BREAKING NEWS

Kush janë 10 kandidatët që mbeten në garë për fitimin e “Topit të Artë” (Lista)

Kush janë 10 kandidatët që mbeten në garë për
x
BREAKING NEWS

U qëllua me plumb pas shpine, ndërron jetë ish-deputeti, Pashko Ujka

U qëllua me plumb pas shpine, ndërron jetë ish-deputeti, Pashko
x
BREAKING NEWS

Pashko Ujka në gjendje të rëndë, familjarët e tij kërkojnë gjak

Pashko Ujka në gjendje të rëndë, familjarët e tij
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela flet me emra, paralajmëron arrestime “bombë” në nivele shumë të larta të politikës shqiptare: Goditja që do të marrë Sali Berisha së shpejti...

Spartak Ngjela flet me emra, paralajmëron arrestime
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi: Meta po ndjek lojën e Berishës për shkak të pazareve, nuk kanë çfarë humbin dhe duan kreun e opozitës, pas 11 dhjetorit rrezikohet përplasje

Fatos Klosi: Meta po ndjek lojën e Berishës për shkak të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu publikon foton e Lulzim Bashës dhe bën komentin e papritur: Në varreza me...

Kreshnik Spahiu publikon foton e Lulzim Bashës dhe bën komentin e
x
BREAKING NEWS

Fatos Tarifa plas “bombën”: Korrupsionin e futi Ilir Meta, 40 për qind e buxhetit shkonte në xhepin e tij, paratë i transportonte me çanta

Fatos Tarifa plas “bombën”: Korrupsionin e futi Ilir Meta, 40
x
BREAKING NEWS

Kryeministri Rama uron 29 nëntorin dhe publikon videon me pamjet fantastike nga përfundimi i projektit gjigant: Do të bëhet një korridor lidhës i rëndësishëm Lindje-Perëndim

Kryeministri Rama uron 29 nëntorin dhe publikon videon me pamjet fantastike
x

Aktualitet

Profesori i njohur reagon ashpër ndaj Berishës: Një sociopat, që po djeg partinë për të shpëtuar veten! Ja pse Rama nuk duhet të gëzohet me këtë tragjedi që po ndodh në PD!

Profesori i njohur reagon ashpër ndaj Berishës: Një sociopat,

Profesori Fatos Tarifa, tha se duke huazuar nga dikush termin “sociopath”, është i mendimit se më shumë se çdo gjë i shkon një identifikim i tillë, për një politikan, i cili do të bëj gjithçka për të shpëtuar veten e tij.

“ Dikush këtë kohë e ka quajtur Berishën “sociopath”, unë nuk di term më të përshtatshëm se ky. Ky po djeg një parti për të shpëtuar vetë, pavarësisht se cili do të jetë fati i kësaj partie, apo i vet Berishës pas Kuvendit të 11 dhjetorit, unë siç thashë nuk shoh për atë njeri të ardhme politike, ai i përket së shkuarës, është histori, vazhdon të jetë shumë i rrezikshëm”, tha ai për MCN Tv.

Sipas Tarifës, nga kjo tragjedi në PD, nuk duhet fërguar duart PS, sepse kur nuk ka një opozitë të fortë, nuk ka as qeverisje të fortë.

“Nuk do të doja që socialistet apo ata që janë në qeveri të fërkojnë duart me këtë tragjedi që po ndodh në PD, sepse edhe kjo është në dëm të tyre, pa një opozitë ajo parti dobësohet, dhe qeveria nuk qeverisë më mirë”, tha ai.