BREAKING NEWS

SPAK shocks the Meta-Kryemadhi couple, prosecutors start seizures for their "black" money laundering file, here's what's happening at GJKKO

SPAK shocks the Meta-Kryemadhi couple, prosecutors start seizures for their
x
BREAKING NEWS

Albania boils over "SKY" interceptions, the wealth of the State Police dome for 2022 is revealed, from Muhamet Rrumbullaku, Neritan Nallbati, Rebani Jaupi, to Altin Qato and Edmond Rizai, here is who is the richest and poorest leader

Albania boils over "SKY" interceptions, the wealth of the State Police
x
BREAKING NEWS

This is how the secretary betrayed Aldo Bumçi, directly implicated the former minister as Shkëlzen Berisha's soldier in the dismantling of weapons in Gërdec, SPAK is questioning him for the first time today

This is how the secretary betrayed Aldo Bumçi, directly implicated the
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha created the "Foltore" for his personal problem and sold the Democrats to the "butcher" Ilir Meta, Evi Kokalari sheds light on the sensational behind the scenes and asks the well-known MP to be careful of the attacks of Reestablishment

Sali Berisha created the "Foltore" for his personal problem and sold
x
BREAKING NEWS

There is no end to the cruelty towards citizens, in Albania the price of oil remains in the stratosphere even though the value of a barrel of "black gold" has decreased by 7 dollars in the international stock markets, experts raise the alarm

There is no end to the cruelty towards citizens, in Albania the price of oil
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: This is why SPAK is not arresting Sali Berisha, how will the former prime minister go to handcuffs and what behind the scenes are hidden behind Argita's appearance on the stage

Frrok Çupi: This is why SPAK is not arresting Sali Berisha, how will the
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi sheds light on the "black file" of Sali Berisha: Here's how he has escaped arrest so far, his crimes in '97-'98, the secrets behind the murder of Azem Hajdari, the planning of the execution of 4 protesters on January 21 and why will not lea...

Fatos Klosi sheds light on the "black file" of Sali Berisha:
x
BREAKING NEWS

The well-known analyst Kastriot Aliaj unmasks Sali Berisha, from the meetings with the Serbian murderer Arkan, to the intrigues, bargains, insults, frauds, crimes and his family corruption, how he stole 1.6 million dollars from the state coffers in coo...

The well-known analyst Kastriot Aliaj unmasks Sali Berisha, from the meetings
x

Lifestyle

Who finds love, and who finds luck in money/ Astrology makes the forecast for the week, here are the signs to watch out for

Who finds love, and who finds luck in money/ Astrology makes the forecast for

This week will start well but end badly. Invited to the show "Taste of Home", astrologer Chrysanthi Kalogeri has shown what the climate will be like this week.

She says that the new moon in Scorpio, which happened on November 13, is something very rare and its "consequences" may still continue, even though it is over.

Kalogeri also says that the first three days of the week favor water and earth signs, while the signs that should be careful are: Gemini, Virgo, Sagittarius and Pisces.


Aries

From November 22, the Sun moves into the sign of Sagittarius and will stay there for 1 month. On the 24th, Mars also moves into the sign of Sagittarius and will stay there until January 4th. However, Mars is your representative, so you will have a very enthusiastic phase ahead of you. Let's say that the planetary scheme is in accordance with your temperament, it is in accordance with your activity. You will make plans for the future. You will probably want to legalize a relationship of yours and in general all your activity will be based on it, development and expansion. Your enemy will be: exaggeration and haste. The beginning of the week promises you opportunities for support. It promises you opportunities to solve an issue that preoccupies you and at the same time, you can make the right changes in order to adapt to both your program and your life. Meanwhile, in the second part of the week, you will have bad news that will preoccupy you. You will probably give a greater exaggeration in your head than these problems really will be. At the same time, you will also have obstacles related to your plans.

Taurus


Move to a period where your desires will be greater. Even some of these wishes can go to the stage of claims. During the period that follows, that is, from the 22nd to the 4th of January, focus more on the financial side. Be as punctual as possible in obligations with others and at the same time focus on your psychological part. In other words, don't become a slave to your desires and claims. The beginning of the week brings you close to your loved ones, at the same time you, who are looking for an emotional connection, will be able to achieve it within these 3 days. You have opportunities for a new acquaintance and at the same time you can take a trip where you can combine both aspects. That is, on a trip to have a good time with your loved one and strengthen the relationship or get to know someone. Meanwhile, in the second part of the week, you may not find the right support from your social network and at the same time you may enter into a conflict with your social network. With a friend, with a friend and become the cause, perhaps, of a financial issue, because of this.

