BREAKING NEWS

Temperatura nën zero dhe pritet të shkojnë -17 gradë të shoqëruar me reshje të dendura dëbore, Rama që në orët e para të mëngjesit bën njoftimin me rëndësi dhe nxjerr pamjet se çfarë po ndodh në vend

Temperatura nën zero dhe pritet të shkojnë -17 gradë të
x
BREAKING NEWS

Ngjarja që tronditi Shqipërinë/ Artan Hoxha publikon fotot dhe del me deklaratën e fortë: Dëshmorët e vërtetë jeni ju, nesër do të...

Ngjarja që tronditi Shqipërinë/ Artan Hoxha publikon fotot dhe
x
BREAKING NEWS

Shkëlqim Hajdari zbardh detajet e hetimeve për “21 Janarin”: FBI faktoi se Garda qëlloi për të vrarë, si u bllokua dosja dhe konflikti polici-prokurori

Shkëlqim Hajdari zbardh detajet e hetimeve për “21
x
BREAKING NEWS

Zbardhet dosja në Strasburg për “21 Janarin”, Berisha fshehu provat për vrasjen e 4 protestuesve, Garda synonte të qëllonte sa më shumë njerëz

Zbardhet dosja në Strasburg për “21 Janarin”, Berisha
x
BREAKING NEWS

“21 Janari”, Ngjela i sigurt se Berisha ka qenë me kallashnikov në dorë, Artan Hoxha zbardh detajet si u qëlluan 4 protestuesit

“21 Janari”, Ngjela i sigurt se Berisha ka qenë me kallashnikov
x
BREAKING NEWS

Ndizet konflikti, Skënder Bruçaj kundër Erdogan: Presionet për gylenistët të patolerueshme, Komuniteti Mysliman të mbrohet nga influencat turke

Ndizet konflikti, Skënder Bruçaj kundër Erdogan: Presionet
x
BREAKING NEWS

PS voton shtyrjen e afateve të vetingut, PD bojkoton komisionin dhe refuzon dhënien e votës për ndryshimet kushtetuese

PS voton shtyrjen e afateve të vetingut, PD bojkoton komisionin dhe refuzon
x
BREAKING NEWS

E papritur LIVE në Top Channel/ Ndahet edhe çifti i dytë i ‘Big Brother Vip’. ‘Vëllai i Madh’ merr vendimin zyrtar

E papritur LIVE në Top Channel/ Ndahet edhe çifti i dytë i
x

Aktualitet

Fitoi Lotarinë Amerikane, shqiptarit i ndodh ajo që nuk e priste, ja si ‘e fundosën’ sa doli nga Ambasada e SHBA në Tiranë (EMRI)

Fitoi Lotarinë Amerikane, shqiptarit i ndodh ajo që nuk e priste, ja

Të fitosh Lotarinë amerikane do të thotë një jetë e re.

Lotaria amerikane është ëndrra e përvitshme e shumë qytetarëve. Edhe për 40-vjeçarin nga Gjirokastra ishte e tillë derisa u shpall fitues. Por ëndrrat kthehen në makth nëse përpiqesh të gënjesh amerikanët apo të kryesh vepër penale sikundër veproi 40-vjeçari.

Dorëzimi i një diplome gjimnazi të falsifikuar në dokumentet e lotarisë amerikane i ka kushtuar edhe një dënim me burg në Gjykatën e Tiranës.

I pandehuri Marsel Mera është shpallur fajtor për akuzën e “falsifikimit të dokumenteve shkollore” dhe dënuar me 4 muaj heqje lirie. Rasti i tij u zbulua nga Shërbimi Diplomatik i Sigurisë në Ambasadën Amerikane në Tiranë, gjatë filtrimit të dokumenteve të paraqitura nga 40 vjeçari si fitues i lotarisë amerikane.

Ai ka treguar për hetuesit se dëftesa ishte blerë nga babai i tij në vitin 2004 kundrejt një shumë prej 4500 lekësh.