BREAKING NEWS

President Begaj makes the decision, grants Albanian citizenship to singer Dua Lipa

President Begaj makes the decision, grants Albanian citizenship to singer Dua
x
BREAKING NEWS

"Boycotted" the joint plenary session, Berisha reveals the reason why he left the parliament

"Boycotted" the joint plenary session, Berisha reveals the reason why
x
BREAKING NEWS

Rama takes the floor in the historic Albania-Kosovo Assembly, the DP deputies make the unexpected decision! What happened?

Rama takes the floor in the historic Albania-Kosovo Assembly, the DP deputies
x
BREAKING NEWS

"We must be together more often!" Albin Kurti's message 'stings' Rama on the 110th anniversary of independence: Let's get involved in each other's issues, but not to hinder

"We must be together more often!" Albin Kurti's message
x
BREAKING NEWS

The joint meeting of the two assemblies, Mediu raises the alarm and makes a strong call: Serbia is buying weapons, let's immediately stop Russian and Chinese influence

The joint meeting of the two assemblies, Mediu raises the alarm and makes a
x
BREAKING NEWS

PHOTO/ Absent for some time, the Albania-Kosovo meeting "brings alive" Basha

PHOTO/ Absent for some time, the Albania-Kosovo meeting "brings alive"
x
BREAKING NEWS

The 110th anniversary of Independence, the two Parliaments of Albania-Kosovo meet, the joint session begins

The 110th anniversary of Independence, the two Parliaments of Albania-Kosovo
x
BREAKING NEWS

The weather surprise for today, here are the areas where there will be snowfall, what is expected to happen with the temperatures

The weather surprise for today, here are the areas where there will be snowfall,
x

Gossip

"Just disconnect. Turn off. Zhduku"/ She always appears smiling on the screen, but the well-known Albanian moderator reacts in a serious state: I stayed several days without eating due to stress and cried all night

"Just disconnect. Turn off. Zhduku"/ She always appears smiling on the

She always appears smiling on the screen, but Roza Lati has shown us another side of her. The moderator went on vacation to the Maldives, where, like everyone else, she published photos, but there were many comments. This has caused Roza to react by making a long explanation.

She has shown that the months of October and November were very difficult for her both physically and psychologically. Roza emphasized that for days she did not eat due to stress and only cried.

“Per te gjithe ata qe me shkruajne qe kam lindur per qejf, qe e kam ne terezi dhe bla bla bla… Tetori dhe Nentori kane qene dy muajt me te veshtire per mua psikollogjikisht dhe fizikisht. Ti nuk e ke iden sa rrija pa ngrene buke se me prehej oreksi nga stresi. Une qe e manovroj gjendjen e ankthit me meditimin te pemet… as pemet s’po me benin më derman per ankthin qe s’po me leshonte. Kam qare e qare… nje nate po e nje nate jo…. Por te gjitha keto nuk mund ti shprehesh ne Instagram. Se fundja secili ka hallet e veta. Por e rendesishme eshte qe… Puna aty eshte gjithmone. Stresi aty eshte gjithmone. Me cfare ka shkruar Zoti nuk lufton dot. Thjeshte shkeputu. Fike. Zhduku. Merr veten. Rimerr energji. Trupi jone, truri jone, jane tempulli qe ne nuk e nderrojme dot kurre. Dhe duhet te kujdesemi. Boll me inboxe idjote dhe xhelozie. Shkruaj nje “E Meriton o Roza” dhe jemi ne rregull. Ose nese s’ke koment te mire, mos shkruaj fare. Madje madje, jini të lirë të unfollow poqese ti vrava syte. Flm. Klm. Rsp”, ka shkruar Roza.

"Just disconnect. Turn off. Zhduku"/ She always appears smiling on the