BREAKING NEWS

“Dëshmia më e qartë se Policia e Shtetit ishte vënë në dispozicion të bandës së drogës”, Alibeaj reagon ndaj arrestimit të ish-shefit të policisë: Trafiku bëhej me bekimin e kryeministrit dhe ekzekutohej nga Saimir Tahiri

“Dëshmia më e qartë se Policia e Shtetit ishte
x
BREAKING NEWS

Policia e kërkonte që prej 2017/ Zbardhen detaje të reja nga arrestimi, ja ku ishte fshehur fshehur për 5 vite ish-shefi i policisë që u arratis nga Muriqani

Policia e kërkonte që prej 2017/ Zbardhen detaje të reja nga
x
BREAKING NEWS

Emri/ I përfshirë në trafikun e drogës së Habilajve, arrestohet në Berat ish-shefi i Policisë së Dhërmiut

Emri/ I përfshirë në trafikun e drogës së Habilajve,
x
BREAKING NEWS

“Personazhe të njohur, të majtë e të djathtë do të jenë subjekt i drejtësisë”, paralajmërimi i fortë i Vangjelit: ‘Moti politik’ do të bëhet shumë më i nxehtë në shtator

“Personazhe të njohur, të majtë e të djathtë do
x
BREAKING NEWS

“Ngjarje që ka vënë në dilemë dhe vështirësi të madhe policinë”, Klodiana Lala zbardh detaje të reja nga humbja e kontakteve me Martinajn: Ja cilat janë tre zonat që po hetohen

“Ngjarje që ka vënë në dilemë dhe
x
BREAKING NEWS

“Shkatërrimi i ndërtesave gjatë tërmetit, erdhi si pasojë e korrupsionit”, Meta plas deklaratën e fortë dhe akuzon qeverinë: Durrësi nën presionin e mafies

“Shkatërrimi i ndërtesave gjatë tërmetit, erdhi si
x
BREAKING NEWS

Mister fati i Ervis Martinajt, Klodiana Lala zbulon mesazhin e tij të fundit

Mister fati i Ervis Martinajt, Klodiana Lala zbulon mesazhin e tij të
x
BREAKING NEWS

“Rrethi atyre që duan destabilizimin e Malit të Zi po ngushtohet!”, Dritan Abazoviç bën deklaratën e fortë dhe i bën thirrje Prokurorisë: Ata që duan të më ‘heqin kokën’, të nxitojnë, pasi...

“Rrethi atyre që duan destabilizimin e Malit të Zi po
x

Bota

Zyrtari i inteligjencës amerikane bën deklaratën e fortë, zbulon çfarë po përpiqet të bëjë Putin në Ukrainë

Zyrtari i inteligjencës amerikane bën deklaratën e fortë,

Një zyrtar i lartë i inteligjencës amerikane ka deklaruar se presidenti rus, Vladimir Putin, ka ende ambicie për të kapur “pjesën më të madhe të Ukrainës”.

Avril Haines, drejtoresha amerikan i inteligjencës kombëtare, tha në një konferencë të departamentit të tregtisë: “Ne vazhdojmë të jemi në një pozicion ku ne shikojmë Presidentin Putin dhe mendojmë se ai ka efektivisht të njëjtat synime politike që kishim ne më parë, që do të thotë se ai dëshiron të marrë pjesën më të madhe të Ukrainës”.

Zonja Haines tha gjithashtu se fotografia për luftën mbeti “shumë e zymtë” dhe agjencitë e inteligjencës amerikane panë tre skenarë të mundshëm në afatin e afërt.

Më shumë gjasa do të ishte një konflikt i ashpër në të cilin forcat ruse kishin vetëm përfitime në rritje, ndërsa skenarët e tjerë përfshinin një përparim të madh rus dhe Ukraina që të arrinte të stabilizonte vijat e frontit.

“Me pak fjalë, fotografia mbetet mjaft e zymtë,” tha zonja Haines.