BREAKING NEWS

Gati goditja surprizë ndaj zyrtarëve të korruptuar, SHBA sjell specialistët e OPTAD dhe prokurorët kroatë që arrestuan Sanaderin për të asistuar SPAK, një “peshk i madh” pritet të arrestohet

Gati goditja surprizë ndaj zyrtarëve të korruptuar, SHBA sjell
x
BREAKING NEWS

Edi Rama gati të braktisë qeverinë, nuk pranon mandat të katërt, ja arsyet pse kryeministri do largohet dhe kur do ta lërë postin

Edi Rama gati të braktisë qeverinë, nuk pranon mandat të
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri kallëzon në SPAK Ulsi Manjën, një prokuror dhe dy gjyqtarë, ja 3 veprat e rënda penale që kanë kryer, zbardhen detaje nga dosja, si po mbahet në burg pa ligj “tmerri i italianëve” 

Idajet Beqiri kallëzon në SPAK Ulsi Manjën, një prokuror dhe
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia zbardh strategjinë që po ndjek Ilir Meta për të shpëtuar nga arresti me burg dhe rrëfen të pathënat e 20 shkurtit 1991, ja si Berisha ka qenë kundër rrëzimit të bustit të Enver Hoxhës, si u largua atë ditë nga bulevardi me një makinë të Si...

Ilir Demalia zbardh strategjinë që po ndjek Ilir Meta për të
x
BREAKING NEWS

Ilir Beqaj drejt arrestimit, hetimet për ish-ministrin e Shëndetësisë janë shtrirë deri në Poloni për transferta të dyshimta parash, hetuesit futin në “sitë” lidhjet klienteliste, favorizimet me kompanitë të ndryshme farmaceutike, ja çfarë është gjendu...

Ilir Beqaj drejt arrestimit, hetimet për ish-ministrin e
x
BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit, ja “perlat” që dyshohet se janë gjetur në celularin e sekuestruar në shtëpinë e nënës së deputetes së PL, hetuesit vizita “blic” nëpër institucione të ndryshme, skaner banesave të bashkëpunëtorëve të...

Rëndohen pozitat e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit, ja
x
BREAKING NEWS

Berisha u ka futur bërryla atyre që i shihte si rrezik, disa i largoi jashtë vendit dhe të tjerët i ka ekzekutuar, ja njerëzit që po përdor për të zgjidhur hallet e tij me SPAK, Ilir Meta është hajduti i famshëm i floririt, Fatos Mahmutaj zbardh prapas...

Berisha u ka futur bërryla atyre që i shihte si rrezik, disa i largoi
x
BREAKING NEWS

Britanikët tronditin pushtetarët shqiptarë, mbërrin grup i posaçëm në Tiranë për pastrimin e parave, nënshkruhet pakti mes SPAK dhe NCA, nisin procedurat për të dorëzuar dosjet për llogaritë në Londër

Britanikët tronditin pushtetarët shqiptarë, mbërrin grup i
x

Aktualitet

Rikthehet dëbora, breshëri dhe rrebeshet/ Meteorologia Tanja Porja tregon kthesën e madhe: Ja ditët që do të jetë dimër dhe sa do shënojnë termometri

Rikthehet dëbora, breshëri dhe rrebeshet/ Meteorologia Tanja Porja

Dita e sotme ka nisur me reshje shiu në të gjithë vendin. Meteorologia Tanja Porja ka zbuluar se nga ky mot do të karakterizohen shumica e ditëve të javës dhe se temperaturat do të bien ndjeshëm.

“Mëngjesi i sotëm është si një mëngjes vjeshte, me temperatura jo të ulëta. Megjithatë, mbizotërojnë vranësirat në të githë territorin shqiptar. Në zonat veriore do të ketë rrebeshe afat shkurtare. Në zonat qendrore dhe jugore, reshjet do të shtohen. Sonte vonë në mbrëmje kemi rënie të ndjeshme temperaturash, ku ditën e martë do të zgjohemi me 5-6 gradë më pak”, tha ajo.

Sa i takon ditëve në vijim, Porja tha se nesër do të ketë reshje të pakëta dëbore, ndërsa dy ditë do të jenë dimër.

“Sot kemi reshje dhe vranësira, dhe nesër do të ketë reshje të pakëta. Ndërkohë, kemi dy ditë të ftohta, nesër dhe panesër do të kemi dy ditë dimri, pastaj sërish mot pranveror”, tha meteorologia.

Ajo gjithashtu theksoi se pikëpyetje për dëbore ka vetëm fundi i marsit, por edhe 10 ditëshi i parë i prillit.

Më të lexuarat