BREAKING NEWS

Here is who is the "VIP" prisoner who discovered all the crimes of Sali Berisha and Ilir Meta in 2018, SPAK should give him the status of repentant of justice, Idajet Beqiri uncovers the sensational behind the scenes and shows how the investigation of ...

Here is who is the "VIP" prisoner who discovered all the crimes of
x
BREAKING NEWS

Flamur Noka under property investigation, here are the suspicious properties of the "kamikaze" of Reestablishment, the deputy starts attacks on SPAK from the panic of the cell

Flamur Noka under property investigation, here are the suspicious properties of
x
BREAKING NEWS

Here's who replaces Sali Berisha after June 20, how will "non-women" be kicked out of politics after a 6-month absence from the Assembly

Here's who replaces Sali Berisha after June 20, how will
x
BREAKING NEWS

KLSH lists the violations of Belinda Balluku, how she gave permits for wind farms in Protected Areas, here are the companies that will lead the deputy prime minister to prison

KLSH lists the violations of Belinda Balluku, how she gave permits for wind
x
BREAKING NEWS

Four senior police directors are expected to vacate their offices after the "Metamorfoza 4" operation, SPAK and BKH are preparing procedures for raiding offices and apartments

Four senior police directors are expected to vacate their offices after the
x
BREAKING NEWS

Concessions in health consume 5.3 billion ALL in 2023 alone, Klodian Allajbeu's Hemodialysis, Check Up, Sterilization and Laboratories zero transparency and investment in improving services, the report reveals

Concessions in health consume 5.3 billion ALL in 2023 alone, Klodian
x
BREAKING NEWS

Here is the file with documents that you must submit to the ISS from former soldiers, miners, oil workers, and all categories of pensioners if you do not agree with the calculation of seniority, another new scheme for pensioners who are heads of househ...

Here is the file with documents that you must submit to the ISS from former
x
BREAKING NEWS

The USA warns of the "non-women" declaration of the Democratic Party, the Democrats risk sanctions, the American Embassy declares a "bombshell", people who associate with Sali Berisha and his family should be careful

The USA warns of the "non-women" declaration of the Democratic Party,
x

Lifestyle

Weekly horoscope September 18-24, 2023, here's what the stars predict

Weekly horoscope September 18-24, 2023, here's what the stars predict

Dashi

During the week of September 18 - 24, you will have interesting experiences with people born under earth signs. Some of you will be willing to make an investment or purchase that will bring profit or some other benefit in the future. During this week you will have the opportunity to improve your health after successful treatment, therapy or through sports activities. This week you will have a good time to solve an old problem or a complicated relationship with a person who is outside your circle of relatives. This week you will have commitments related to a property that you or your family own. Overall, you have a successful and productive week ahead. You will be able to realize your idea, which will make you proud of your actions or achievements. Boys and girls will have serious commitments with relatives. This will be a good week for moving to another house or for changes in the house you currently live in. In terms of health, avoid stress and take better care of yourself. You will spend most of your time with friends with whom you will discuss various plans for your future. Men will go through conflict situations or other trials with men in their circle of relatives, friends, colleagues or neighbors. There will be no drama or breakups, but you will have some memories of those experiences. It will be good to follow the advice or learn from the experience of a person born under the sign of Pisces, Cancer or Scorpio. Women will consider very carefully their material and property matters, with which they intend to be involved this weekend and next week. The events of this week will make you give up some of your plans. The week can be remembered with unpleasant news related to a person born under the sign of Scorpio, Pisces or Cancer.


Demi


During the week of September 18 - 24, it will be more difficult emotionally and mentally for you to go through various events. You will experience regret for missed moments and opportunities that would have made your life different now. An unexpected situation will arise in your work that will cause changes. There will be more tension with colleagues or clients. Be careful with your comments and actions so that you don't have a negative attitude towards the people around you. During this week, many of you will attend a gathering related to a birthday, engagement or wedding, or anniversary. During this week, you will be able to successfully sell some properties. It will be good to be careful in transactions of a financial nature. Get ready for unexpected or urgent expenses this week. It may be necessary to resolve a document or contractual relationship. Most family cases during the week will be in your hands to solve. Boys and girls will receive a message or information that will create more tension in their personal lives. You are unstable in terms of health and will be especially damaged by the stress of these seven days. During this week, try to get rid of some childhood habits and at least grow up a little. Men risk believing a lie, or taking advantage of their lie to gain an advantage in a situation. Losses during these days will be due to your inappropriate or unfaithful behavior. Try to spend these seven days with patience, loyalty and behavior towards the people around you. Women will have a week in which a new door will be opened for them. Women over 35 can travel short or long distances for leisure.

