BREAKING NEWS

Frrok Çupi uncovers the strong behind-the-scenes of the Meta-Berisha meeting: The former president sold secret information to the Russian agency

Frrok Çupi uncovers the strong behind-the-scenes of the Meta-Berisha
x
BREAKING NEWS

Begaj goes to Shkodër tomorrow, meeting with the mayor Bardh Spahia, here is what is expected to be discussed

Begaj goes to Shkodër tomorrow, meeting with the mayor Bardh Spahia, here
x
BREAKING NEWS

The Ministry of Health comes out with an important announcement: What is happening with the pandemic in our country

The Ministry of Health comes out with an important announcement: What is
x
BREAKING NEWS

Kokalari does not stop, after Berisha, another of his supporters attacks: He graduated from the Faculty of Law by correspondence 2 years ago, I am not afraid of any of you

Kokalari does not stop, after Berisha, another of his supporters attacks: He
x
BREAKING NEWS

The journalist breaks the strong statement: The cyber attacks were carried out from the Albanian territory, that's why they blocked the TIMS system

The journalist breaks the strong statement: The cyber attacks were carried out
x
BREAKING NEWS

Weather forecast, what is expected to happen with the temperatures tomorrow

Weather forecast, what is expected to happen with the temperatures tomorrow
x
BREAKING NEWS

Met the new head of the FRPD, Evi Kokalari explodes at Berisha: Shame on you, you deserved Lulzim Basha, dear sir

Met the new head of the FRPD, Evi Kokalari explodes at Berisha: Shame on you,
x
BREAKING NEWS

A police officer and a soldier, part of criminal groups / Police in an emergency conference, the details of the super-operation are revealed: They were contract killers

A police officer and a soldier, part of criminal groups / Police in an emergency
x

Lifestyle

"The stars are positive for love", Horoscope prediction for today

"The stars are positive for love", Horoscope prediction for today

Aries
Your life as a couple will be completely calm today and you will have nothing to cry about. At every moment do what you feel and don't think about anything else. Singles will not want to change their status and will prefer to reject all the invitations that will be sent to you. In the financial plan, Saturn will be the one who will help you solve any problem.

Taurus
Be realistic today, you lovers, and don't ask for impossible things from your partner. This will be very wrong and may have consequences in the future. Singles will have new acquaintances during some professional activities and your heart will beat fast for someone as soon as they meet them. The planets will favor Finances. The situation has to be stable all the time.

Gemini
Venus will guarantee a day full of happy moments. From time to time you will feel as if you are in a dream and you will not want to wake up for any reason. Those who are alone will fall in love with the right person. He will return their sympathy and make them spend a beautiful life. Even with Finances, things will go well, you won't have anything to worry about. c

Cancer
You lovers will experience strong feelings today after some statements from your partner. Now you will feel ready to take galloping steps with him. Single women will have more success in love, while men will have to be more patient. The budget will not be in the best possible condition, but in any case, this will not be a reason for you to become obsessed with gambling.

Leo
You will argue with your partner about useless things today and you will not feel good for a moment. Accept that you have more mistakes than him because you have nowhere to go with stubbornness. Singles will have some interesting meetings and will not know what choice to make. Let them take the right time to think. Financial perspectives are very good.

Virgjeresha
Nëse partneri kujdeset gjithmonë qe ju te ndiheni sa me mire, këtë gjë duhet te bëni edhe ju sot. Sakrifikojeni për këtë gjë çdo çast te lire dhe mendoni ndonjë surprize. Beqaret do kenë takime fantastike ne momentet qe me pak i presin. Me shpenzimet do jeni te pamatur dhe ka rrezik qe gjendja shume shpejt te ketë tronditje. Nuk duhet menduar asnjëherë vetëm për momentin.

Peshorja
Harmoni, ngjyra, emocione dhe kënaqësi. Dita e sotme do jete fantastike për te dashuruarit. Te gjithë do ju kenë zili, por askush nuk do mundet dot t’iu prishe pune. Beqaret do realizojnë plot takime, por për asnjë person nuk do ndiejnë ndonjë emocion te veçante. Te ardhurat do përmirësohen tej mase për shkak te kujdesit tuaj, por edhe fale ndihmës se familjareve

Akrepi
Nëse jeni ne një lidhje do keni dite me te qëndrueshme sot. Do i shihni gjerat me një sy tjetër dhe do arrini te vendosni qetësinë. Beqaret nuk do jene realiste dhe ka rrezik te hedhin hapa te gabuara. Pasojat do i ndiejnë me vone. Ne planin financiar mire do jete te bëni një riorganizim te situatës sepse po i late gjerat pas dore situata mund te përkeqësohet edhe me tepër.

Shigjetari
Dite shume e zakonshme ka për te qene kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Shfrytëzojeni për te folur qetësisht lidhur me disa probleme te se shkuarës. Beqaret do jene te angazhuar me projekte te mëdha dhe nuk do kenë kohe te mendojnë për dashurinë. Ne planin Financiar nuk do ketë tronditje aspak dhe kjo do ju beje t’i kryeni pa frike shpenzimet e nevojshme.

Bricjapi
Sot do keni dëshirë shume te madhe te kaloni vetëm momente te bukura me partnerin dhe te përjetoni çaste romantike. Venusi do jete ne anën tuaj dhe do ju ndihmoje ta arrini këtë gjë. Beqaret nuk do jene me fat ne dashuri, por do takohem me disa miq te vjetër dhe do kalojnë ore fantastike me ta. Me Financat bëni kujdes. Po e zbrazet llogarinë bankare do gjendeni shpesh ne vështirësi.

Ujori
Jeta juaj ne çift do jete mjaftueshëm e qete sot. Komunikimi do jete gjithë kohës i njëjtë dhe nuk do keni për çfarë te qaheni. Beqaret nga ana tjetër nuk do ndihen ende gati te bëjnë ndryshime te statusit dhe do i refuzojnë ftesat qe do iu bëhen. Po vazhduat me këtë sjellje nuk keni për ta ndryshuar kurrë statusin. Për Financat duhet te përkujdeseni me tepër pasi po Filluan problemet nuk do dilni dot prej tyre.

Pisces
You will not like your partner's behavior during this day and you will notice this. He will explain the reason and try not to hurt you. Singles should be as logical as possible, as otherwise they can make unforgivable mistakes. In the financial plan, you will have serious problems if you do not take measures as soon as possible. You should accept the help of family members without thinking