BREAKING NEWS

Nga rrebeshe shiu në temperatura ekstreme/ Njihuni me parashikimin e motit për ditë e mërkurë, 17 gusht 2022

Nga rrebeshe shiu në temperatura ekstreme/ Njihuni me parashikimin e motit
x
BREAKING NEWS

“Qeveria ka vendosur bandat në funksion duke formalizuar votën”, Berisha shpërthen ndaj Ramës: Po arrin çdo gjë përmes mashtrimit dhe vjedhjes

“Qeveria ka vendosur bandat në funksion duke formalizuar
x
BREAKING NEWS

Takimi mes Kurtit dhe Vuçiç në Bruksel, zbardhet axhenda, në fokus dialogu Kosovë-Serbi

Takimi mes Kurtit dhe Vuçiç në Bruksel, zbardhet axhenda,
x
BREAKING NEWS

Mosmarrëveshja me LDK-në, presidenti Begaj shpjegon situatën

Mosmarrëveshja me LDK-në, presidenti Begaj shpjegon situatën
x
BREAKING NEWS

Tensionet në veri, flet Presidenti Begaj: Serbia hiqet sikur është neutrale, qeveria e Kosovës tregoi maturi

Tensionet në veri, flet Presidenti Begaj: Serbia hiqet sikur
x
BREAKING NEWS

Vjosa Osmani propozoi një “Traktat të Mbrojtjes” mes Shqipërisë dhe Kosovës, ja çfarë thotë presidenti Begaj

Vjosa Osmani propozoi një “Traktat të Mbrojtjes” mes
x
BREAKING NEWS

Afera e inceneratorëve, ish-presidenti Meta bën paralajmërimin e fortë: Shumë shpejt do të ketë tronditje të mëdha

Afera e inceneratorëve, ish-presidenti Meta bën paralajmërimin e
x
BREAKING NEWS

Meta kritika për djegien e mandateve në Vlorë: Turp të ketë LSI, porosia ime për ish-kryetaren ishte...

Meta kritika për djegien e mandateve në Vlorë: Turp të
x

Aktualitet

Operacionet e policisë në det/ Vjen lajmi jo i mirë për efektivët e policisë, zbardhet vendimi më i fundit i Gledis Nanos

Operacionet e policisë në det/ Vjen lajmi jo i mirë për

Efektivët e policisë në zonat turistike të vendit do të pezullojnë të gjitha lejet vjetore deri në përfundim të sezonit. Është ky vendimi i kreut të Policisë së Shtetit Gledis Nano, i cili ka zbritur në terren dhe po monitoron vetë situatën.

Kujtojmë se ky vendim vjen pas ngjarjes së rëndë në Himar, ku vogëlushja 7-vjeçare humbi jetë pas u godit nga një motoskaf.

Kujtojmë se pak ditë më parë, Nano gjithashtu ishte në terren ku ndoqi operacionin e kontrollit të mjeteve lundruese në jug të vendit.

Njëkohësisht gjatë 4 ditëve të operacioneve në det, policia ka bllokuar më shumë se 200 mjete lundruese për cerifikim dokumentash, duke njoftuar se tashmë do të ndryshojnë disa kritere edhe në vendet e bazimit të këtyre mjeteve.