BREAKING NEWS

A do preken zyrtarë shqiptarë? Anthony Blinken paralajmëron zhvillime të bujshme, zbardhet njoftimi i rëndësishëm

A do preken zyrtarë shqiptarë? Anthony Blinken paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë publikon të dhënat e fundit: Ja si paraqitet situata epidemiologjike në vend

Ministria e Shëndetësisë publikon të dhënat e fundit:
x
BREAKING NEWS

“Korrupsioni është kancer”, çfarë po paralajmëron Yuri Kim: SHBA po ndërmerr hapa shtesë

“Korrupsioni është kancer”, çfarë po
x
BREAKING NEWS

Deputeti i PD plas 'bombën': Është trishtuese. Ja çfarë bën për Sali Berishën njeriu i Tom Doshit (VIDEO)

Deputeti i PD plas 'bombën': Është trishtuese. Ja
x
BREAKING NEWS

“Denar Biba në krye të Autoritetit të Konkurencës”/ Erion Braçe bën opozitarin dhe shpërthen hapur kundër kandidaturës: Kam rezerva për integritetin e zotërisë, kur të jem ballë për ballë...

“Denar Biba në krye të Autoritetit të
x
BREAKING NEWS

Padia e Grida Dumës për Erion Veliajn, SPAK merr vendimin përfundimtarë. Zbardhet çfarë u vendos

Padia e Grida Dumës për Erion Veliajn, SPAK merr vendimin
x
BREAKING NEWS

“Ky është skenari i Berishës”, Roland Bejko plas deklaratën e fortë dhe parashikon se çfarë do të ndodhë në 11 Dhjetor: Mbreti del lakuriq!

“Ky është skenari i Berishës”, Roland Bejko plas
x
BREAKING NEWS

"Cikloni i fuqizuar prej 24 orësh"/ Lajda Porja tregon ndryshimin drastik të motit: Vendi jonë do goditet nga i ftohti polar. Ja ç'pritet të ndodhë nesër dhe sa do të shkojnë temperaturat

"Cikloni i fuqizuar prej 24 orësh"/ Lajda Porja tregon ndryshimin
x

Aktualitet

E torturuan deri në vdekje dhe i shkulën zemrën, gazetari i njohur zbardh detaje mbi vrasjen e bujshme: Hakmarrje 

E torturuan deri në vdekje dhe i shkulën zemrën, gazetari i

Më 27 mars të 2014 në burgun e Malandrinos u vra Kudret Kume apo Ilia Kareli, i cili ishte viktimë e një torture çnjerëzore nga gardianët e burgut. Duke parë këto pamje, në mendje godet si çekiç pyetja nëse një qenje njerëzore e meriton një trajtim të tillë?! Pavarësisht krimit të kryer, pavarësisht rracës, etnisë apo besimt fetar. Ata që kanë forcën e ligjit në dorë, a duhet të shkatojnë skena të tilla?!

“Ai është ndoshta i vetmi rast në të cilin u tregua hakmarrje. Ishte hakmarrja e disa personave. Kjo i barazoi gardianet dhe njerëzit e rajoneve të policisë me njerëz të dhunshëm i përcaktoi ata në njerëz të cilët të dhunojnë të persekutojnë dhe të vrasin.

Ai ishte një rast shumë prekës për shkak të barbarisë së përdorur ndaj tij. Në fakt Kudert Kume nuk ka qënë ëngjëll ka patur edhe ai peshën e fajit të vetë. Para se të dhunohej ai i kishte marrë jetën një gardiani. Kumja vrau dhe mori si shpërblim vdekjen atë që të gjithë ne si shoqëri e dënojmë. Pjesa e mjekësisë ligjore tregoi edhe një herë se në Greqi gjërat nuk janë ashtu si duken.

Ju ndërrua zemra pati një proces i cili ishte tragjik edhe nga zhvillimi i tij. Vrasësit e tij nuk u dënuan me shumë burgë. 6 nga gardianët u dënuan me 6 muaj burg pastaj u liruan me metoda të shpejta pra nuk kryen burg. Të gjithë gardianët u përjashtuan përgjithmonë nga forcat e rendit” u shpreh Artur Bibe, gazetar./ Top Story