BREAKING NEWS

Tensionet në veri, diplomati i njohur del me thirrjen urgjente ndaj Kurtit: Bëj publike listën e agjentëve serbë të infiltruar në Kosovë

Tensionet në veri, diplomati i njohur del me thirrjen urgjente ndaj Kurtit:
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi? Flamur Noka thirret sërish në SPAK

Çfarë ndodhi? Flamur Noka thirret sërish në SPAK
x
BREAKING NEWS

Vendoret 2023/ KQZ merr vendimin për 6 kryebashkiakë, mes tyre edhe Erion Veliaj

Vendoret 2023/ KQZ merr vendimin për 6 kryebashkiakë, mes tyre edhe
x
BREAKING NEWS

Keni plane për fundjavën? Meterologia Lajda Porja zbulon surprizat e motit, ja çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

Keni plane për fundjavën? Meterologia Lajda Porja zbulon surprizat e
x
BREAKING NEWS

Emri/ Efektivi i policisë goditi me grushte e shkelma një të ri, i mori para nga portofoli një tjetri, reagon Ministria e Brendshme

Emri/ Efektivi i policisë goditi me grushte e shkelma një të ri,
x
BREAKING NEWS

E rëndë në Elbasan, 49-vjeçari qëllon me thikë vëllain e tij, zbardhen detajet e para

E rëndë në Elbasan, 49-vjeçari qëllon me thikë
x
BREAKING NEWS

Mblidhet Kuvendi i Kosovës, ja çfarë pritet të vendoset për situatën në veri

Mblidhet Kuvendi i Kosovës, ja çfarë pritet të vendoset
x
BREAKING NEWS

Plagosja me armë zjarri në Shijak, zbardhen detaje të reja, identifikohet autori

Plagosja me armë zjarri në Shijak, zbardhen detaje të reja,
x

Aktualitet

EMRI/ Ishte deportuar edhe më parë, shqiptari kapet sërish me drogë në Angli! Si tentoi t’i shpëtonte policisë, thyen kyçin e dorës dhe...

EMRI/ Ishte deportuar edhe më parë, shqiptari kapet sërish me

Një shtetas shqiptar është arrestuar në Mbretërinë e Bashkuar, pasi ju gjetën më shumë se 100 bimë kanabis në shtëpi në Southampton.

Lajmin e kanë bërë të ditur mediat e huaja, sipas të cilave shqiptari rezulton i dëbuar më parë nga Britania e Madhe.

Bëhet fjalë për Migen Elezi, u kap duke u kujdesur për bimët të cilat arrinin vlerën e 66,000 paundve britanikë në pronën në Sirdar Road, Portsëood.

Policia ishte informuar për fabrikën e kanabisit dhe rrethoi ndërtesën me oficerë duke përdorur një sharrë në përpjekjet e tyre për të hyrë brenda shtëpisë.

Elezi u përpoq të arratisej, u ngjit në çati dhe u hodh, thyeu kyçin e dorës, por përsëri u përpoq të vraponte derisa policia arriti ta kapte.

Policia zbuloi 6 dhoma që përdoreshin për rritjen e kanabisit me ventilim, plumba me fuqi të lartë dhe sasi të plehrave dhe kimikateve të gjetura.

Shtëpia kishte gjithashtu një dhomë gjumi me ushqim dhe një furçë dhëmbësh me ADN-në e Elezit në të.

Elezi, i cili më parë ishte burgosur dhe deportuar për trafik droge në rrugët e Brighton, pranoi se prodhonte një drogë të klasit B.

Sakaq, Elezi u dënua me 16 muaj burg. Gjykatësi e paralajmëroi atë se dënimet e tij do të bëhen “gjithnjë e më të mëdha” nëse nuk “heq dorë”.

“Ju lutemi mendoni shumë seriozisht për të ardhmen tuaj”, e paralajmëruan gjykatësit.

Gjithashtu u dha një urdhër për konfiskimin dhe asgjësimin e të gjithë drogës dhe mjeteve të drogës të sekuestruara në bastisjen e të dielës, 4 shtator 2022.