BREAKING NEWS

“Priten të tjerë non grata”, eksperti Karamuço 'shkund' themelet e politik: Pas Dakos, SPAK pritet të godasë djathtas

“Priten të tjerë non grata”, eksperti Karamuço
x
BREAKING NEWS

Pse hetimet po 'kursejnë' opozitën? Avokati i njohur zbulon 2 arsyet e forta të prapaskenave të SPAK-ut: Presioni publik...

Pse hetimet po 'kursejnë' opozitën? Avokati i njohur zbulon
x
BREAKING NEWS

Arrestimi i Dakos, avokati i njohur plas 'bombën' e SPAK: E akuzoi ish-kryebashkiakun për shpërdorim detyre, vetëm për ta shpëtuar nga... 

Arrestimi i Dakos, avokati i njohur plas 'bombën' e SPAK: E
x
BREAKING NEWS

Blerje votash në zgjedhjet e 14 majit, lëshohet urdhër arresti nga SPAK

Blerje votash në zgjedhjet e 14 majit, lëshohet urdhër arresti
x
BREAKING NEWS

"Nuk ka asnjë fuqi tanimë", deputeti i njohur del me thirrjen urgjente ndaj Kurtit: Kërkoji falje...

"Nuk ka asnjë fuqi tanimë", deputeti i njohur del me
x
BREAKING NEWS

Tensionet në veri, Ramush Haradinaj reagon ashpër ndaj presidentes dhe kryeministrit të Kosovës

Tensionet në veri, Ramush Haradinaj reagon ashpër ndaj presidentes dhe
x
BREAKING NEWS

Politikani i njohur sulmon ashpër deputetët e opozitës: Në PD nuk ka asnjë reflektim, duan vetëm poste kryetari

Politikani i njohur sulmon ashpër deputetët e opozitës: Në
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu zbulon prapaskenat "e frikshme", ja çfarë sjellë lufta e Albin Kurtit me SHBA-në

Kreshnik Spahiu zbulon prapaskenat "e frikshme", ja çfarë
x

Aktualitet

FOTO/ Një tjetër prokuror i bashkohet SPAK-ut, publikohet EMRI

FOTO/ Një tjetër prokuror i bashkohet SPAK-ut, publikohet EMRI

Olsi Dado komandohet përkohësisht si prokuror pranë Prokurorisë së Posaçme SPAK. Dado bëhet prokurori i 18 që i bashkohet kësaj strukture hetimore.

FOTO/ Një tjetër prokuror i bashkohet SPAK-ut, publikohet EMRI

Dado ka lënë detyrën e drejtorit të Marrëdhënieve me Jashtë dhe Ekstradimeve në Prokurorinë e Përgjithshme.

Me kërkesë të Altin Dumanit tashmë komandohet nga KLP në prokurorinë SPAK.

Dado e nisi karrierën si prokuror i thjeshtë në Pogradec. Më pas është transferuar nga ish-kryeprokurorja Ina Rama në Tiranë.