BREAKING NEWS

The Ministry of Health publishes the case figures with Covid in the last 24 hours in Albania

The Ministry of Health publishes the case figures with Covid in the last 24
x
BREAKING NEWS

"Gerdec is a mass murder" / GJKKO closed the investigation for Fatmir Mediu, Erion Brace explodes in revolt and leaves nothing unsaid: Do not dare anyone to ... (VIDEO)

"Gerdec is a mass murder" / GJKKO closed the investigation for Fatmir
x
BREAKING NEWS

GJKKO closed the investigation for the former Minister Fatmir Mediu, SPAK does not waste time and makes urgent move, goes against the Special Court against Crime and Corruption and warns

GJKKO closed the investigation for the former Minister Fatmir Mediu, SPAK does
x
BREAKING NEWS

Will Fatmir Mediu be investigated? GJKKO gives the decision for the former minister

Will Fatmir Mediu be investigated? GJKKO gives the decision for the former
x
BREAKING NEWS

Arben Pëllumbi makes the important announcement, the Socialist Party is expected to appear in an urgent conference

Arben Pëllumbi makes the important announcement, the Socialist Party is
x
BREAKING NEWS

Strong blow comes for Lulzim Basha / Mass resignation in PD, the secretary of PD leaves and 13 members of the Presidency in this city of the country: Basha is turning him into a clientelist party (Letter is published)

Strong blow comes for Lulzim Basha / Mass resignation in PD, the secretary of
x
BREAKING NEWS

Visit to the US, Kreshnik Spahiu: Meta is trying to avoid his "funeral", even the goldsmiths do not work anymore, they closed every door in Washington

Visit to the US, Kreshnik Spahiu: Meta is trying to avoid his
x
BREAKING NEWS

DASH report, here are the ministers endangered by the concessions and are the Americans sending a message to SPAK to open the PPP files?

DASH report, here are the ministers endangered by the concessions and are the
x

Lifestyle

You may feel a little nervous today, but ...! Here is what the horoscope predicts for each sign

You may feel a little nervous today, but ...! Here is what the horoscope

Dashi

According to Paolo Fox's horoscope, this Tuesday, July 20, 2021 you will feel a little doubled, but the desire for revenge will certainly not be lacking. You need to be very careful in love, especially if your relationship has experienced major problems, or been ignored for some time. You should pay proper attention especially in the month of August!

Demi

These days you are looking for more answers, or more certainty. The time has come to address certain issues: define your relationship, talk about work or think about home. There are those who are considering a transfer; rent, unexpected expenses, or constant changes in daily life, to be thought of.

Gemini

This Tuesday you will still have Venus present in your sign: love to still be the protagonist of your days. As the popular astrologer Paolo Fox suggests, you need to be as honest as possible. If you are walking in parallel with two stories, if you have tensions that have been neglected for too long, it is time to correct, to clarify in the couple! Tuesday 20 and Wednesday 21, two interesting days for you.

Crab

As Paolo Fox's horoscope predicts, on Tuesday you will feel the need to look for new collaborations at work. Or leave after a blockade, which has lasted for many months. In love you have to get back in the game, in view of the month of August which will be very promising from this point of view.

Leo

According to Paolo Fox's horoscope, on Tuesday you may feel worried about money and work-related issues. You want more guarantees and do well, because it will be important to clarify all professional relationships, by November. You will have to be very careful with finances. In love, however, a very intriguing summer awaits you.

Virgo

Në këtë periudhë jeni një nga shenjat më të forta dhe më premtuese për çështje praktike dhe të lidhura me punën. Për fat të keq, problemet vazhdojnë në dashuri. Shumë çifte janë shpërngulur, madje kanë humbur edhe bashkëpunimin e së kaluarës. Ju duhet të punoni për të rikuperuar sa më shpejt pasojat! Gushti do të jetë një muaj që do t’i japë takime stimuluese beqarëve.

Peshorja

Që nga marsi, keni pasur shumë vështirësi dhe dyshime. Ju jeni një nga shenjat e zodiakut që po dilni nga kjo periudhë me kockat gati të thyera. Këto ditë po kaloni një periudhë të vështirë që të besoni më shumë në të ardhmen, siguritë mungojnë, ose mbase jeni thjesht të lodhur duke përsëritur gjithmonë të njëjtat gjëra. Mundohuni, megjithatë, të mbani qetësinë në marrëdhëniet tuaja!

Akrepi

Këtë të martë Hëna do të jetë në anën tuaj: nëse keni fjalë të rëndësishme për të adresuar, sqarime që do të bëni, është ditë e përshtatshme, të përfitoni në 24 orët e ardhshme. Një fazë shumë e favorshme, pothuajse çliruese do të fillojë për ju. Fundjava tjetër dhe të gjithë fundjavat pasuese do t’ju japin emocione të forta.

Shigjetari

Sipas parashikimeve astrologjike të Paolo Fox, të martën dhe të mërkurën duhet të filloni të bëni plane të rëndësishme, për muajin gusht. Në punë, mund të fillojnë projekte të reja të cilat do të mund të realizohen në vjeshtë. Sidoqoftë, në dashuri dikush prej jush po kalon një krizë të vogël.

Bricjapi

Duhet të ‘armatoseni’ me guxim dhe të flisni qetësisht me partnerin ose me këdo që është afër jush tani. Keni shumë tensione që duhet të tejkalohen, përndryshe do të rrezikoni të shihni marrëdhëniet e dëmtuara, në mënyrë të pariparueshme gjatë gushtit. Jini më shumë të kujdesshëm!

Ujori

Sipas horoskopit të Paolo Fox, këtë të martë do të jeni mjaft të qetë, ndërsa të martën dhe të mërkurën do të duhet të përdorni kujdes ekstrem me paratë. Në këtë periudhë keni bërë shumë lëshime, prandaj do të ishte e përshtatshme të filloni të kërkoni për burime të reja. Deri në nëntor duhet të përpiqeni të përcaktoni më mirë të gjitha veprimet tuaja.

Peshqit

You are generally going through a good situation. In August this period will be even better! The couples who survived the past months, in August will have the support of the stars. This Tuesday, July 20, you may feel a little nervous, but this Tuesday as well as Wednesday will be two good days, because they will give you important solutions to some problems of a working nature, on bureaucratic issues and legal that have bothered you for some time.