BREAKING NEWS

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen
x
BREAKING NEWS

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit më tmerrove

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon "skenarin" e fushatës: Më duket masë joshëse, sepse përballë një kandidati të pushtetshëm mediatikishit...

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon
x
BREAKING NEWS

"E vrau me thikë, ai me pistoletë", flet dëshmitari i sherrit me dy viktima në Kavajë

"E vrau me thikë, ai me pistoletë", flet dëshmitari i
x
BREAKING NEWS

Të shtëna me dy të vdekur në Kavajë, policia nxjerr detaje për identitetin e tyre: Viktimat kishin ndryshuar emrat

Të shtëna me dy të vdekur në Kavajë, policia nxjerr
x
BREAKING NEWS

Ishin përplasur fizikisht ditë më parë, dalin detaje të reja nga të shtënat në Kavajë, ku humbën jetën dy persona

Ishin përplasur fizikisht ditë më parë, dalin detaje
x
BREAKING NEWS

Tronditet Shqipëria/ Dy të vdekur në Kavajë, një në Elbasan dhe një në Mat, ç’po ndodh në vend?

Tronditet Shqipëria/ Dy të vdekur në Kavajë, një
x

Bota

SKANDALI në Bruksel/ Eva Kaili kërkoi lirimin nga burgu, gjykata merr vendimin për ish-eurodeputeten

SKANDALI në Bruksel/ Eva Kaili kërkoi lirimin nga burgu, gjykata merr

Eurodeputetja Eva Kaili, e arrestuar për skandalin e Katargate, mbetet në burg pasi Gjykata e Lartë në Belgjikë rrëzoi kërkesën e saj. Eva Kaili do të qëndrojë në burg në bazë të vendimit të Gjykatës së Apelit më 3 mars për vazhdimin e masës së paraburgimit të vendosur nga këshilli paraprak i Brukselit.

Kaili ndodhet në burg që prej muajit dhjetor. Më 28 shkurt, Eva Kaili dhe avokatët e saj kërkuan lirimin e saj nga burgu me byzylyk elektronik, duke përmendur nevojën për të qenë me vajzën e saj, por edhe faktin që partneri i saj, Francesco Giorgi u lirua, argumente të cilat nuk i bindën gjyqtarët belgë.