BREAKING NEWS

Fillon sëpata e SPAK mbi familjarët e Berishës, Shkëlzeni thirret si dëshmitar për “Gërdecin”, ja faksimilet që e fundosin, zbardhen provat që tregojnë djalin e “non gratës” si pronar në hije të biznesit të vdekjes, si i vendosi ministrat nën urdhrat e...

Fillon sëpata e SPAK mbi familjarët e Berishës, Shkëlzeni
x
BREAKING NEWS

Deklarata e SHBA për “non-gratën” dhe kërcitja e prangave për familjarët e tij “tërbojnë” Sali Berishën, kreu i “Foltores” akuza, kërcënime dhe sulme ndaj SPAK

Deklarata e SHBA për “non-gratën” dhe kërcitja e
x
BREAKING NEWS

Fillon “hemorragjia” te grupi i dezertorëve të PD, Dash Sula, Lefter Gështenja dhe “rapsodi” Gjekmarkaj distancohen nga Sali Berisha pas ultimatumit amerikan

Fillon “hemorragjia” te grupi i dezertorëve të PD, Dash
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në çetën anti-amerikane, Berisha i pret shpresat Bardhit për Sekretar të Përgjithshëm, deklaron se Noka është numri 2, “Foltorja” presion Gjykatës së Lartë për vulën para se të krijojë parti të re

Plas sherri në çetën anti-amerikane, Berisha i pret shpresat
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi në SHBA midis Yuri Kim dhe Edi Ramës, pse kryeministri shqiptar censuroi takimin me ish-ambasadoren amerikane?

Çfarë ndodhi në SHBA midis Yuri Kim dhe Edi Ramës, pse
x
BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Edi Ramës në SHBA, McGonigal pranon akuzën e ryshfetit 225 mijë USD për lobimin e kryeministrit shqiptar, ish-agjenti i FBI rrezikon 5 vite burg për dosjen shqiptare

Rëndohen pozitat e Edi Ramës në SHBA, McGonigal pranon
x
BREAKING NEWS

Pagat 900 euro në shtet, zbardhet kalendari i rritjes së rrogave në sektorin publik, ja kur do ta përfitojnë shtesat mësuesit, policët, ushtarakët, mjekët dhe infermierët

Pagat 900 euro në shtet, zbardhet kalendari i rritjes së rrogave
x
BREAKING NEWS

McGonigal pranoi akuzat për lobim kundër PD-së, Basha del me reagimin e fortë: Sali...

McGonigal pranoi akuzat për lobim kundër PD-së, Basha del me
x

Bota

Politika në zi/ Ndërron jetë presidenti i parë i këtij vendi (Emri+ Foto)

Politika në zi/ Ndërron jetë presidenti i parë i këtij

Presidenti i parë i Moldavisë, Mircea Snegur, ka vdekur në moshën 83-vjeçare, tha sot ish-zëvendëspresidenti i qeverisë moldave, Constantin Tabiza.

Politika në zi/ Ndërron jetë presidenti i parë i këtij

“Më 13 shtator, në orën 23:30, ish-presidenti i Republikës së Moldavisë Mircea Snegur humbi betejën kundër një sëmundjeje të pashërueshme ”, ka shkruar Tabiza në Facebook.

Ai nuk ka bërë të ditur asnjë detaj tjetër.

Mircea Snegur, një ish-komunist, ishte president nga 1990 deri në 1997 dhe mbikëqyri shkëputjen e Moldavisë nga Bashkimi Sovjetik dhe tranzicionin drejt pavarësisë.

Presidentja Maia Sandu shpalli të shtunën një ditë zie kombëtare për Snegur në këtë vend të vogël që kufizohet me Rumaninë dhe Ukrainën.

“Ai jetoi në kohë historike dhe luajti një rol të rëndësishëm në promovimin e pavarësisë, lirisë dhe sovranitetit të vendit”, shkroi Sandu në Facebook.