BREAKING NEWS

Kush janë 10 kandidatët që mbeten në garë për fitimin e “Topit të Artë” (Lista)

Kush janë 10 kandidatët që mbeten në garë për
x
BREAKING NEWS

U qëllua me plumb pas shpine, ndërron jetë ish-deputeti, Pashko Ujka

U qëllua me plumb pas shpine, ndërron jetë ish-deputeti, Pashko
x
BREAKING NEWS

Pashko Ujka në gjendje të rëndë, familjarët e tij kërkojnë gjak

Pashko Ujka në gjendje të rëndë, familjarët e tij
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela flet me emra, paralajmëron arrestime “bombë” në nivele shumë të larta të politikës shqiptare: Goditja që do të marrë Sali Berisha së shpejti...

Spartak Ngjela flet me emra, paralajmëron arrestime
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi: Meta po ndjek lojën e Berishës për shkak të pazareve, nuk kanë çfarë humbin dhe duan kreun e opozitës, pas 11 dhjetorit rrezikohet përplasje

Fatos Klosi: Meta po ndjek lojën e Berishës për shkak të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu publikon foton e Lulzim Bashës dhe bën komentin e papritur: Në varreza me...

Kreshnik Spahiu publikon foton e Lulzim Bashës dhe bën komentin e
x
BREAKING NEWS

Fatos Tarifa plas “bombën”: Korrupsionin e futi Ilir Meta, 40 për qind e buxhetit shkonte në xhepin e tij, paratë i transportonte me çanta

Fatos Tarifa plas “bombën”: Korrupsionin e futi Ilir Meta, 40
x
BREAKING NEWS

Kryeministri Rama uron 29 nëntorin dhe publikon videon me pamjet fantastike nga përfundimi i projektit gjigant: Do të bëhet një korridor lidhës i rëndësishëm Lindje-Perëndim

Kryeministri Rama uron 29 nëntorin dhe publikon videon me pamjet fantastike
x

Bota

Parashikimi i zymtë i OBSH: Tre vendet më të rrezikuara nga COVID deri në pranverë

Parashikimi i zymtë i OBSH: Tre vendet më të rrezikuara nga COVID

Organizata Botërore e Shëndetësisë tha të martën se 700,000 njerëz të tjerë mund të vdesin nga COVID-19 në Evropë deri në mars, duke e çuar totalin në mbi 2.2 milionë. Ekspertët u bënë thirrje njerëzve që nuk janë vaksinuar që të vaksinohen dhe atyre që nuk e kanë marrë ende dozën përforcuese ta bëjnë këtë pa humbur kohë.

Franca, Spanja dhe Hungaria ishin ndër ato vende që pritet të përjetojnë një numër të lartë të pacientëve në terapi intensive në fillim të vitit 2022, sipas të dhënave të cituara nga OBSH.

OBSH tha se një numër i lartë i njerëzve të pavaksinuar, si dhe "mbrojtja e reduktuar e shkaktuar nga vaksina" ishin ndër faktorët që nxisin transmetimin e lartë në Evropë së bashku me dominimin e variantit Delta dhe lehtësimin e masave kufizuese.

Drejtori i OBSH-së për Evropën, Hans Kluge u bëri thirrje njerëzve që të vaksinohen dhe gjithashtu të marrin një dozë përforcuese "nëse ofrohet".