BREAKING NEWS

Fillon sëpata e SPAK mbi familjarët e Berishës, Shkëlzeni thirret si dëshmitar për “Gërdecin”, ja faksimilet që e fundosin, zbardhen provat që tregojnë djalin e “non gratës” si pronar në hije të biznesit të vdekjes, si i vendosi ministrat nën urdhrat e...

Fillon sëpata e SPAK mbi familjarët e Berishës, Shkëlzeni
x
BREAKING NEWS

Deklarata e SHBA për “non-gratën” dhe kërcitja e prangave për familjarët e tij “tërbojnë” Sali Berishën, kreu i “Foltores” akuza, kërcënime dhe sulme ndaj SPAK

Deklarata e SHBA për “non-gratën” dhe kërcitja e
x
BREAKING NEWS

Fillon “hemorragjia” te grupi i dezertorëve të PD, Dash Sula, Lefter Gështenja dhe “rapsodi” Gjekmarkaj distancohen nga Sali Berisha pas ultimatumit amerikan

Fillon “hemorragjia” te grupi i dezertorëve të PD, Dash
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në çetën anti-amerikane, Berisha i pret shpresat Bardhit për Sekretar të Përgjithshëm, deklaron se Noka është numri 2, “Foltorja” presion Gjykatës së Lartë për vulën para se të krijojë parti të re

Plas sherri në çetën anti-amerikane, Berisha i pret shpresat
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi në SHBA midis Yuri Kim dhe Edi Ramës, pse kryeministri shqiptar censuroi takimin me ish-ambasadoren amerikane?

Çfarë ndodhi në SHBA midis Yuri Kim dhe Edi Ramës, pse
x
BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Edi Ramës në SHBA, McGonigal pranon akuzën e ryshfetit 225 mijë USD për lobimin e kryeministrit shqiptar, ish-agjenti i FBI rrezikon 5 vite burg për dosjen shqiptare

Rëndohen pozitat e Edi Ramës në SHBA, McGonigal pranon
x
BREAKING NEWS

Pagat 900 euro në shtet, zbardhet kalendari i rritjes së rrogave në sektorin publik, ja kur do ta përfitojnë shtesat mësuesit, policët, ushtarakët, mjekët dhe infermierët

Pagat 900 euro në shtet, zbardhet kalendari i rritjes së rrogave
x
BREAKING NEWS

McGonigal pranoi akuzat për lobim kundër PD-së, Basha del me reagimin e fortë: Sali...

McGonigal pranoi akuzat për lobim kundër PD-së, Basha del me
x

Aktualitet

Vrasje e të moshuarës Afroviti Peçi, shërbyesja tregon se bashkëshorti i viktimës qe shumë i qetë, nipi pranon se gjyshja e kishte denoncuar gjyshin kohë më parë

Vrasje e të moshuarës Afroviti Peçi, shërbyesja tregon se

Për vdekjen e tmerrshme të 80-vjeçares Afroviti Peçi në fshatin Pëllumbarë të Përmetit, e cila pretendohet se u vra nga burri i saj Leonidha Peçi, 82-vjeç, folën dje për “News 24”, shërbyesja dhe nipi i çiftit të moshuar. E para deklaroi për emisionin “Me Zemër të Hapur” se për vdekjen e së moshuarës tregoi vetë bashkëshorti i saj. Sipas shërbyeses, Leonidha Peçi ishte shumë i qetë gjatë dhënies së lajmit dhe nuk shfaqi asnjë shenjë pikëllimi. Më pas, ajo lajmëroi infermieren. Gjatë gjithë kohës pas ngjarjes, Leonidha Peçi nuk komunikoi me shërbyesen dhe infermieren e zonës. “Më njoftoi vetë Leonidha. Unë shkova pashë që kisha gjak dhe informova infermieren e fshatit. Ajo njoftoi policinë. Unë shkoja në mëngjes në orën 8:00, iu çoja qumështin. Biseda e fundit me Afrovitin ishte si gjithmonë, nuk më tregoi asgjë. Nuk isha e punësuar. Ndonjëherë iu çoja dhe gjellë se ishin vetëm. Kur u çova qumështin ishin të dy bashkë. Iu thosha ‘hajde të hamë bukë’ dhe ai i tha ‘Afroviti, hajde të hamë speca’. Unë nuk paguhesha nga familja, shkoja vetë pa pagesë, pa asgjë. Kur më tregoi, më tha se vdiq. I thashë se nga se vdiq, më tha se ishte rrëzuar, ‘hajde ta ngremë’. Unë nuk shkova ta ngrija. Ai ishte i qetë, as nuk qante. Nuk na foli fare mua e infermieres. Infermierja tha se ka mbaruar”, tha shërbyesja. Për çiftin Peçi foli dhe nipi i tyre po për “Me Zemër të Hapur”. Ai pranoi se viktima e kishte denoncuar bashkëshortin në polici para disa vitesh si dhe Leonidha kishte shfaqur sjellje jo të mirë. “Ka pasur denoncim nga e ndjera para disa vitesh. Kanë humbur dy fëmijët. Nuk e di nëse kanë pasur probleme të shëndetit mendor. E kemi kuptuar që gjyshi nuk ishte mirë, i bëmë të tëra. Nuk pinte”, tregoi dhe nipi i çiftit të moshuar Peçi. Sipas Policisë së Gjirokastrës, Afroviti Peçi u gjet e vdekur në banesë e dhunuar me shkop druri. Pas ngjarjes, Leonidha Peçi u arrestua dhe pësoi infarkt. Gjendja e tij shëndetësore paraqitet e stabilizuar.