BREAKING NEWS

“Dëshmia më e qartë se Policia e Shtetit ishte vënë në dispozicion të bandës së drogës”, Alibeaj reagon ndaj arrestimit të ish-shefit të policisë: Trafiku bëhej me bekimin e kryeministrit dhe ekzekutohej nga Saimir Tahiri

“Dëshmia më e qartë se Policia e Shtetit ishte
x
BREAKING NEWS

Policia e kërkonte që prej 2017/ Zbardhen detaje të reja nga arrestimi, ja ku ishte fshehur fshehur për 5 vite ish-shefi i policisë që u arratis nga Muriqani

Policia e kërkonte që prej 2017/ Zbardhen detaje të reja nga
x
BREAKING NEWS

Emri/ I përfshirë në trafikun e drogës së Habilajve, arrestohet në Berat ish-shefi i Policisë së Dhërmiut

Emri/ I përfshirë në trafikun e drogës së Habilajve,
x
BREAKING NEWS

“Personazhe të njohur, të majtë e të djathtë do të jenë subjekt i drejtësisë”, paralajmërimi i fortë i Vangjelit: ‘Moti politik’ do të bëhet shumë më i nxehtë në shtator

“Personazhe të njohur, të majtë e të djathtë do
x
BREAKING NEWS

“Ngjarje që ka vënë në dilemë dhe vështirësi të madhe policinë”, Klodiana Lala zbardh detaje të reja nga humbja e kontakteve me Martinajn: Ja cilat janë tre zonat që po hetohen

“Ngjarje që ka vënë në dilemë dhe
x
BREAKING NEWS

“Shkatërrimi i ndërtesave gjatë tërmetit, erdhi si pasojë e korrupsionit”, Meta plas deklaratën e fortë dhe akuzon qeverinë: Durrësi nën presionin e mafies

“Shkatërrimi i ndërtesave gjatë tërmetit, erdhi si
x
BREAKING NEWS

Mister fati i Ervis Martinajt, Klodiana Lala zbulon mesazhin e tij të fundit

Mister fati i Ervis Martinajt, Klodiana Lala zbulon mesazhin e tij të
x
BREAKING NEWS

“Rrethi atyre që duan destabilizimin e Malit të Zi po ngushtohet!”, Dritan Abazoviç bën deklaratën e fortë dhe i bën thirrje Prokurorisë: Ata që duan të më ‘heqin kokën’, të nxitojnë, pasi...

“Rrethi atyre që duan destabilizimin e Malit të Zi po
x

Aktualitet

Manipuluan rezultatin e zgjedhjeve të 25 prillit në Elbasan, kush janë anëtarët e KZAZ-së që përfunduan në prangat e policisë

Manipuluan rezultatin e zgjedhjeve të 25 prillit në Elbasan, kush

Publikohen emrat e tetë anëtarëve të KZAZ-së në Elbasan, që ndikuan në rezultatin e zgjedhjeve të 25 prillit.

Në pranga kanë rënë shtetasit Erald Karriqi, Ylli Kuka, Durim Alla, Erjon Dashi, Mili Vasku, Olgert Alla, Oltion Bajrami, dhe Eduart Zito.

PROKURORIA PRANË GJYKATËS SË SHKALLËS SE PARË ELBASAN

Prokuroria Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan ka regjistruar procedimin penal Nr.16, datë 05/01/2022, ndaj personave nën hetim;

1. Erald Karriqi, i biri i Vezir dhe i Aferdita , lindur me 17.06.1987, ne Librazhd, me kombesi dhe shtetesi Shqiptare ,arsimi i larte ,profesioni mesuese ,banues ne Lagja nr.2, Rruga “Domozdova” banes private Qyteti Prrenjas, gjendja gjyqesore i padenuar, cel.0693302202,dokument identifikues leternjoftimi me nr.personal;I70617018F;
2. Ylli Kuka, i biri i Sherif dhe i Hena , lindur me 14.01.1987, ne Qukes, me kombesi dhe shtetesi Shqiptare ,arsimi i larte ,profesioni punonjes social ,banues ne Fshatin Karkavec, Njesia Administrative Qukes,Bashkia Prrenjas, gjendja gjyqesore i padenuar, cel.0683092286 ,dokument identifikues leternjoftimi me Nr.ID I70114027U;
3. Oltion Bajrami, i biri i Hasan dhe i Gerta , lindur me 12.01.1985, ne Librazhd, me kombesi dhe shtetesi Shqiptare ,arsimi i larte ,profesioni mesues ,banues ne Fshatin Karkavec, Njesia Administrative Qukes,Bashkia Prrenjas, gjendja gjyqesore i padenuar, cel.0692662072 ,dokument identifikues leternjoftimi me Nr.ID I50112009K;
4. Eduart Zito, i biri i Hasan dhe i Bedrie , lindur me 21.01.1987, në Librazhd, me kombësi dhe shtetesi Shqiptare ,arsimi i larte ,profesioni mesuese ,banues ne Fshatin Katjel, Bashkia Prrenjas, gjendja gjyqesore i padenuar, cel.0673095000 ,dokument identifikues leternjoftimi me nr.personal; I70121017C;
5. Durim Alla, i biri i Servet dhe i Xhemile , lindur me 08.10.1973, ne Elbasan, me kombesi dhe shtetesi Shqiptare ,arsimi i larte ,profesioni mesues ,banues ne lagjen Nr.1, Pallati nr.43, Qyteti Prrenjas, gjendja gjyqesore i padenuar, cel.0692770455 ,dokument identifikues leternjoftimi me Nr.ID H31008010N;
6. Erjon Dashi, i biri i Shefki dhe i Hesma , lindur me 01.10.1991, ne Berzesht, me kombesi dhe shtetesi Shqiptare ,arsimi i larte ,profesioni jurist ,banues ne fshatin Berzesht, Njesia Administrative Qukes, Bashkia Prrenjas, gjendja gjyqesore i padenuar, cel.0697610188 ,dokument identifikues leternjoftimi me Nr.ID J11001023J;
7. Mili Vasku, i biri i Vasil dhe i Barije , lindur me 19.04.1989, ne Rajce , me kombesi dhe shtetesi Shqiptare ,arsimi i larte ,profesioni mesuesi ,banues ne fshatin Rrajce Fushe, Njesia Administrative Rajce, Bashkia Prrenjas, gjendja gjyqesore i padenuar, cel.0695546788 ,dokument identifikues leternjoftimi me Nr.ID I90419024J;
8. Olgert Alla, i biri i Xhemal dhe i Harije , lindur me 18.08.1982, ne Prrenjas, me kombesi dhe shtetesi Shqiptare ,arsimi i larte ,profesioni inxh ,banues ne lagjen Nr.2, Pallati nr.20, Qyteti Prrenjas, gjendja gjyqesore i padenuar, cel.0692770455 ,dokument identifikues leternjoftimi me Nr.ID I20819014H;
Të dyshuar se, kanë kryer veprën penale të “Falsifikimi i materialit zgjedhor dhe rezultateve të zgjedhjeve”, në formën e kryer në bashkpunim, parashikuar nga neni 326/2 e 25 të Kodit Penal, duke shënuar në rregjistrin e njoftimit të veprave penale,më datë 21/06/2022, emrat e tyre si persona ndaj të cilëve zhvillohen hetime.