BREAKING NEWS

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri “gropën” në SPAK Ilir Metës, nga udhëtimet e luksit nëpër Evropë, shpenzimet për shërbime estetike, deri te bisedat në celularin e saj ku bëheshin pazare me ministra, drejtorë e biznesmenë, ish-pres...

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria që ka kaluar në emër të vjehrrës, kunatit dhe babait të tij, në fund do ia sekuestrojnë të gjitha paratë, personazhi që e denoncoi në SPAK zbardh informacionet e fundit nga hetimet...

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria
x
BREAKING NEWS

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për biletat e avionit dhe dietat jashtë vendit, nuk ekziston asnjë dokument për zv/kryeministren që provon takimet e saj zyrtare për të cilat janë bërë udhëtime ndërkombëtare

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për
x
BREAKING NEWS

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema korruptive që përdorën për të vjedhur fondet e bujqësisë, nga kontratat false, te aplikantët që paguan përqindje të lartë që të fitonin, ja si u grabitën paratë me kompanitë e konsulen...

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema
x
BREAKING NEWS

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës, prokurorët specialë janë në rrezik për shkak të pazarit Rama-Berisha, Lulzim Basha reagon ashpër dhe zbulon çfarë do bëjë nëse Gjykata e Lartë nuk vendos për vulën e PD para zgjedhjeve të 2025...

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës,
x
BREAKING NEWS

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor Ilir Meta për të shpëtuar nga arrestimi i SPAK njësoj siç ia hodhi paq me videon e Dritan Priftit

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor
x
BREAKING NEWS

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është bërë posaçërisht nga SPAK për të shkuar te Ilir Meta, shumë shpejt do të kemi komunikim akuze, ja pse ish-presidentit i janë mbyllur dyert e azilit, do ta sjellin si ‘pako postale’ në Shqipëri ...

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është
x
BREAKING NEWS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt postit të zv/kryeministrit dhe drejtuesit të qarkut të Tiranës, Gjiknuri largohet nga Elbasani, Blendi Çuçi shkon në Fier, ja çfarë pritet të ndodhë brenda PS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt
x

Aktualitet

"Nga një hajdut i qetë, plagosi çiftin në Allias", gazetarja trondit me deklaratën: Ka filluar të vjedhë që në moshën 9-vjeçare

"Nga një hajdut i qetë, plagosi çiftin në

Gazetarja Aida Topalli ka rrëfyer historinë e një të mitur që vidhte që në moshën 9 vjeçare, pasi urdhërohej nga pjesëtarët e grupit që të vidhte banesat në Shkodër dhe Lezhë.

E ftuar në një studio televizive, ajo tregoi edhe historinë e të miturit Markelian Cungu, i cili ishte një emër që njihej në çdo komisariat policie për vjedhje.

“Në burgun e të miturve në Kavajë tani do jetë 12 vjeç. I mituri është proceduar në gjendje të lirë disa herë dhe tani ndodhet në burg dhe e ka filluar që në moshën 9-vjeçare. Ishte personi që shfrytëzohej më shumë nga pjesa tjetër e grupit për të kryer vjedhje të banesave në Shkodër dhe Lezhës. Të gjithë e dimë historinë e Markelian Cungut, ku nga një hajdut i qetë nënnëj person që plagosi çiftin në Allias pasi vodhi furrën e bukës. Ai njëherë vodhi një makinë dhe dikush raporton se është një makinë që po ecën vetë. Shkon policia dhe gjen Markelianin në makinë që e kishe ndezur me një tel. Ai vazhdoi të vidhte dhe ri vidhte dhe u procedua disa herë deri sa plagosi çiftin dhe u arrestua”, tha gazetarja.