Gemini

Move into a phase where, from the 22nd and for a month, but also from the 24th to the 4th of January, your preoccupation will be your relationships and collaborations. On the one hand, you will have the opportunity to meet someone, create a new relationship, make a new collaboration, and on the other hand, you who are in an existing relationship, may go through a crisis, have difficulties in collaborations and in your relationships. The beginning of the week until Wednesday creates conditions for you to adapt your daily life as best as possible, in relation to life. Have the conditions to make a program for a healthier lifestyle and make your daily life easier. Meanwhile, the second part of the week is much more important, especially for those of you born in the first days of the sign, as you may enter into conflict with your lover, spouse, co-worker or parents. So, generally more careful with people who stand higher than you, i.e. superiors, as you will be more sensitive. You are on the verge of the full moon, which will take place in your sign on Monday.

The crab

Kaloni në një fazë, domethënë që nga data 22 deri në datën 4 Janar, duhet të jeni shumë të kujdesshëm në përditshmërinë tuaj. Do të keni një përditshmëri shumë të ngarkuar, me pretendime dhe shumë të aktivizuar kryesisht në çështjet e punës, por edhe me të shtëpisë, prandaj çfarë duhet të bëni është të mos tejkaloni kufijtë dhe të mos lodheni, pra bëni kursim të energjisë. Fillimi i javës deri të mërkurën është shumë premtues për ju dhe veçanërisht për ju të lindurit në 3-4 ditët e fundit të shenjës, ku do të keni mundësi të krijoni një lidhje të re afektive, për ju që jeni në kërkim të dashurisë. Do të keni mundësi të bëni një bashkëpunim i cili do të jetë fitimprurës. Mund të merrni sasi parash nga një bashkëpunëtor ose mund të kryeni një dhuratë me vlerë nga i dashuri ose nga një bashkëpunëtor i juaji. Pjesën e dytë të javës duhet të bëni kujdes tek të gjitha këto që thashë më lartë. Pra, të mos lodheni, të mos ekspozoheni ndaj aksidenteve të vogla, atje ku ecni ose atje ku ngisni makinën.

Luani

Fillon për ju një periudhë shumë aktive, që nga data 22 dhe për një muaj. Pastaj me kalimin e Marsit nga data 24 deri me datën 4 Janar, do të keni mundësi të krijoni dhe të realizoni, e cila është edhe një nga kërkesat kryesore për ju. Paralelisht, do të jetë një periudhë ku do të flirtoni, mund të dashuroni, kaloni kohë me fëmijët tuaj ose të kaloni kohë me të dashurin tuaj. Fillimi i javës krijon kushte dhe mundësi të bëni disa ndryshime në ambientin tuaj, në shtëpinë tuaj, në zyrën tuaj, në jetën tuaj të përditshme prej të cilave do dilni të fituar. Pra do ndikojë pozitivisht në jetën tuaj. Ndërkohë që në pjesën e dytë të javës, e cila e thamë, ka disa vështirësi, do t’ju preokupojnë shqetësimet e brendshme, pra shqetësime që mund të jenë pjesë të psikologjisë tuaj, siç është fobia. Njëkohësisht, mund të keni një pasiguri prej këtyre, por bëni kujdes në marrëdhëniet me fëmijët, të mos krijoni konflikte dhe mos merrni vendime për investimet deri në fillim të javës që vjen.

Virgjëresha

Kaloni në një periudhë shumë aktive, por edhe me ankth, stres ose me shqetësime të brendshme. Shqetësime që kanë të bëjnë me psikologjinë tuaj. Do të keni dëshirë të realizoni shumë gjëra dhe këto gjëra mund të kenë të bëjnë me: shtëpinë dhe jetën e përditshme. Thjesht mos e teproni, sepse ndonjëherë ekzagjerimet dhe ajo që i duam të gjitha ashtu siç duhet dhe në orën e duhur, mund të na fusë në konflikte me njerëzit e familje, me të dashurit tanë dhe me bashkëpunëtorët tanë. Këtë do t’ua theksoj akoma më tepër, në pjesën e dytë të javës dhe kryesisht ju të lindurit në ditët e para të shenjës. Mund të gjeni rezistencën dhe mos aprovimin e të tjerëve në planet dhe dëshirat që ju keni dhe kjo do t’ju fusë në një konflikt me bashkëshortin, me bashkëpunëtorët ose me njerëzit e familjes. Kujdes në aksidente të vogla brenda shtëpisë, në qoftë se jeni duke bërë rregullime.

