BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu tregon se kur do të bashkohet opozita shqiptare: PD sot është në pikën më të dobët në 32 vite

Kreshnik Spahiu tregon se kur do të bashkohet opozita shqiptare: PD sot
x
BREAKING NEWS

Aksidenti në Tiranë, policia del me reagimin zyrtar

Aksidenti në Tiranë, policia del me reagimin zyrtar
x
BREAKING NEWS

Aksident në Tiranë, përmbyset autobusi plot me pasagjerë

Aksident në Tiranë, përmbyset autobusi plot me pasagjerë
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 Majit/ Ja kush janë kandidatët e PD-së në 17 Bashki (EMRAT)

Zgjedhjet e 14 Majit/ Ja kush janë kandidatët e PD-së në 17
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 majit/ Ngjela tregon se çfarë do t'a 'shpëtonte' PD-në nga humbja dhe reagon ashpër: Alibeaj i paaftë, nuk di të punoj!

Zgjedhjet e 14 majit/ Ngjela tregon se çfarë do t'a
x
BREAKING NEWS

Përfshihet në flakë një makinë, tymi i zi mbulon zonën

Përfshihet në flakë një makinë, tymi i zi mbulon
x
BREAKING NEWS

Marrëveshja me Serbinë/ Kurti takim me Nikollën në Kuvend, zbardhet diskutimi

Marrëveshja me Serbinë/ Kurti takim me Nikollën në Kuvend,
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ Gjendet i pajetë një person, dalin detajet e para

E rëndë/ Gjendet i pajetë një person, dalin detajet e para
x

Bota

Urdhri i arrestit për Putinin, vjen reagimi nga Kievi

Urdhri i arrestit për Putinin, vjen reagimi nga Kievi

“Një vendim historik”. Kështu e ka komentuar, prokurori i përgjithshëm i Ukrainës, Andrij Kostin,  urdhrin e arrestit të lëshuar nga Gjykata Penale Ndërkombëtare kundër presidentit rus Vladimir Putin.

"Unë personalisht i jam mirënjohës prokurorit të GJNP-së Karim Khan për këtë vendim historik. Ne vazhdojmë bashkëpunimin e ngushtë me ICC-në në rastet e dëbimit të detyruar të fëmijëve ukrainas. Mbi 40 vëllime dosjesh, më shumë se 1000 faqe prova të ndara tashmë me Gjykatën", ka shkruar ai në Twitter.

Gjykata Ndërkombëtare Penale ka lëshuar një urdhër-arresti për presidentin rus Vladimir Putin dhe Maria Lvova-Belova, pasi akuzohen për krime luftë në Ukrainë.Maria Lvova-Belova është një anëtare e qeverisë së Putinit, e cila akuzohet se është në qendër të skemës së supozuar për të dëbuar me forcë mijëra fëmijë ukrainas në Rusi. Pas vendimit të Gjykatës, Kremlini ka reaguar dhe ka vendosur që të mos e njohë juridiksionin e Gjykatës Ndërkombëtare Penale.