BREAKING NEWS

"Arjan Ndojin e përmendi zv.kryeministri si të lidhur me bandat"/ Artan Hoxha zbardh prapaskenat e atentatit të bujshëm

"Arjan Ndojin e përmendi zv.kryeministri si të lidhur me
x
BREAKING NEWS

Fredi Beleri padit Artan Hoxhën dhe Klodiana Lalën? Ja reagimi i gazetares

Fredi Beleri padit Artan Hoxhën dhe Klodiana Lalën? Ja reagimi i
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela zbulon qëllimin kryesor të Vuçiç, ja gabimi foshnjërak për situatën e tensionuar në Veri

Spartak Ngjela zbulon qëllimin kryesor të Vuçiç, ja
x
BREAKING NEWS

Çfarë po i bën Albini Kosovës? Plas keq në emision, Bushati ‘përplaset’ me politikanin e njohur kosovar

Çfarë po i bën Albini Kosovës? Plas keq në emision,
x
BREAKING NEWS

Tensionet në Veri të Kosovës, reagon Borrell dhe paralajmëron palët: Kemi 3 kërkesa të qarta! Dështimi do sjellë pasoja të rënda

Tensionet në Veri të Kosovës, reagon Borrell dhe
x
BREAKING NEWS

A keni kontaktuar me Kurtin? Zv/Kryeministri i Maqedonisë së Veriut habit me përgjigjen

A keni kontaktuar me Kurtin? Zv/Kryeministri i Maqedonisë së Veriut
x
BREAKING NEWS

Mentor Kikia flet për rezultatin e zgjedhjeve të 14 majit, ja çfarë do të ndodhë me kandidatët e bashkive që janë shpallur fitues nga votat e burgut

Mentor Kikia flet për rezultatin e zgjedhjeve të 14 majit, ja
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha tregon arsyen e vërtetë pse mori pjesë në zgjedhjet e 14 majit

Sali Berisha tregon arsyen e vërtetë pse mori pjesë në
x

Aktualitet

Shpërthimi i fasonerisë me tritol, detajet e reja 'zbërthejnë' intinerarin e autorit: Dyshohet se lëvizte me...

Shpërthimi i fasonerisë me tritol, detajet e reja

Të tjera detaje janë zbardhur nga shpërthimi i tritolit te fasoneria në rrugën "Fadil Deliu", e cila është në pronësi të një shtetasi italianit.

Autori i vendosjes së sasisë së tritolit tek fasoneria, mësohet se Roberto Bingaido veproi i vetëm. Referuar burimeve pranë grupit hetimor, autori ka ardhur në vendngjarje me një biçikletë, ka vendosur sasinë e lëndës plasëse dhe më pas është larguar.


Nga shpërthimi u regjistruan vetëm dëme të vogla materiale. Për të mos u identifikuar autori në kokë mbante një skafandër, megjithatë hetuesit kanë në duar pamje të shumta të kamerave të sigurisë ku ai është ekspozuar.

Deri në këtë fazë të hetimit, policia ende nuk ka rënë në gjurmët e autorit, ndërsa dyshimet janë përqëndruar në disa pista.

Konfliktet e pronarit të fasonerisë në të shkuarën, pasi sipas informacioneve ai është lidhje shoqërore me persona të skeduar më herët nga policia. Ndërsa pista e dytë që po hetohet lidhet me ndonjë mosmarrëveshje në biznesin që ai drejton.

Burime nga policia, bëjnë me dije se kjo nuk është hera e parë që në biznesin e shtetasit italian, Roberto Bingaido vendoset lëndë plasëse.

Më 5 Maj, një tjetër sasi tritoli iu vendos në pjesën e jashtme të fasonerisë, por që fatmirësisht nuk shpërtheu.