BREAKING NEWS

"Arjan Ndojin e përmendi zv.kryeministri si të lidhur me bandat"/ Artan Hoxha zbardh prapaskenat e atentatit të bujshëm

"Arjan Ndojin e përmendi zv.kryeministri si të lidhur me
x
BREAKING NEWS

Fredi Beleri padit Artan Hoxhën dhe Klodiana Lalën? Ja reagimi i gazetares

Fredi Beleri padit Artan Hoxhën dhe Klodiana Lalën? Ja reagimi i
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela zbulon qëllimin kryesor të Vuçiç, ja gabimi foshnjërak për situatën e tensionuar në Veri

Spartak Ngjela zbulon qëllimin kryesor të Vuçiç, ja
x
BREAKING NEWS

Çfarë po i bën Albini Kosovës? Plas keq në emision, Bushati ‘përplaset’ me politikanin e njohur kosovar

Çfarë po i bën Albini Kosovës? Plas keq në emision,
x
BREAKING NEWS

Tensionet në Veri të Kosovës, reagon Borrell dhe paralajmëron palët: Kemi 3 kërkesa të qarta! Dështimi do sjellë pasoja të rënda

Tensionet në Veri të Kosovës, reagon Borrell dhe
x
BREAKING NEWS

A keni kontaktuar me Kurtin? Zv/Kryeministri i Maqedonisë së Veriut habit me përgjigjen

A keni kontaktuar me Kurtin? Zv/Kryeministri i Maqedonisë së Veriut
x
BREAKING NEWS

Mentor Kikia flet për rezultatin e zgjedhjeve të 14 majit, ja çfarë do të ndodhë me kandidatët e bashkive që janë shpallur fitues nga votat e burgut

Mentor Kikia flet për rezultatin e zgjedhjeve të 14 majit, ja
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha tregon arsyen e vërtetë pse mori pjesë në zgjedhjet e 14 majit

Sali Berisha tregon arsyen e vërtetë pse mori pjesë në
x

Bota

“Kujdes, mbyllni dyert”/ Policia ngre alarmin dhe paralajmëron qytetarët: Një vrasës i rrezikshëm është arratisur nga burgu

“Kujdes, mbyllni dyert”/ Policia ngre alarmin dhe paralajmëron

Autoritetet në SHBA kanë ngritur alamrin, pasi një vrasës ëshët arratisur nga burgu, dukle u endur i lirë.

Bradley Gillespie, 50 vjeç, u pa për herë të fundit në pamjet CCTV në Institucionin Korrektues Allen/Oakëood (AOCI) në Lima, Ohio , të hënën (22 maj) rreth orës 8:41 të mëngjesit me orën lokale, por arriti të largohej nga objekti së bashku me një të burgosur tjetër, James Lee.

Zyrtarët paralajmëruan publikun që të dy burrat ishin "të rrezikshëm" dhe nuk duhet të afroheshin nëse dalloheshin.

"Bradley Gillespie ka një histori krimesh të rrezikshme dhe të dhunshme. Në këtë kohë ne besojmë se Bradley Gillespie duhet të konsiderohet si një rrezik për publikun dhe të supozohet se është i armatosur me një armë," tha një zëdhënës i policisë.

“I bëjmë thirrje komunitetit të jetë i zellshëm. Mbyllni vendbanimin tuaj, mbyllni automjetet tuaja dhe jini vigjilent. Ndizni dritat e jashtme.”