BREAKING NEWS

Ish-prokurori Shkëlqim Hajdari paralajmëron arrestime politikanësh: Ka mbaruar afati i hetimeve të 6 dosjeve, SPAK të ketë kujdes nga ‘diversanti’ që mund të tronditë hetimet dhe të bëjë një rrëmujë të paparë, ja çfarë po ndodh me Ilir Metën...

Ish-prokurori Shkëlqim Hajdari paralajmëron arrestime
x
BREAKING NEWS

Gazetari që çoi videon “përvëluese” në SPAK për aferën “CEZ-DIA” nxjerr detajet e forta për Ilir Metën: Hetimet kanë përfunduar, pritet komunikimi i akuzës, ja si ish-presidenti po kërkon të shpëtojë nga prangat, njësoj siç ia hodhi paq me pamjet me zë...

Gazetari që çoi videon “përvëluese” në
x
BREAKING NEWS

Ja goditja e ashpër e DASH për Sali Berishën, si i rrëzuan amerikanët intrigat që po thur ish-kryeministri për t’i shpëtuar arrestimit të SPAK

Ja goditja e ashpër e DASH për Sali Berishën, si i rrëzuan
x
BREAKING NEWS

“Zëri Amerikës” publikon raportin alarmant që “shkund” qeverinë: Korrupsioni dhe kapja e shtetit janë rritur ndjeshëm, shqetësim marrëveshjet e fshehta mes partive politike, zyrtarëve të mazhorancës dhe grupeve kriminale

“Zëri Amerikës” publikon raportin alarmant që
x
BREAKING NEWS

Vjehrra ishte dëshmitarja e fundit, Ilir Metën nuk e mban vendi, paralajmëron se SPAK mund ta arrestojë, ish-presidenti shton kërcënimet ndaj Altin Dumanit

Vjehrra ishte dëshmitarja e fundit, Ilir Metën nuk e mban vendi,
x
BREAKING NEWS

“Pas publikimit të reportazhit për marrëveshjen me Italinë, Rama ka telefonuar drejtorin e RAI 3”/ Prestigjiozja italiane zbardh prapaskenat e bujshme: Si u tërbua kryeministri shqiptar gjatë bisedës në telefon

“Pas publikimit të reportazhit për marrëveshjen me
x
BREAKING NEWS

Komisioni për Çështjet e Jashtme të Senatit amerikan miraton ligjin e “hekurt” që do të shkaktojë “tërmet” në Shqipëri, si do të “gjunjëzohen” nga drejtësia të gjithë personat “non-grata” dhe politikanët e zyrtarët e përfshirë në afera korruptive, fute...

Komisioni për Çështjet e Jashtme të Senatit amerikan
x
BREAKING NEWS

Brukseli mbështet reformën në drejtësi dhe inkurajon SPAK të çrrënjosë korrupsionin në Shqipëri, ambasadori i BE takon krerët e drejtësisë dhe merr në mbrojtje Altin Dumanin pas sulmeve të Ilir Metës e Sali Berishës

Brukseli mbështet reformën në drejtësi dhe inkurajon SPAK
x

Aktualitet

E gjithë familja Meta e dyshuar! Zbardhen detaje të reja nga krimi horror në Durrës, 7 persona të shoqëruar

E gjithë familja Meta e dyshuar! Zbardhen detaje të reja nga krimi

Shtatë persona janë shoqëruar në polici në lidhje me ngjarjen e rëndë të ndodhur në Durrës ku 19-veçarja Hygerta Meta dyshohet se vrau babain e saj, Pëllumb Meta.

Mësohet se policia ka kryer kontrolle të imtësishme në banesën e familjes për të gjetur armën e zjarrit, me të cilën është qëlluar 4 herë drejt viktimës. Ndërkohë, në pyetje është marrë nëna e 19-vjeçares dhe vëllezërit e të resë. Për momentin, e gjithë familja Meta është e dyshuar për vrasjen e kryefamiljarit të saj.

Ndërkohë drejtues të policisë deklarojnë se as arma e krimit dhe as celulari i viktimës nuk janë gjetur ende.

Më herët, e reja deklaroi se krimin e ka kryer e vetme, për shkak se babai nuk e lejonte të vazhdonte studimet por donte ta fejonte me një person nga fshati, i cili jetonte në Itali. Megjithatë, thellësia e gropës ku ishte futur trupi, rrethanat në të cilat kufoma u gjet si dhe lëvizja e makinës nga shtëpia drejt zonës së Currilave në Durrës, ngrenë dyshime mbi gjithë familjarët, pasi vajza nuk kishte fizikun e duhur për ta kryer krimin e vetme, e po ashtu nuk ka as patentë.

Më të lexuarat