Binjakët

Do të keni sukses domethënës në punë. Kontaktet me njerëz do të jenë të rëndësishme për zbatimin e detyrave. Kjo javë sjell emocione të këndshme në lidhje me vizitën, takimin ose mbledhjen. Kjo do të jetë një kohë e mirë për rastet që lidhen me marrjen e parave dhe zhvillimin e ndonjë angazhimi financiar. Gjatë javës mund të merrni para. Shumë prindër do të përjetojnë sukses në lidhje me fëmijët. Vendimet e rëndësishme që do të merrni këtë javë do të përcaktojnë zhvillimin e çështjeve tuaja profesionale dhe të biznesit deri në fund të vitit. Gjatë këtyre shtatë ditëve, do të merrni informacion në lidhje me një ngjarje nga e kaluara juaj që do të zbusë shqetësimet tuaja për gabimet ose keqkuptimet. Njohjet e reja gjatë këtyre shtatë ditëve do t’ju sjellin njerëz të rinj dhe interesantë nga të cilët do të keni diçka për të mësuar. Gjatë javës, shumë do të përjetojnë një ngjarje me një të afërm i cili do të udhëtojë për studime, biznes, duke vizituar të afërmit ose miqtë. Gjatë kësaj periudhe do t’ju bëjë përshtypje një bisedë me një përfaqësues të shenjës së Binjakëve, Ujorit ose Peshores. Informacioni i marrë mund t’ju befasojë dhe të ndryshojë disa nga perceptimet tuaja për njerëzit që njihni ose ngjarjet. Djemtë dhe vajzat do të kalojnë disa momente dhe përvoja emocionale të vështira. Ju lehtësisht do të ndiheni të ofenduar. Gratë do të jenë të ndjeshme ndaj ndikimit ose veprimeve manipuluese të njerëzve. Kjo do të jetë një javë komunikimi më dinamik me një gamë të gjerë njerëzish nga distanca të ndryshme. Burrat do t’i nënshtrohen zhvillimit të ngjarjeve të ndryshme dhe do të ndjekin rrjedhën e tyre. Në mënyrë intuitive do të ndjeni se këtë javë do të jetë e rëndësishme të tregoni aftësinë për të pritur, të jeni të duruar dhe të dëgjoni më shumë këshillat e njerëzve të tjerë. Problemet e javëve të mëparshme mund të vazhdojnë t’ju shqetësojnë, veçanërisht nëse ato lidhen me shëndetin.

