BREAKING NEWS

ZYRTRA/ Suedia merr vendimin e rëndësishëm që do të 'çmendë' Vladimir Putin

ZYRTRA/ Suedia merr vendimin e rëndësishëm që do të
x
BREAKING NEWS

Finalja e UEFA Conference League në Tiranë/ Zv.drejtori në Policinë e Shtetit del në konferencë urgjente dhe zbardh vendimin: Nga gjoba tek dënimi me burg, ja çfarë rrezikojnë tifozët nëse…

Finalja e UEFA Conference League në Tiranë/ Zv.drejtori në
x
BREAKING NEWS

“I donte të vrarë ata njerëz”/ Trondit Fatos Klosi, plas ‘bombën’ për Sali Berishën: Kam qenë dëshmitar!

“I donte të vrarë ata njerëz”/ Trondit Fatos Klosi,
x
BREAKING NEWS

“Trego shokët”/ Çfarë po paralajmëron Artan Hoxha? U thirr në Bruksel për të dëshmuar, gazetari del me mesazhin ‘e koduar’: Jam në dilemë, por...

“Trego shokët”/ Çfarë po paralajmëron Artan
x
BREAKING NEWS

Ilir Metën e tradhton njeriu më i besuar, kërkon azil në Austri pasi u kërcënua nga presidenti, denoncoi aferën 700 mijë euro në kompaninë ‘offshore’

Ilir Metën e tradhton njeriu më i besuar, kërkon azil në
x
BREAKING NEWS

Mike Pompeo zbulon arsyen e vizitës në Shqipëri, reagon Evi Kokalari

Mike Pompeo zbulon arsyen e vizitës në Shqipëri, reagon Evi
x
BREAKING NEWS

Ish-prokurori Hajdari plas “bombën”, zbulon se shumë zyrtarë të lartë të përfshirë në korrupsion kanë rënë në rrjetën e SPAK, publikimi i emrave çështje ditësh

Ish-prokurori Hajdari plas “bombën”, zbulon se shumë
x
BREAKING NEWS

Tronditet bota e medias! Ndërron jetë papritur gazetari i njohur shqiptar (EMRI+FOTO)

Tronditet bota e medias! Ndërron jetë papritur gazetari i njohur
x

Bota

Tronditëse/ Krim makabër brenda familjes, 48 vjeçari vret vëllain, kunatën dhe dy djemtë e tyre. Më pas merr një tjetër vendim drastik, bashkëshortja e autorit vë alarmin

Tronditëse/ Krim makabër brenda familjes, 48 vjeçari vret

Një krim makabër është shënuar brenda familjes mëngjesin e sotëm në Siçili. Katër persona mbetën të vrarë nga një burrë që qëlloi veten në rrugë më pas.

Vrasësi është identifikuar si Angelo Tardino, 48 vjeç, ndërkohë që viktimat janë vëllai i tij, kunata dhe fëmijët e çiftit.

Ngjarja ka ndodhur në via Riesi, brenda një ndërtese. Karabinierët po hetojnë motivin, ndërkohë që paraprakisht dyshohet se shkak për krimin e rëndë brenda familjes kanë qenë çështjen ekonomike.

Mes të vdekurve janë dy djemtë e çiftit 11 dhe 15 vjeç.

Alarmi është ngritur nga bashkëshortja e vrasësit, e cila ka thirrur karabinierët. Rruga ku ndodhi vrasja është rrethuar nga policia, ndërkohë që po kryhen hetimet për të ndërtuar dinamikën e saktë.

Pasi u arratis, Angelo Tardino qëlloi veten në rrugë, ndërsa ndërroi jetë në ambulancë disa minuta më vonë, pa mundur që të dërgohet me shenja jete në spital.

Më të lexuarat