BREAKING NEWS

Plas lufta për FSHF, kërkohet hetim ndërkombëtar për Armand Dukën, futen në lojë FBI, DEA, Scotland Yard dhe SPAK

Plas lufta për FSHF, kërkohet hetim ndërkombëtar për
x
BREAKING NEWS

2 dosje të bujshme pritet të shpërthejnë së shpejti nga SPAK, rrezikojnë arrestimin dhjetëra zyrtarë të zhytur në afera, nën hetim disa ish-ministra

2 dosje të bujshme pritet të shpërthejnë së shpejti nga
x
BREAKING NEWS

Luftë e nëndheshme brenda mazhorancës, partia ndahet në 2 klane, Balluku synon t’i marrë bashkinë Veliajt

Luftë e nëndheshme brenda mazhorancës, partia ndahet në 2
x
BREAKING NEWS

Mediat turke kritika qeverisë shqiptare: Spitali Amerikan burim kryesor i financimit të gylenistëve, Rama i dha hemodializën

Mediat turke kritika qeverisë shqiptare: Spitali Amerikan burim kryesor i
x
BREAKING NEWS

“Zot mbaje dorën”/ Klodiana Lala zbulon çfarë po ndodh në këtë qytet të Shqipërisë dhe ngre alarmin: Baballarët po iu vriten në...

“Zot mbaje dorën”/ Klodiana Lala zbulon çfarë po
x
BREAKING NEWS

Zi në kinematografinë shqiptare! Ndahet nga jeta në moshën 70-vjeçare aktori i njohur

Zi në kinematografinë shqiptare! Ndahet nga jeta në moshën
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Mbi 1000 të infektuar, regjistrohen 8 viktima në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Mbi 1000 të infektuar, regjistrohen 8
x
BREAKING NEWS

Ekzekutohet me armë zjarri në Belgjikë krahu i djathtë i Ardian dhe Florenc Çapjas

Ekzekutohet me armë zjarri në Belgjikë krahu i djathtë i
x

Aktualitet

U qëllua me plumb pas shpine, ndërron jetë ish-deputeti, Pashko Ujka

U qëllua me plumb pas shpine, ndërron jetë ish-deputeti, Pashko

Ndërron jetë në spital ish-kreu i komunës së Velipojës Pashko Ujka. 64-vjeçari nuk ka mundur t’i mbijetojë plagëve të marra, teksa ishte qëlluar me plumb në shpinë. Me gjithë ndërhyrjen e mjekëve, Ujka ka ndërruar jetë pak minuta pas atentatit që iu bë pranë banesës së tij.

Policia ndërkohë është vënë në kërkim të autorit dhe ka ngritur disa postblloqe për kapjen e tij. Po kështu janë sekuestruar dhe pamjet e kamerave të sigurisë pranë vendit të ngjarjes, megjithëse moti i keq vështirëson qartësinë e tyre.

Ngjarja ndodhi rreth orës 18:15 në lagjen “Vasil Shanto” në Shkodër. Janë ende të paqarta rrethanat e ngjarjes dhe grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë po vijon punën për sqarimin e tyre.