Gaforrja

Do të jeni në gjendje të prisni të ardhura të mira në buxhetin tuaj personal ose familjar. Burimet kryesore do të jenë puna juaj, biznesi, angazhimet shtesë të përkohshme, ferma juaj personale dhe më shumë. Është e mundur që shumë njerëz të angazhohen për dërgimin ose marrjen e parave nga një vend tjetër. Gjatë kësaj jave do të përjetoni një surprizë të këndshme në lidhje me një bisedë ose propozim, e cila do t’ju japë një shans për të ndryshuar ose realizuar idenë, planin tuaj. Ju mund të blini një biletë llotarie këtë javë, kështu që nuk keni pse të shpenzoni shumë para. Këtë javë do të gëzoni lëvdata ose një çmim në lidhje me punën tuaj ose angazhimin publik/politik. Gjatë kësaj jave, shumica prej jush do të angazhohen në përgatitjen për vjeshtë: rroba, ngrohje, punë në fermë ose kopsht, dhe më shumë. Shumë do të udhëtojnë gjatë fundjavave për të qenë me të afërmit ose miqtë. Gjatë javës do të keni një bisedë interesante me një person me të cilin do të diskutoni ide interesante për çështje të ndryshme familjare ose profesionale. Gjatë javës, shumë prej jush do të mirëpresin mysafirë në shtëpinë tuaj ose do të shkojnë diku për t’i vizituar. Do të jetë e rëndësishme për ju që të mos izoloheni nga kontaktet shoqërore gjatë këtyre shtatë ditëve. Djemtë dhe vajzat do të jenë të paduruar dhe arrogantë në veprimet e tyre. Kjo shpesh mund të jetë shkak i mosmarrëveshjeve ose konflikteve. Shmangni tekat dhe mos lejoni që të tjerët t’ju kritikojnë për sjelljen tuaj të pahijshme. Një vajzë që është e dashura juaj do të jetë në gjendje t’ju befasojë me vendimin e saj, veprimin në favorin tuaj ose kundër jush. Burrat do të mbajnë një sy mbi lajmet sociale dhe politike nga e gjithë bota. Informacioni që do të merrni nga burime të ndryshme do t’ju ndihmojë të krijoni opinionin tuaj mbi çështjet aktuale, si dhe në lidhje me planet tuaja personale ose profesionale. Konfliktet këtë javë do të jenë kryesisht për shkak të mungesës së mirëkuptimit nga ana e të tjerëve në atë që jeni duke bërë, për çfarë jeni të interesuar ose për çfarë do të jeni të përkushtuar. Gratë do të kërkojnë stabilitet financiar përmes punës. Biseda me miqtë mund t’ju ndihmojë të sqaroni një nga idetë tuaja për punë shtesë ose biznes. Problemet gjatë këtyre shtatë ditëve do të jenë kryesisht të një natyre shtëpiake.

Luani

Do të keni kontakte me njerëz interesantë me të cilët do të keni marrëdhënie financiare, biznesi ose të tjera të dobishme. Do të ketë komplikime në marrëdhënien tuaj me një person i cili, me sjelljen ose temperamentin e tij, mund të shkaktojë një mosmarrëveshje ose konflikt të pakëndshëm. Tensionet në marrëdhëniet tuaja familjare (aty ku ato ndodhin) do të jenë për shkak të përvojave të kaluara dhe problemeve që ende nuk janë zgjidhur. Kjo do të jetë një javë e pafavorshme për organizimin në grupe të mëdha. Sidoqoftë, java mund t’ju bëjë të lumtur me një ngjarje të këndshme që lidhet me një fëmijë. Gjatë javës mund të shpresoni për lajme të mira në lidhje me të afërmit tuaj afër dhe larg. Do të keni mundësinë të negocioni pagesa më të mira në punën tuaj. Gjatë javës do të ketë një situatë stresuese të pakëndshme, e cila nuk do të jetë aksidentale. Ruani qetësinë . jemtë dhe vajzat do të përjetojnë momente paqëndrueshmërie për shkak të ngjarjeve të ndryshme të papritura që mund të krijojnë konfuzion ose pasiguri në jetën e tyre personale ose në shkollë. Në arsim ose në aktivitetin në të cilin jeni angazhuar, do të jeni në gjendje të arrini përparim, sukses, por kërkoni mënyra të reja për të treguar atë që mundeni, atë që keni si njohuri. Burrat do të angazhohen me një grua që do të ketë nevojë për ndihmë. Do të keni biseda interesante dhe të dobishme me njerëzit që kanë lindur nën shenjën e Binjakëve, Peshores ose Ujorit. Në jetën tuaj personale ju mund të sillni gëzim, dhe jo vetëm për veten tuaj. Jini bujarë! Gratë do të kenë një javë të favorshme për të konceptuar ose për të pasur një fëmijë. Ato prej jush që tashmë janë bërë nëna do të përjetojnë disa surpriza me fëmijën. Gjatë javës, zgjidhni me kujdes informacionin që do merrni, pasi do të ketë shumë gënjeshtra gjatë këtyre shtatë ditëve. Mund të zhgënjeheni shpejt me lajmet nga një burrë.

