BREAKING NEWS

Detaje të reja nga ngjarja në Përmet/ Pushimet kthehen në tragjedi, 24-vjeçari vrau nënën 4 ditë pasi u rikthyen në Shqipëri

Detaje të reja nga ngjarja në Përmet/ Pushimet kthehen në
x
BREAKING NEWS

Aksidenti në Rrëshen, shkon në 7 numri i të plagosurve, mes tyre 3 fëmijë

Aksidenti në Rrëshen, shkon në 7 numri i të plagosurve, mes
x
BREAKING NEWS

Shtëpia e Bardhë përshëndet Albin Kurtin për zgjidhjen e konfliktit dhe i kërkojnë Vuçiçit të ulë tensionet

Shtëpia e Bardhë përshëndet Albin Kurtin për zgjidhjen
x
BREAKING NEWS

Udhëtimi sekret i shefit të CIA-s në Kinë, çfarë misteri fsheh vizita e tij?

Udhëtimi sekret i shefit të CIA-s në Kinë,
x
BREAKING NEWS

Tronditëse në Përmet, 24-vjeçari vret nënën e tij

Tronditëse në Përmet, 24-vjeçari vret nënën e
x
BREAKING NEWS

Shmanget konflikti i shekullit, tension në ngushticën e Tajvanit, kinezët provokojnë amerikanët

Shmanget konflikti i shekullit, tension në ngushticën e Tajvanit,
x
BREAKING NEWS

Joe Biden nënshkruan marrëveshjen e borxhit, SHBA shmang falimentimin

Joe Biden nënshkruan marrëveshjen e borxhit, SHBA shmang falimentimin
x
BREAKING NEWS

Aksident me vdekje/ Përplasen dy makina, policia del me njoftimin zyrtar

Aksident me vdekje/ Përplasen dy makina, policia del me njoftimin zyrtar
x

Bota

Ndodh çudia e radhës në këtë vend/ Dënohet me burg përjetë 2-vjeçari, nuk do ta besoni arsyen absurde

Ndodh çudia e radhës në këtë vend/ Dënohet me

Një dy vjeçare në Korenë e Veriut është dënuar me burgim të përjetshëm pasi prindërve të vogëlushit iu gjet një Bibël.

E gjithë familja e djalit të paidentifikuar u burgos gjithashtu nën regjimin e diktatorit Kim Jong-un, sipas një Raporti të ri Ndërkombëtar për Lirinë Fetare nga Departamenti i Shtetit i SHBA.

Dhe kjo nuk është hera e parë që qytetarë fetarë persekutohen në vend – një grua e krishterë dhe nipi i saj u ekzekutuan me pushkatim për besimet e tyre në vitin 2011.

Të tjerë i janë nënshtruar torturës së pëllumbave, e cila përfshin lidhjen e duarve pas shpine dhe këmbët e lidhura së bashku përpara se të varen nga tavani për ditë të tëra.

Të tjerët u torturuan me metoda të tjera, duke përfshirë privimin e gjumit, me një grua në izolim që u çua në vetëvrasje në vitin 2020 pasi rojet e burgut refuzuan ta linin të flinte.

Madje edhe një anëtar i partisë në pushtet nuk ishte i sigurt pasi u zbulua se ata zotëronin një Bibël dhe u ekzekutuan para një auditori prej 3,000 personash.

Kushtetuta e Koresë së Veriut pretendon se garanton lirinë fetare për qytetarët e saj dhe vendi ka disa kisha në Phenian, kryeqytetin e vendit, të cilat sipas saj janë provë e pranimit të besimit të krishterë. Megjithatë, raporti i ri i kritikoi kishat si "shfaqje për të huajt".

Madje, një dezertor raportoi se njerëzit mund të arrestoheshin për shkak të qëndrimit të gjatë jashtë vendeve të adhurimit ose për dëgjimin e muzikës që vinte nga brenda - apo edhe duke i kaluar shumë herë me makinë.