Peshorja

Fillimi i javës është shumë i mirë për të realizuar një ndryshim në shtëpinë tuaj, në zyrë ose të zgjidhni një problem familjar që ju ka preokupuar. Ky preokupim, ndoshta kërkon një buxhet dhe tani është momenti që ta gjeni këtë buxhet dhe ta realizoni. Njëkohësisht, disa nga ju mund të kenë edhe një përfitim ekonomik. Tani, nga data 22 dhe në vijim, nga data 24 deri me datë 4 Janar, fillon për ju një periudhë shumë aktive. Me vajtje, me ardhje, me vizita, me kontakte, me biseda përmes së cilave ju duhet dhe do të keni mundësi të promovoni punën tuaj dhe interesat tuaja. Ndërkohë në pjesën e dytë të javës, duhet të jeni shumë të kujdesshëm se si përdorni fjalën, se si do të komunikoni me të tjerët, megjithëse ju jeni të kujdesshëm në përgjithësi, për arsye që të evitojmë keqkuptime. Keqkuptime mund të udhëheqin në prishjen e marrëdhënieve që na interesojnë. Këto mund të mos jenë marrëdhënie personale, por marrëdhëniet me njerëzit që na rrethojnë.

Akrepi

Fillimi i javës deri të mërkurën jep mundësinë përmes testimeve që ju do të bëni, që të realizoni një sukses lidhur me punën, lidhur me karrierën tuaj ose të realizoni një plan që ju keni në përgjithësi. Në lidhje me to nuk përjashtohet mundësia që të bëni edhe një udhëtim. Nga data 22 dhe sidomos nga data 24 e deri në datën 4 Janar, preokupimi juaj kryesor do të jenë financat. Do të keni fitime e shpenzime dhe ndonjëherë këto fitime ose shpenzime mund të dalin në mënyrë të papritur. Kryesorja është që ju të dini si t’i menaxhoni mirë ato dhe në fund të periudhës të dilni me fitime. Pjesa e dytë e javës, krijon disa vështirësi pikërisht në fushën financiare. Ndoshta do të jeni të detyruar të shpenzoni më shumë sesa duhet për fëmijët, për të dashurit tuaj ose ndoshta keni ndërmend një plan për investime. Do thoja që këtë planin ta lini pas të hënës ose të martës.

Shigjetari

Fillimi i javës ju premton mbështetje, ju premton ndihmë ekonomike ose një marrëveshje e fshehtë e cila do të jetë një burim të ardhurash. Nga data 22 Nëntor kalon Dielli në shenjën tuaj, kështu që fillon për ju një cikël 1 vjeçar. Paralelisht, kalon dhe Marsi në datën 24 dhe do të qëndrojë me datën 4 Janar. E gjithë kjo periudhë, për 1 muaj, prania dhe e Diellit dhe e Marsit në shenjën tuaj, e bën atë një periudhë shumë aktive, shumë dinamike dhe një periudhë plotë veprimtari. Ju do të keni mundësi të veproni do të jeni entuziast dhe do të keni shumë dëshira, por ekzagjerimet, hiperbolizmat, nxitimi do të jenë armiku juaj gjatë periudhës, sidomos në pjesën e dytë të javës. Nëse nuk i shikoni veprimet tuaja, do të rrezikoni marrëdhëniet tuaja, bashkëpunimet tuaja, por edhe probleme brenda në familjen tuaj, kryesisht ju të lindurit në ditët e para të shenjës.

Bricjapi

The beginning of the week creates conditions for you to meet important people of your social network, why not of your close family network and you will receive the appropriate help and support that you require in relation to a plan or in relation to a project you have . Some of you will start a new cycle that is quite positive for you. From the 22nd to the end of December is a period where you should act more carefully, find time to relax, focus on your intimate and private life, avoid the backstage and take care of your health. Above all, gather your strength, make a very good planning, since after December 22-23 and especially from January 1, 2024, an ideal period and a period of development begins.

Aquarius

The beginning of the week promises success at work and success in your social life. Your skills and values ??will be recognized and you will have the support of your superiors, but also of your colleagues. This support will work as an anti-stress for you. It will get you out of an embarrassment that you may have had until now. You can also have support from your family members. A very enthusiastic, very active period begins for you, but at the same time be careful in your finances and investments and mainly in the second part of the week, do not rush, do not make decisions about finances and investments, from Wednesday to beginning of next week.

Pisces

The beginning of the week is very promising for you, especially for those born in the last 3-4 days of the sign. You are more favored, opportunities are created for a distant journey, but at the same time to find support, solutions, but also to advise competent people, in relation to a plan, in relation to a goal for the future and perhaps this plan or this goal, it may be related to overseas or a legal matter of your own. From the 22nd to the 4th of January, a very active period begins for you, where your main preoccupation will be work, your social life, but you must be very careful to maintain and protect your relationships, your collaborations, but and do not enter into conflict with superiors. It is not the moment in the second part of the week to ask for things from superiors, to claim things from superiors and to present your plans.