Virgjëresha

Do të përballeni me shpenzime më të larta ose të papritura. Mos lejoni që mosmarrëveshjet ose konfliktet për para të lindin gjatë kësaj jave, sepse në shumicën e rasteve ju do të jeni fajtorë për këtë. Do të keni nevojë të bëni ndryshime në planet tuaja për këtë javë, të cilat do t’ju mbrojnë nga problemet, vonesat ose komplikimet e padëshiruara. Gjatë këtyre shtatë ditëve, do të përjetoni telashe ose fatkeqësi në lidhje me një person që njihni. Miqtë ose të afërmit tuaj mund të udhëtojnë jashtë vendit dhe ju mund të keni përvoja të veçanta me ta para se të largohen. Gjatë javës do të trishtoheni ose zhgënjeheni nga lajmet që lidhen me një të afërm ose mik që po përjeton telashe në jetën e tij personale për shkak të veprimeve dhe vendimeve të pamatura. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të kërkoni nga njerëzit që jetojnë pranë jush të bëni disa takime dhe biseda. Gjatë javës, disa prej jush do të jenë subjekt i intrigave ose thashethemeve nga njerëzit që duan të argëtohen me gjëra të tilla. Nëse i kushtoni vëmendje atyre ose përqendroheni në gjëra më të rëndësishme në jetën tuaj, do të jetë vendimi juaj. Burrat do të kenë plane interesante dhe të arritshme për këtë javë. Mund të kërkoni këshilla ose ndihmë nga një person i lindur nën shenjën e Peshqve, Akrepit ose Gaforres. Kjo do të jetë një javë shumë e shpejtë në të cilën do të duhet të jeni të përqendruar dhe të zhytur në detyrat dhe përgjegjësitë tuaja. Do të jetë e vështirë për gratë të kënaqin një burrë të lindur nën shenjën e Bricjapit, Demit ose Virgjëreshës. Java do t’ju ??ngarkojë me shumë punë dhe më shumë detyra.

Peshorja

Do të hasni vështirësi të papritura ose të pakëndshme me disa dokumente. Këtë javë do të mësoni për një ngjarje ose incident të pakëndshëm që ndodhi disa ditë ose javë më parë me një person që njihni. Personalisht, do të përjetoni ngjarje të ndryshme që do t’ju tregojnë se keni nevojë të ndryshoni diçka në mënyrën tuaj të komunikimit me njerëzit përreth jush. Do t’ju kërkohet të merrni një qasje të arsyeshme për secilën situatë. Ju nuk duhet të injoroni ngjarje të tilla nëse nuk doni të thelloni problemet tuaja. Java paralajmëron njohje të reja me një larmi njerëzish; Ato do të bazohen në interesa dhe qëllime të përbashkëta publike, politike ose profesionale. Gjatë javës do të keni marrëdhënie të ndërlikuara me njerëz që jetojnë larg. Do të prireni të reagoni shpejt dhe emocionalisht ndaj komenteve, vërejtjeve dhe këshillave të tyre. Gjatë javës do të merrni lajme ose do të ftoheni në një ngjarje që lidhet me një fëmijë ose të ri nga rrethi juaj i të afërmve ose miqve. Djemtë dhe vajzat do të kenë shpresa dhe pritshmëri të mëdha për këtë javë. Programi juaj do të jetë i mbushur me gjëra të ndryshme, zbatimi i të cilave do të jetë i rëndësishëm për ju. Surprizat janë gjithmonë të mundshme, por ato patjetër do të jenë të këndshme për ju. Ju do të prisni informacion nga miqtë tuaj në lidhje me ngjarjet në jetën personale të njerëzve për të cilët ju tregoni një interes ose ndjenja të veçanta. Gratë do të kenë ambicie të forta për të sjellë një fund të suksesshëm ose për të arritur rezultate të rëndësishme në karrierën ose biznesin me të cilin janë angazhuar. Shumë rrethana do të jenë në anën tuaj. Gjatë javës do të bëni plane për të ardhmen, do të hulumtoni, kërkoni, do të mblidhni informacion dhe do të bëni kontakte të rëndësishme. Burrat do të kenë një bisedë serioze me një burrë tjetër. Mund të keni disa vështirësi në komunikim, por më e rëndësishmja, do të arrini qëllimin ose idenë tuaj; Propozimi juaj do të mirëkuptohet. Ngjarje interesante, ndonjëherë të papritura në familjen tuaj po vijnë gjatë javës.

