BREAKING NEWS

Cila PD regjistrohet në zgjedhjet vendore? Kreu i KQZ habit me përgjigjen

Cila PD regjistrohet në zgjedhjet vendore? Kreu i KQZ habit me
x
BREAKING NEWS

Skandali McGonigal, thirrja e fortë e Rudina Hajdarit: Rama do të hetohet nga FBI, SPAK të bashkëpunojë me amerikanët

Skandali McGonigal, thirrja e fortë e Rudina Hajdarit: Rama do të
x
BREAKING NEWS

Ndihmës Sekretarja amerikane e shtetit vizitë në Tiranë, ja çfarë pritet të diskutohet

Ndihmës Sekretarja amerikane e shtetit vizitë në Tiranë, ja
x
BREAKING NEWS

Regjistrimi në KQZ/ Celibashi zbulon çfarë pritet të ndodhë me PD-në

Regjistrimi në KQZ/ Celibashi zbulon çfarë pritet të
x
BREAKING NEWS

"Berisha sheh ëndrra me sy hapur", Bejko ironizon hapur ish kryeministrin: Me miellin e amerikanëve s'bëhet shaka

"Berisha sheh ëndrra me sy hapur", Bejko ironizon hapur ish
x
BREAKING NEWS

"Rama takon anëtarët e FBI-së se jemi partnerët strategjikë", deputeti socialist për çështjen "McGonigla": Dezinformim, s'ka hetim për kryeministrin

"Rama takon anëtarët e FBI-së se jemi partnerët
x
BREAKING NEWS

Revoltohet Ylli Manjani, shpërthen keq në emision, grushton tavolinën: Nuk paska shteti para për pajisjet e zgjedhjeve?!

Revoltohet Ylli Manjani, shpërthen keq në emision, grushton
x
BREAKING NEWS

Çështja e McGonigal, Blushi del me reagimin: Rama korruptoi zyrtarin e FBI-së

Çështja e McGonigal, Blushi del me reagimin: Rama korruptoi zyrtarin
x

Bota

Tronditëse/ U rrëzua duke bërë selfie në një majë mali, humb jetën 18-vjeçari

Tronditëse/ U rrëzua duke bërë selfie në një

SHBA- Një adoleshent vdiq në një aksident të frikshëm ndërsa pozonte për një foto në një shpat mali. Fynley Jones, 18 vjeç, ishte duke ecur me shokët e shkollës kur ata u ndalën për të bërë selfie në majën e malit Pen-Pych. Ai ka humbur ekuilibrin dhe është rrëzuar, teksa hsokët e vetë kanë qenë vetë dëshmitarë të skenës tronditëse. Mjekët luftuan për të shpëtuar adoleshentin, por ai vdiq nga plagët e marra.

Një ekzaminim pas vdekjes zbuloi se Fynley, i cili pëlqente alpinizmin, sërfin dhe skateboarding u zbulua se ai kishte marrë një dëmtim të rëndë në kokë, çka ka shkaktuar vdekjen e menjëherëshme të tij, shkruan BBC.

Ndihmës mjekja ligjore Rachel Knight tha: "Fynley kishte qenë së bashku me një grup shokësh të shkollës, duke bërë fotografi në majë të malit. Fynley vendosi të pozonte për fotografi në një parvaz që ishte e pasigurt, dhe fatkeqësisht, ai humbi këmbën dhe u rrëzua. Rënia ishte një rënie e konsiderueshme dhe Fynley pësoi lëndime fatale”.

Studenti i nivelit A, nga Pentre do të fillonte studimet në Inteligjencën Artificiale dhe Robotikë në Universitetin Aberystëyth, por duket se fati parashikoi një fund tragjik për të.