BREAKING NEWS

E rëndë/ Gjendet i vdekur shtetasi në një hotel, dalin detajet e para

E rëndë/ Gjendet i vdekur shtetasi në një hotel, dalin
x
BREAKING NEWS

"Të presim thesin e lekëve në kurriz?" Gazetari zbardh detaje për akuzat e Ahmetajt: Mund të ndjekë edhe rrugën e arratisjes si Adriatik Llalla

"Të presim thesin e lekëve në kurriz?" Gazetari zbardh
x
BREAKING NEWS

“Marrëveshja Beograd-Prishtinë?!”/ Reagon Rama, kërkon sqarime nga OKB: Gabim serioz apo lapsus? Jepni sqarime menjëherë

“Marrëveshja Beograd-Prishtinë?!”/ Reagon Rama,
x
BREAKING NEWS

A do arrestohet Ahmetaj? Juristja shpjegon prapaskenat: Ja çfarë po ndodh pas dyerve të SPAK

A do arrestohet Ahmetaj? Juristja shpjegon prapaskenat: Ja çfarë po
x
BREAKING NEWS

Akuzat mbi Arben Ahmetajn, Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat: Rrezikon 10 vjet pas hekurave, ja ku ndryshon me Saimir Tahirin

Akuzat mbi Arben Ahmetajn, Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat: Rrezikon 10 vjet
x
BREAKING NEWS

“Mikun mbaje pranë, armikun edhe më pranë”/ Çfarë po paralajmëron Artan Hoxha? Ja mesazh i koduar që jep nga Shkupi

“Mikun mbaje pranë, armikun edhe më pranë”/
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu plas deklaratën ‘bombë’ dhe zbardh skemën që po përdoret: Arben Ahmetaj do arrestohet kur Rama të jetë në këtë shtet, jo rastësisht...

Kreshnik Spahiu plas deklaratën ‘bombë’ dhe zbardh
x
BREAKING NEWS

A po zhduk provat Ahmetaj? Spahiu zbardh prapaskenat dhe zbulon skenarin: Akuzat mund të rrudhen deri në…

A po zhduk provat Ahmetaj? Spahiu zbardh prapaskenat dhe zbulon skenarin: Akuzat
x

Bota

Rrëzuan dronin amerikan në Detin e Zi, Rusia merr vendimin e papritur për pilotët e avionit luftarak

Rrëzuan dronin amerikan në Detin e Zi, Rusia merr vendimin e papritur

Ministria e Mbrojtjes e Rusisë ka dhënë nderime shtetërore për pilotët e dy avionëve luftarakë që SHBA-të i kanë akuzuar për rrëzimin e një droni amerikan Reaper mbi Detin e Zi në fillim të kësaj jave, një incident që ka ngjallur frikën e armiqësive të drejtpërdrejta ushtarake, shkruajnë mediat e huaja. 

Në një deklaratë, Ministri i Mbrojtjes Sergei Shoigu u dha çmime shtetërore pilotëve të Su-27 duke thënë se ata kishin parandaluar ndërhyrësin e dronëve amerikanë nga shkelja e kufizimeve të hapësirës ajrore që Rusia vendosi në mënyrë të njëanshme gjatë konfliktit në Ukrainë. Deklarata e Ministrisë përsëriti deklaratat e Rusisë se avioni i mbikëqyrjes amerikane po fluturonte me transponderët e tij jashtë dhe ishte rrëzuar në ujë me dëshirën e tij për shkak të manovrave të papritura.

Aeroplani rus nuk përdori armë në bord, nuk ra në kontakt me mjetin fluturues pa pilot dhe u kthye i sigurt në aeroportin e tyre të shtëpisë”, tha Ministria.

Deklarata erdhi një ditë pasi Pentagoni publikoi pamjet që tregonin avionët luftarakë rusë tentuar të rrëzojnë dronin amerikan.