Akrepi

Do të përqendroheni në angazhimet urgjente që lidhen me familjen tuaj. Java sjell ngjarje të ndryshme familjare që do t’ju kërkojnë të komunikoni në mënyrë aktive me të afërmit ose miqtë. Takimet tuaja këtë javë do t`ju nxjerrin nga rutina e zakonshme në punë ose në shtëpi. Do të dëshironi të takoni njerëz të caktuar në rrethin tuaj të miqve që janë pozitivë ose nga të cilët ka gjithmonë diçka për të mësuar. Në punën tuaj do të mbështeteni tek njerëzit që tashmë i njihni ose keni besim. Përgjegjësitë e reja, detyrat ose një takim i rëndësishëm biznesi është i mundshëm. Shqetësimet tuaja këtë javë nuk do të jenë të reja dhe ka shumë të ngjarë të lidhen me shqetësimet tuaja të vjetra, por akoma aktuale për të ardhmen tuaj. Djemtë dhe vajzat do të përballen me një realitet të ri që do t’u tregojë atyre se fëmijëria ka ikur prej kohësh. Gjatë këtyre shtatë ditëve, ju mund të bëni diçka praktike dhe të arsyeshme për të siguruar para të mjaftueshme xhepi. Burrat do të përjetojnë hezitim për vendimet që duhet të marrin gjatë këtyre shtatë ditëve. Patjetër që dikush nuk do të jetë i kënaqur me veprimet tuaja, por është më e rëndësishme që ju të siguroni rehatinë emocionale. Pjesa më e madhe e tensionit gjatë javës do të lidhet me shpejtësinë më të madhe të zhvillimit të ngjarjeve të rëndësishme në familje dhe në shoqërinë ku jetoni. Java nuk do të jetë e keqe për ju dhe të gjitha llojet e surprizave të këndshme janë të mundshme.

Shigjetari

Do të përjetoni ngjarje të ndryshme që lidhen me miqtë tuaj. Ka shumë të ngjarë që të bëni një bisedë të rëndësishme ose të merrni një ofertë përmes tyre. Në përgjithësi, kjo javë do të jetë dinamike dhe interesante për ju, veçanërisht nëse keni një jetë shoqërore më aktive. Gjatë javës do të keni mundësinë të takoni njerëz të rinj, të krijoni kontakte të reja profesionale ose biznesi. Këtë javë do të jetë e rëndësishme për ju të takoni një person që jeton në të njëjtin qytet me ju. Ndiqni zhvillimin e këtyre marrëdhënieve me vëmendje të veçantë. Gjatë kësaj jave do të diskutoni për një udhëtim që do t’ju sjellë gjatë dy – tre muajve të ardhshëm emocione të këndshme, takime me të dashurit. Gjatë javës mund të shijoni një letër ose dërgesë, të cilën do ta merrni me postë ose korrier. Do të duhet të bëni shpenzime të paplanifikuara në lidhje me një person në familjen tuaj. Gjatë javës, shumë do të marrin pjesë në një festë. Djemtë dhe vajzat do të priren të humbin kohën e tyre me aktivitete të ndryshme ose biseda me miqtë. Do të jetë një javë relativisht e lehtë për ju, me komunikim shumë më dinamik me njerëz nga distanca të ndryshme. Shëndeti: ju ose një i dashur do të keni nevojë për vëmendje ose kujdes. Familja vazhdon të jetë një faktor dhe përgjegjësi e rëndësishme për ju. Burrat do të jenë emocionalë, plot dëshirë për përvoja interesante dhe të këndshme. Kjo do të jetë një javë e rëndësishme për jetën tuaj dashurore nëse jeni beqarë. Kini kujdes se çfarë vendimesh merrni dhe cilat marrëdhënie përfshini. Gratësisht do të ofendohen nga çdo vërejtje ose koment. Do të jeni emocionalisht të ndjeshme ndaj ndikimeve të ndryshme. Shumë gjëra mund të mungojnë pikërisht për shkak të paqëndrueshmërisë tuaj emocionale. Çështjet financiare do të zhvillohen normalisht, por duke pasur parasysh situatën e përgjithshme në botë, është mirë që të jeni të kujdesshëm.

