BREAKING NEWS

“Meta u zhvesh më herët nga kostumi i Presidentit”/ Reagon ‘flakë për flakë’ politologu i njohur dhe plas paralajmërimin e fortë: Do kemi ‘prerje kokash’ nga...

“Meta u zhvesh më herët nga kostumi i Presidentit”/ Reagon
x
BREAKING NEWS

Thellohen skandalet e Presidentit/ 'Miq të ngushtë familjarë me Ilirin dhe Monikën më pas armiq dhe komplote', zbardhet kush është dëshmitarja që ka folur me gazetën austriake, bashkëshortja e biznesmenit të fuqishëm në vend dhe ish-kreu i DIA-s...

Thellohen skandalet e Presidentit/ 'Miq të ngushtë
x
BREAKING NEWS

700 mijë dollarë për një foto me Trump? Gazeta austriake i nxori skandalin, reagon sërish Ilir Meta dhe tregon çfarë ka ndodhur: Nëse ju duket Vasili si ish-presidenti i SHBA?! Kam bërë një takim si...

700 mijë dollarë për një foto me Trump? Gazeta austriake i
x
BREAKING NEWS

"Lali Eri do vijë herë pas herë të mbjellë ndonjë pemë që të dalë në TV"/ Rama këshillon banorët, tregon arsyen pse i bëri jeshile shtëpitë dhe çfarë i thanë: Mos vendosni dyshekë e makina si barrikada, kur të gjuajë komshiu me domate...

"Lali Eri do vijë herë pas herë të mbjellë
x
BREAKING NEWS

Rama i bëri thirrje SPAK-ut të hetojë Ilir Metën, shpërthen Presidenti dhe e kërcënon hapur kryeministrin: Pas 25 korrikut unë do...

Rama i bëri thirrje SPAK-ut të hetojë Ilir Metën,
x
BREAKING NEWS

Dënohet me tre vite burg deputetja shqiptare

Dënohet me tre vite burg deputetja shqiptare
x
BREAKING NEWS

"Ajo vijoi për gjatë 5 viteve dhe ende vijon"/ Meta del në konferencë urgjente dhe flet për prapaskenat e marrëveshjes së fshehtë Rama-Basha: E turpshme dhe tinzare e realizuar në errësirë të plotë

"Ajo vijoi për gjatë 5 viteve dhe ende vijon"/ Meta del
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi? Grida Duma bën veprimin e papritur në mes të mbledhjes për zgjedhjen e Presidentit të ri dhe sulmon keq Alibeajn: Ka disa individë në opozitë që duan të...

Çfarë ndodhi? Grida Duma bën veprimin e papritur në mes
x

Bota

Kriza Ukrainë-Rusi/ Sekretari i NATO-s i përgjigjet ashpër Moskës: 5000 trupa janë në gatishmëri

Kriza Ukrainë-Rusi/ Sekretari i NATO-s i përgjigjet ashpër

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka zhvilluar një konferencë për mediat lidhur me krizën mes Ukrainës dhe Rusisë.

Në komunikim e tij ai është shprehur se Ukraina zgjedh vetë nëse dëshiron të anëtarësohet diku, duke shtuar se sot i janë përgjigjur Moskës edhe me shkrim.

“Rreth 5000 trupa të NATO janë në gatishmëri nën komandën e Francës. Sot i nisëm përgjigjet Moskës me shkrim. Ukraina e zgjedh vetë nëse dëshiron të anëtarësohet”, u shpreh ai.

Ai përsëriti thirrjen e tij për Moskën dhe NATO-n që të rivendosin zyrat e tyre përkatëse në Bruksel dhe Moskë dhe të përdorin plotësisht kanalet ushtarake të komunikimit për të promovuar transparencën dhe për të zvogëluar rreziqet.

“Ne i bëjmë thirrje Rusisë edhe një herë që të de-përshkallëzojë menjëherë situatën. NATO beson me vendosmëri se tensionet dhe mosmarrëveshjet duhet të zgjidhen përmes dialogut dhe diplomacisë”, tha Stoltenberg gjatë komunikimit për mediat.

 

Më të lexuarat