloni të njihni më shumë njerëz, duke e lënë veten të shkojë pas rrjedhës së njohjeve të reja.

Kjo ndodh sepse në Nëntor Venusi do të jetë në anën tuaj dhe të gjitha historitë që dalin tani, edhe nëse duken të brishta në fillim, do të bëhen të rëndësishme në të ardhmen.

Hëna të martën kalon në shenjën tuaj dhe është dita e duhur për të takuar njerëz të rinj, shumë intrigues.

Në punë, nuk ka ekuilibër sepse keni krijuar bindjen se po bëni shumë dhe po fitoni pak.

Mos lini t’ju ikin nga sytë perspektivat, rezultatet në Nëntor nuk do të mungojnë!

Ujori

Pesë yje për Ujorin.

Venusi dhe Jupiteri janë në anën tuaj dhe kjo javë në dashuri është premtuese: përpiquni të kultivoni miqësi të reja, të lini veten të hidhet pas mundësive për takime dhe njohje të reja.

Por mbani parasysh: edhe marrëdhëniet rastësore nuk janë të këqija, megjithatë, nga ana tjetër duhet të mendoheni mirë para se të lidheni me dikë.

E enjtja do të jetë dita më pasionante e javës.

Në punë, kjo javë është pozitive dhe ata që janë në kontakt me publikun duhet të përfitojnë nga tranziti i ri pozitiv i Venusit.

Jeni energjik, më shumë se zakonisht!

Peshqit

Tre yje për ata që kanë lindur nën shenjën e Peshqve.

Kushdo që ka përjetuar një krizë në fillim të gushtit tani duhet të përpiqet ta kapërcejë atë, për të shkuar më tej, për të ecur përpara.

Keni bashkëpunim me një person, kjo është arsyeja pse jeni të qetë, por diçka ende ju mundon, ndaj përpiquni të mos mendoni shumë për të kaluarën, veçanërisht të Dielën. Ndoshta jeni zhgënjyer nga dikush? E pra, ju e dini pse keni ndjenja të çuditshme.

You need to find peace of mind at work and October will help you. It all starts a little slow and between Monday and Wednesday you have to face some problems but head up and everything will be solved!