Bricjapi

Vështirë se do të mërziteni. Ndryshime dhe ngjarje interesante në jetën tuaj po vijnë, kryesisht në aspektin personal dhe profesional. Mundësi të reja do të shfaqen dhe do të varet vetëm nga ju nëse do të jeni në gjendje t’i shfrytëzoni ato. Gjatë javës do t’ju duhet të merrni pjesë në një mbledhje ose të përjetoni një ngjarje që do të ketë një ndikim në stilin e jetës tuaj. Ata që kërkojnë të realizojnë planet dhe qëllimet përmes dinakërisë ose një lloj manipulimi do të përjetojnë një situatë të pakëndshme pasi veprimet do të zbulohen. Një takim ose ngjarje gjatë javës do t’ju kthejë në një përvojë të kaluar që ka lënë një kujtim të veçantë në jetën tuaj. Ju mund të keni në plan të takoni dikë që nuk e keni parë prej kohësh. Java do të jetë e paparashikueshme përsa i përket përvojave tuaja të dashurisë, veçanërisht nëse planifikoni të rregulloni rrënjësisht marrëdhënien tuaj. Djemtë dhe vajzat e Bricjapit do të vazhdojnë të zhvillojnë disa tema të vjetra në jetën e tyre që lidhen me arsimin, karrierën ose dashurinë. Mund të përpiqeni të ringjallni diçka ose të shpejtoni zhvillimin e disa prej dëshirave tuaja, por në një masë të madhe do të varet edhe nga aftësitë tuaja financiare. Gjatë kësaj jave, jini të kujdesshëm në marrëdhëniet tuaja me njerëz më të vegjël se ju. Mbështetini ata ose mbrojini kur është e nevojshme. Burrat do të kenë tendencë t’i marrin lehtë disa nga ngjarjet ose bisedat që do të përjetojnë gjatë javës. Kjo javë do të lërë një gjurmë të rëndësishme në jetën tuaj, përmes një takimi ose ngjarjeje që mund të ndodhë në shtëpinë tuaj, në vendin ku jetoni ose në botën të cilës i përkisni. Gratë do të duhet të veprojnë shumë më me përgjegjësi, sepse kjo javë do të përcaktojë zhvillimin e çështjeve dhe angazhimeve që do të jenë të rëndësishme në muajt e ardhshëm. Surprizat gjatë kësaj periudhe shtatë-ditore do t’ju bëjnë të merrni vendime të reja, të rimendoni disa marrëdhënie ose plane për të ardhmen tuaj.

