BREAKING NEWS

Tradhtia e ka emrin Edi Rama, ja si kryeministri shqiptar po “i ngul thikën pas shpine” Kosovës, zëri i tij në unison me serbet Vuçiç dhe Daçiç

Tradhtia e ka emrin Edi Rama, ja si kryeministri shqiptar po “i ngul
x
BREAKING NEWS

I dërguari i SHBA zbarkon në SPAK dhe BKH pas deklaratave surprizë të Altin Dumanit, prokurorëve dhe hetuesve specialë u jep garanci të plotë nga Uashingtoni për luftën anti-korrupsion

I dërguari i SHBA zbarkon në SPAK dhe BKH pas deklaratave
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta drejt burgut, afera “CEZ-DIA” fundos ish-presidentin, dosja prioritet absolut i SPAK, pritet kërkesa për gjykatë

Ilir Meta drejt burgut, afera “CEZ-DIA” fundos ish-presidentin,
x
BREAKING NEWS

SHBA hap “Kutinë e Pandorës”, amerikanët po plotësojnë me materiale shtesë dosjen e “Gërdecit” që do të fundosë familjen Berisha, ja kush është dëshmitari që rrezikon Shkëlzenin, zbardhen detaje nga letër-porosia e SPAK

SHBA hap “Kutinë e Pandorës”, amerikanët po
x
BREAKING NEWS

Dhëndri i Sali Berishës, i biri Shkëlzeni, Ilir Beqaj, Frida Krifca, Belinda Balluku, Mirela Kumbaro në listën e dosjeve të SPAK, Dumani paralajmëron surpriza për Arben Ahmetajn dhe një grup biznesmenësh

Dhëndri i Sali Berishës, i biri Shkëlzeni, Ilir Beqaj, Frida
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh me “ushtaret” besnike të kryeministrit Rama, Balluku dhe Kumbaro, SPAK sekuestron telefonat e vartësve të tyre, zbardhen detajet e forta

Çfarë po ndodh me “ushtaret” besnike të
x
BREAKING NEWS

Dosja Rama, a u pyet kryeministri shqiptar nga një prokuror dhe një zyrtar i FBI në New York dhe koeçidenca fatkeqe e pranimit të fajit nga McGonigal për aferat e shefit të qeverisë

Dosja Rama, a u pyet kryeministri shqiptar nga një prokuror dhe një
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari zbardh të vërtetën e dosjes së Ilir Metës në FBI, nuk ka lidhje me atentatin ndaj Tom Doshit, ja prapaskenat që ka luajtur Sali Berisha

Evi Kokalari zbardh të vërtetën e dosjes së Ilir Metës
x

Bota

Frikë për përhapjen e luftës/ Rusia kërcënon Britaninë me “Cunam”, raketë bërthamore po dërguan ...

Frikë për përhapjen e luftës/ Rusia kërcënon

Presidentit të Rusisë Vladimir Putin, po i kërkohet të përdorë një raketë bërthamore nënujore për të goditur Britaninë, nëse trupat e NATO-s do të dërgojnë forca ushtarake në Ukrainë.

Ka qënë gjenerali rus në pension Yevgeny Buzhinsky, ai i cili  ka bërë thirrje nga televizioni shtetëor rus, për sulme ndaj Britanisë me këtë raketë nënujore të quajtur Poseidon, që sipas tij do të shkaktonte një valë cunami radioaktive prej 1000 metrash.

Nëse ky plan do të vihej në zbatim, sipas gjeneralit, i cili është edhe kryetar i Qendrës Ruse për Kërkimin e Politikave, Britania do të fshihej nga harta dhe nuk do të egzistonte më si shtet.

Buzhinsky kërcënoi Mbretërinë e Bashkuar edhe me një sulm nga raketa 14-katëshe Sarmat 2, raketa më e madhe bërthamore e Rusisë.

Po ashtu Vladimir Solovyov, i njohur si krahu i djathtë i Putin ka deklaruar se nëse Poseidon do të aktivizohej dhe do të godiste Britaninë, do të shkaktonte një ‘cunami’.

Kërcënimet besohet të jenë rezultat i mbështetjes së vendosur të Mbretërisë së Bashkuar për Ukrainën, e cila u bë vendi i parë i NATO-s që njoftoi se do të dërgonte 14 tanke beteje të gjeneratës së ardhshme në vendin e shkatërruar nga lufta.