BREAKING NEWS

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e politikanëve shqiptarë me kriminelët, vjen sot në Tiranë Lord Dingeman,  trajnime prokurorëve të SPAK për pastrimin e parave dhe sekuestro pronave, ja emrat “VIP” të rrezikuar, zbardhet projekti b...

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e
x
BREAKING NEWS

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si bandat shtetërore të drejtuara nga gjenerali Agim Shehu na zunë pritë tek Ura e Dajlanit, Spartak Braho kujton dhunën e ’96-ës dhe zbulon bisedën brenda makinës me zyrtarin e lartë të PS...

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si
x
BREAKING NEWS

Bujar Çela e Petro Koçi rrëfejnë tmerrin e majit ’96: Si u dhunuan, gjakosën dhe torturuan socialistët me urdhër të Sali Berishës, SPAK të hetojë ngjarjen

Bujar Çela e Petro Koçi rrëfejnë tmerrin e majit
x
BREAKING NEWS

Pakti për të eliminuar Reformën në Drejtësi, Berisha-Bardhi kundër rezolutës, por bëhen pjesë e komisionit special për të shpëtuar nga qelitë e SPAK

Pakti për të eliminuar Reformën në Drejtësi,
x
BREAKING NEWS

Largohet njeriu që i doli kundër SHBA për zgjedhjen e Altin Dumanit në krye të SPAK, i hapet rruga profesoreshës së njohur

Largohet njeriu që i doli kundër SHBA për zgjedhjen e Altin
x
BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x

Aktualitet

“Hani hudhra nëse pini alkool”/ Mjeku Ylli Merja zbulon efektin ‘magjik’

“Hani hudhra nëse pini alkool”/ Mjeku Ylli Merja zbulon efektin

Mjeku popullor Ylli Merja tregoi në emisionin GoodMorning Albanians Albania një truk të thjeshtë për ata që dëshirojë të pinë një gotë verë apo diçka tjetër dhe të mos ndiejnë efektet negative të alkoolit.

Sipas mjekut, nëse gjatë pirjes së alkoolit konsumohen edhe disa thelpinj hudhra, kjo e fundit ka aftësinë të hyjë në reaksion me alkoolin duke e neutralizuar atë.

“Nëse gjatë pirjes së alkoolit hahen pak thelpinj hudhra, kjo e neutralizon alkoolin dhe lë ato mikrolementet e tjerë që ndodhen tek vera ose rrushi dhe njeriu duket sikur nuk ka pirë asgjë. Le të ulemi në drekë dhe të pimë 2 gota verë, se një e neutralizon hudhra dhe një ngelet. Hudhra hyn në reaksion me alkoolin dhe neutralizojnë njëra-tjetrën dhe efektet e dëmshme të alkoolit janë neutralizuar”, tha mjeku.

Më të lexuarat