BREAKING NEWS

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor Ilir Meta për të shpëtuar nga arrestimi i SPAK njësoj siç ia hodhi paq me videon e Dritan Priftit

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor
x
BREAKING NEWS

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është bërë posaçërisht nga SPAK për të shkuar te Ilir Meta, shumë shpejt do të kemi komunikim akuze, ja pse ish-presidentit i janë mbyllur dyert e azilit, do ta sjellin si ‘pako postale’ në Shqipëri ...

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është
x
BREAKING NEWS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt postit të zv/kryeministrit dhe drejtuesit të qarkut të Tiranës, Gjiknuri largohet nga Elbasani, Blendi Çuçi shkon në Fier, ja çfarë pritet të ndodhë brenda PS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt
x
BREAKING NEWS

SHBA dhe SPAK mesazh kërcënues politikës shqiptare për “ditët e zeza” që po trokasin, Altin Dumani dhe prokurorët i tregojnë zyrtarit të lartë të DASH dosjet e korrupsionit që kanë mbushur zyrat e Prokurorisë së Posaçme, amerikanët duan “kokat” e të pa...

SHBA dhe SPAK mesazh kërcënues politikës shqiptare për
x
BREAKING NEWS

Skandalet e Belinda Ballukut nuk kanë fund, KLSH zbulon dëmin financiar që u bëri xhepave të shqiptarëve, si u përjashtuan nga tenderi 5 kompani, dyshimet për garë të manipuluar

Skandalet e Belinda Ballukut nuk kanë fund, KLSH zbulon dëmin
x
BREAKING NEWS

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Artan Diti që drejtoi operacionin nxjerr për herë të parë detajet “bombastike”, nga politikani që doli kundër, sekuestrimi i 71 ton kanabis sativa, te reagimi i Ramës, ...

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i
x
BREAKING NEWS

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive të fshehura të Ilir Metës, nga ditëlindja 500 mijë euro në Lalëz, 51 asetet që ka në Londër, 289 mijë euro operacione, mbi 100 mijë euro shpenzim vetëm për njërin fëmijë, deri te vrasjet ku është implikua...

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive
x
BREAKING NEWS

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në Shqipëri, DASH listë me “non-grata”, a do sanksionohen oligarkët që financojnë Sali Berishën si rasti i Dodik në Bosnje?

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në
x

Aktualitet

“Ministri më i përkëdhelur i Ramës”/ Gazetari krahason Ahmetajn me Hamza Kastriotin dhe tregon 'tradhëtinë': Kemi një stil si Enver Hoxhës ndaj Koçi Xoxes

“Ministri më i përkëdhelur i Ramës”/ Gazetari

Roland Qafoku e ka cilësuar përplasjen Rama-Ahmetaj, të ngjashme me situatën mes Koçi Xoxes dhe Enver Hoxhës. Por ai tha se mund të kemi të bëjmë edhe me një tradhëti, duke e krahasuar Ahmetajn me Hamza Kastriotin.

“Nuk e ndaj dot në kemi të bëjmë me sindromën e Hamza Kastriotit apo të Koçi Xoxes. A është i tradhëtuar Rama nga Ahmetaj, apo kemi një stil si Enver Hoxhës ndaj Koçi Xoxes”, tha Roland Qafoku i ftuar në Euronews Albania, 

Roland Qafoku ka thënë se ministri Ahmetaj ka qenë më i përkëdheluri i kryeministrit Rama dhe njeriu që i ka qëndruar më afër atij, por nëse ka një skandal ekonomik Ministri i Financave duhet të mbajë përgjegjësi.

“Ahmetaj ka qenë ministri më i rëndësishëm dhe më i përkëdhelur i kabinetit të Ramës. Nëse ka një akuzë apo një skandal financiar, Ministër Financash ka qenë Arben Ahmetaj. Kështu që të dalësh i larë nëse ka një skandal…Nëse ka pasur një skandal, ne po flasim për Ministrin e Financave, zëvendës- Kryeministrin dhe njeriun që harxhonte më shumë kohë se askush tjetër me Kryeministrin tonë”.