BREAKING NEWS

"Prapaskenat" e forta nga gazetarja e njohur, zbulohet faktori që mund të përmbysë rezultatin në Shkodër

"Prapaskenat" e forta nga gazetarja e njohur, zbulohet faktori që
x
BREAKING NEWS

Zbulohet lëvizja e Ramës! Gazetarja zbardh detajet: Ja deputeti që lë mandatin për t’u bërë kryebashkiak (Emri)

Zbulohet lëvizja e Ramës! Gazetarja zbardh detajet: Ja deputeti
x
BREAKING NEWS

“Si u vu në lëvizje SHBA nga korrupsioni i Ramës”, ish-deputeti plas deklaratën e fortë dhe bën denoncimin e bujshëm

“Si u vu në lëvizje SHBA nga korrupsioni i Ramës”,
x
BREAKING NEWS

Heqja e kamerave, eksperti Karamuço zbulon gabimin e madh të policisë: Operacion i gabuar, ja çfarë duhej bërë

Heqja e kamerave, eksperti Karamuço zbulon gabimin e madh të
x
BREAKING NEWS

"Ishte njeriu i afërt i Vis Martinajt"/ Artan Hoxha zbardh detajet e forta nga atentati i Ylli Brahimit: Atentatorët bllokuan valët e kamerave

"Ishte njeriu i afërt i Vis Martinajt"/ Artan Hoxha zbardh
x
BREAKING NEWS

"McGonigal i bëri të gjithë matufë", Likometa reagon për korrupsionin e ish-agjentit: Ka përpjekje për të njollosur Edi Ramën në SHBA

"McGonigal i bëri të gjithë matufë", Likometa
x
BREAKING NEWS

Analisti zbërthen lëvizjen e dyshimtë të Bashës: Po luan me mendjen e Berishës, në momentin...

Analisti zbërthen lëvizjen e dyshimtë të Bashës: Po
x
BREAKING NEWS

Ramës do t’i konfiskohen dhuratat nga FBI? Ish-deputeti zbardh detaje nga hetimi: Ja çfarë pritet të ndodhë

Ramës do t’i konfiskohen dhuratat nga FBI? Ish-deputeti zbardh detaje
x

Bota

Shifra të ‘çmendura’/ E zhytur në luks dhe me një dosje mbresëlënëse pronash, kjo është pasuria e pabesueshme e familjes mbretërore të Katarit (FOTO)

Shifra të ‘çmendura’/ E zhytur në luks dhe me

Familja mbretërore e Katarit ka një vlerë rreth 300 miliardë Dollarë dhe nuk kanë aspak ndrojë për të treguar pasurinë e tyre me pallatet e stolisura, makinat më të shpejta dhe superjahtet që posedojnë.

Me rreth 8000 anëtarë, familja drejtuese e cila daton që në shekullin XVII, bën një jetë luksoze me një dosje mbresëlënëse pronash, shkruan “The Sun”.

Familja drejtohet nga 42-vjeçari Emir Tamim bin Hamad Al Thani, i cili vlen 1 miliardë Dollarë. Ai pasoi të atin si Emir i Katarit, ndërsa shumë prej anëtarëve mbajnë pozicione të larta qeveritare.

Shifra të ‘çmendura’/ E zhytur në luks dhe me

Burimi kryesor i të ardhurave vjen nga Autoriteti i Investimit të Katarit që kontrollon rezervat e naftës dhe gazit, i ngritur nga qeveria në vitin 2005.

Ata zotërojnë 95% të the Shards si dhe Harrods, ekipit të futbollit Paris Saint Germain dhe kanë aksione në kompani si Porsche, Louis Vuitton dhe Barclays. Vec makinave e jahteve, ata kanë kuajt e racave më të mira dhe linjën e tyre ajrore VIP.

Nga fitimet e saj, shtëpia Thani ka blerë prona luksoze kudo në botë, madje edhe një nga më të kushtueshmet në Britani, të njohur si Dudley, me 17 dhoma gjumi. Prona 200 milionë Dollarëshe njihet si “Shtëpia e Sheikut”, madje nga luksi i saj, edhe vetë Mbretëresha Elizabeth e pati përshkruar se e bënte pallatin Buckingham të dukej “i mërzitshëm”.

Shifra të ‘çmendura’/ E zhytur në luks dhe me

Ndër pronat e tjera që zotërojnë është edhe një rezidencë luksoze në Paris me 15 dhoma dhe dy shtëpi në Cornwall Terrace, një nga komplekset më të kushtueshme në botë.

Superjahti Al Lusail ka një vlerë prej 400 milionë Dollarësh, ka sallon bukurie brenda, kinema private dhe është vetëm një këmbë më i vogël se Katara, jahti i babait të Emirit aktual, në shenjë respekti ndaj tij.

Shifra të ‘çmendura’/ E zhytur në luks dhe me

Koleksioni i makinave luksoze përfshin një McLaren P1 që kushton 1 milionë Dollarë, Bugatti Veyron me vlerë 2 milionë dhe Porsche 918 Spyder.

Shifra të ‘çmendura’/ E zhytur në luks dhe me