BREAKING NEWS

Lajme të mira nga Infektivi! Ja çfarë ndodhi në 24 orët e fundit

Lajme të mira nga Infektivi! Ja çfarë ndodhi në 24
x
BREAKING NEWS

Ambasadori gjerman i shkon në zyrë Bashës, zbardhet çfarë u diskutua

Ambasadori gjerman i shkon në zyrë Bashës, zbardhet
x
BREAKING NEWS

“Tërmet!”/ Media rumune publikon faktet dhe shkruan për ndryshimet rrënjësore që pritet të ndodhin:Harta mund të ndryshojë, Shqipëria dhe Kosova do bashkohen

“Tërmet!”/ Media rumune publikon faktet dhe shkruan për
x
BREAKING NEWS

Ditë e trishtë për kinematografinë/ Ndahet nga jeta aktori i njohur shqiptar (EMRI+FOTO)

Ditë e trishtë për kinematografinë/ Ndahet nga jeta aktori i
x
BREAKING NEWS

Thellohet përplasja mes presidencës dhe Qeverisë/ "Shkel kushtetutën dhe autonominë e pushtetit vendor", Ilir Meta del me vendimin më të fundit

Thellohet përplasja mes presidencës dhe Qeverisë/ "Shkel
x
BREAKING NEWS

“Provat për shpalljen ‘non-grata’ i siguroi FBI dhe CIA”, Spartak Ngjela plas ‘bombën’ për Sali Berishën

“Provat për shpalljen ‘non-grata’ i siguroi FBI dhe
x
BREAKING NEWS

Ulsi Manja me ‘dorë të fortë”, del me paralajmërimin e rëndësishëm

Ulsi Manja me ‘dorë të fortë”, del me
x
BREAKING NEWS

Humbje e madhe për artin shqiptar, ndahet nga jeta piktori i njohur, një nga më të mirët në zhanrin e peisazhit (EMRI+FOTO)

Humbje e madhe për artin shqiptar, ndahet nga jeta piktori i njohur,
x

Aktualitet

Artur Zheji “zbërthen” deklaratën e fortë të Sali Berishës: Ka bërë një gabim taktik! Ja mjegulla që po tenton ti hedhë opinionit publik

Artur Zheji “zbërthen” deklaratën e fortë të

Analisti Artur Zheji, ka komentuar deklaratat e forta të liderit historik të PD-së, Sali Berisha, ku mes të tjerash tha se ambasadorja Yuri Kim duhet të kërkoj të falur për të hyrë në zyrën e tij.

Zheji shprehet se qëndrimet që Berisha shprehu në takimin e mbajtur me gratë në “Foltoren” e Tiranës, përbëjnë akuzat më të rënda drejtuar një diplomati amerikan në Shqipëri.

“Derisa nuk ka patur deri tani, reagimi amerikan do të jetë akt, nuk do të jetë reagim verbal, do të jetë qëndrim në lidhje me këto deklarata, nëse do të ketë. Unë mendoj se në këto 30-vjet nuk ka patur një sulm më të drejtpërdrejtë ndaj një përfaqësuesi të SHBA-ve në Shqipëri, nga kjo që konsumoi doktori në këtë takim me gratë. Unë mendoj se taktikisht ka bërë shumë gabim, por ai e di.

E dyta përpjekja për të ndarë Yuri Kim nga ambasadorja e ShBA-ve, është një koment i tij, është diçka e sforcuar. Yuri Kim dhe ambasadorja amerikane janë 1 person i vetëm dhe jo dy persona. Të mendosh se Yuri Kim mendon si Yuri Kim dhe jo si ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Shqipëri është një mjegull që i hidhet atij auditori dhe ndoshta dhe opinionit publik. Nuk mund të ketë dy persona të ndryshëm në një person juridik të vetëm, ajo është ambasadorja e SHBA-ve dhe kaq. Pasi nuk mundet të aventurohet një diplomat i këtyre përmasave dhe të bëjë deklarata që nuk lidhen me linjën zyrtare të shtetit të saj”, tha Zheji për News24.