Ujori

Do t’ju duhet të kaloni më shumë kohë në marrëdhëniet tuaja familjare ose të dashurisë. Kjo është veçanërisht e vërtetë nëse doni të zgjidhni keqkuptimet që kanë lindur ditët e fundit. Sa më shpejt që t’i merrni gjërat në duart tuaja, aq më mirë për ju. Gjatë kësaj jave do të keni mundësinë për të zbatuar me sukses planet dhe idetë tuaja, dhe në shumicën e rasteve do të duhet të mbështeteni në ndihmën e njerëzve nga familja juaj. Gjatë këtyre shtatë ditëve, do t’ju duhet të merrni një vendim në lidhje me një propozim. Do të jeni jashtëzakonisht dyshues për njerëzit që duan miqësi me ju. Intuita juaj ndoshta do t’ju ??japë një shenjë të rëndësishme. Gjatë kësaj jave, shumica prej jush do të jenë të kënaqur me të ardhurat që do të vijnë përmes punës ose angazhimeve të tjera profesionale. Kjo do të jetë një javë e mbarë për kujdesin që lidhet me pronën. Vështirësitë këtë javë do të lidhen me situata të ndryshme stresuese. Gjatë kësaj jave, jini të kujdesshëm me premtimet që do i jepni me nxitim dikujt, veçanërisht nëse lidhen me punën ose udhëtimin. Djemtë dhe vajzat do të kenë një rast për t`u mbledhur ose përvoja emocionale të lidhura me një vajzë ose një grua. Kjo do të jetë një javë interesante, e mbushur me ngjarje. Gjithashtu do të ketë shumë emocione në familjen tuaj, por edhe më shumë detyra që do ju presin. Shmangni reagimet emocionale kur duhet të bëni diçka që nuk ju pëlqen. Burrat do të jenë të kënaqur me para ose një dokument të një natyre financiare. Ju mund ta përdorni javën për biseda ose takime për të zgjidhur çështjet tuaja të parave. Gjatë javës, për fat të keq, mund të trishtoheni nga lajmet e pakëndshme që lidhen me një person që njihni. Zgjidhja e disa telasheve gjatë këtyre shtatë ditëve mund t’ju kushtojë një shpenzim të papritur. Gratë do të preferojnë të komunikojnë kryesisht me burrat, pavarësisht nëse lidhet me punën, çështjet familjare ose interesa të tjera. Shumë do të bëjnë blerje për veten ose do të surprizojnë të dashurit e tyre me një dhuratë. Gjatë këtyre shtatë ditëve, në përgjithësi shmangni përfshirjen në komente për njerëz të tjerë që mund të interpretohen si thashetheme ose intrigë.

Peshqit

Do t’ju duhet t’i kushtoni vëmendje një personi të afërt i cili do të ketë një problem personal, familjar ose shëndetësor për të zgjidhur. Mos nxitoni për të dhënë këshilla, për të marrë vendime, por së pari jepni mbështetje morale dhe emocionale. Gjatë javës do të monitoroni problemet familjare të një burri që është i afërmi ose shoku juaj. Në dëshirën tuaj për të mësuar diçka ose për të marrë informacion të dobishëm, do t’ju duhet të duroni praninë e njerëzve llafazan dhe bezdisës. Gjatë javës, ngjarjet e papritura do t’ju bëjnë të lumtur. Surpriza gjatë javës do të ndodhin edhe në vendin tuaj të punës. Mosmarrëveshjet dhe konfliktet gjatë javës do t’ju bëjnë të mendoni nëse keni të drejtë në veprimet tuaja, ku keni gabim dhe çfarë mund të korrigjoni. Epo, nuk do të jetë e lehtë, por nuk është e pamundur. Çfarëdo telashi që keni këtë javë, do të jetë i përkohshëm. Java do të mbahet mend me një ngjarje të rëndësishme që lidhet me një person të lindur nën shenjën e Bricjapit, Virgjëreshës ose Demit. Djemtë dhe vajzat do të jenë të gatshëm të presin me durim për zhvillimin e një ngjarjeje. Do të jeni në gjendje të kontrolloni emocionet tuaja dhe nuk do të nxitoni me veprimet tuaja. Disa momente trishtimi dhe zhgënjimi nga javët e mëparshme ju kanë ndihmuar të merrni mësime të rëndësishme. Shmangni komentet për një djalë ose burrë, veprimet e të cilit duken të çuditshme, të rrezikshme, arrogante ose të paturpshme. Burrat do të përqendrohen në çështje të rëndësishme financiare që do të kërkojnë vendime serioze. Është e mundur të merrni një vendim të gabuar, edhe nëse ndiqni këshillat e dikujt me më shumë përvojë se ju. Kini kujdes kur merrni oferta që lidhen me paratë. Gratë do të marrin përgjegjësinë për çështje të caktuara pronësore që lidhen me pronën personale ose familjare. Komoditeti në shtëpi do të jetë gjithashtu detyra dhe përgjegjësia juaj, pavarësisht nëse keni dëshirë ose kohë për ta bërë këtë. Gjatë javës do të keni disa takime dhe biseda të rëndësishme, kryesisht me miq ose njerëz që keni njohur për një kohë të gjatë.